Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περιοδικό Domina;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος sub20, στις 21 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Aγαπητέ James_Bondage εγώ δεν δυσκολευτηκα καθ΄λου να βρω το περιοδικό. Σταμάτησα τυχαία σ' ένα περίπτερο στο Βοτανικό (το οποίο είχε βέβαια αρκετά περιοδικά σεξουαλικού περιεχομένου) οπυ είχε πέντε αντίτυπα φάτσα- κάρτα.
    slave0 όντως καλό θα ήταν να είχαμε κάποιες πληροφορίες σχετικά με το θέμα των λεσχών.
     
  2. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Παιδιά στους κεντρικούς πάγκους δεν υπάρχει το περιοδικό. Μην κάνετε τον κόπο. Είπα να το ψάξω να δω μήπως και το έχουν. Κοίταξα στους 3 μεγάλους πάγκους καθώς και στα 2 πιο "φορτωμένα" περίπτερα της Ομόνοιας καθώς και στον πάγκο στης Σταδίου στην πλατεία Κλαυθμώνος. Όπως ανέφερε ο leopoldos όμως υπάρχει σε περίπτερο του Βοτανικού. Συγκεκριμένα πηγαίνοντας προς το τέρμα της Σπύρου Πάτση έχει στη μικρή πλατεία δεξιά ένα περίπτερο που είναι ο παράδεισος των περιοδικών. Οτιδήποτε θεματολογίας περιοδικό θέλει κανείς να βρει αν δεν υπάρχει εκεί δεν υπάρχει πουθενά. Το Domina είναι φόρα παρτίδα στο μπροστινό κάτω μέρος του περίπτερου. Υπάρχουν 3-4 αντίτυπα για όποιον ενδιαφέρεται. Από την ύλη δεν ενθουσιάστηκα ούτε εγώ από μια πρώτη ματιά που έριξα. Θεωρώ ότι το forum μας για παράδειγμα είναι απείρως πιο σοβαρό και κατατοπιστικό για διάφορα θέματα που μας απασχολούν όσον αφορά το BDSM και εδώ επεξηγούνται λεπτομερώς διάφορα θέματα για τα οποία πολλοί από όσους έχουμε πραγματικές εμπειρίες ίσως να μη γνωρίζαμε τίποτα γι' αυτά. Τέλος πάντων είναι μια αρχή όμως. 1ο τεύχος ας το δούμε χωρίς προκατάληψη. Έχει και email επικοινωνίας. Θα αναφέρω κι εγώ τις απόψεις μου εδώ μόλις το διαβάσω και έχω γνώμη. Γενικά πάντως αναφέρεται αποκλειστικά σε θέματα Γυναικείας Κυριαρχίας. Και όχι γενικά με το BDSM.
     
  3. Liberanimus

    Liberanimus Guest

    Το Domina μπορείτε να το βρείτε σε περίπτερα γύρω απο την Ομονοια. Προσωπικά το αγόρασα απο τον πάγκο που βρίσκεται εξω απο το Metropolis. Αν και όπως αναφέρθηκε είναι η πρώτη προσπάθεια και σιγουρα υπαρχουν μεγάλα περιθώρια βελτιώσης, κάτι που το εύχομαι ολόψυχα εχω ορισμένες παρατηρήσεις οι οποίες πιστεύω θα βρουν τους περισσοτερους σύμφωνους.

    Ειναι αποκλειστικά αφιερωμενο στο FemDom. Καλό θα ηταν να περιέχει θέματα γύρω απο το ΒDSM γενικότερα και να μην εξιδεικευτει> Ειναι το μοναδικο περιοδικο στην Ελλαδα και καλο θα ηταν να καλυπτει τα ενδιαφεροντα ολων μας ανεξαρτητα απο το αν είμαστε Dom, subs etc. H τιμή με ενα video χαμηλής ποιοτητας το οποιο ο καθενας μπορει να προμηθευτει δωρεαν απο το OWK ειναι ακριβή και οχι τοσο σε θέμα αριθμητικης αξιας αλλο οσο στην ποιότητα και στην προσπαθεια να αποδειξει οτι η εκδοση του δεν εχει να κανει μονο με την κερδοφορια του εκδοτη αλλα περιλαμβανει και γνησιο ενδιαφερον για το χωρο.
     
  4. τασος0

    τασος0 Regular Member

    στη θεσσαλονικη το ειδε κανεις?
     
  5. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Τι έγινε παιδιά; Κυκλοφόρησε το δεύτερο τεύχος; Ξέρει κανείς;
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Όχι ακόμα όταν βγει θα ανακοινωθεί
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Έπεσε στα χέρια μου (από τον ίδιο τον εκδότη παρακαλώ   )...το είδα, το διάβασα, εντυπωσιάσθηκα και έσπευσα λοιπόν να σας ενημερώσω...


    Το "DOMINA" είναι ένα περιοδικό με πρωτότυπο concept που δημιουργήθηκε με μεράκι και με υψηλή αισθητική (από κάποιον που κυκλοφορεί αναμεσα μας - ας είναι καλά) !
    Έρχεται να καλύψει τις ανάγκες του πιο απαιτητικού αναγνώστη πάνω σε θέματα που αφορούν το S/M

    Με ύφος απλό και προσιτό, το "DOMINA" προσφέρει πρώτο έγκυρη ενημέρωση και στην ύλη του συμπεριλαμβάνει θέματα για το BDSM lifestyle στον Ελλαδικό χώρο, νέα και ειδήσεις από όλο τον κόσμο, γενικές και ειδικές πληροφορίες και συμβουλές στους τομείς του BDSM lifestyle όπως και σε ιδιαίτερα θέματα της σκηνής φετίχ σήμερα.

    Οι ειδήσεις S/M περιέχουν άρθρα και στήλες από μερικά από το καλύτερα γνωστά Dominants και Submissives στην παγκόσμια σκηνή φετίχ και όχι μόνο... όπως επίσης αναφορές και για τον τρόπο ζωής φετίχ συμπεριλαμβανομένου:

    · Kοινότητες ανταλλαγής απόψεων
    · Ιστοσελίδες απ' όλο τον κόσμο
    · S/M stories
    · Ταξίδια
    · Training
    · Δημοσιεύσεις
    · Ρεπορτάζ
    · Comic
    · Αrt photo
    · Adult photo
    · Καταστήματα
    · SM club
    · Συνεντεύξεις
    · Άρθρα
    · Προτάσεις
    · Βιβλία
    · Video – DVD news
    · Εvents


    Το πρώτο τεύχος του "DOMINA" έγινε ανάρπαστο και διανεμήθηκε από τα πολλά περίπτερα της πρωτεύουσας με 10 Ευρο.

    Το 2ο τεύχος θα κυκλοφορήσει σύντομα!

    Στείλτε Ε MAIL με τα στοιχεία σας στο :
    periodikodomina@yahoo.gr

    ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 6973 092365

    ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΕΠΑΙΝΕΣ!!
    ΑΣ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΟΛΟΙ ΜΑΣ !
    ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ!
    (ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ   )


    ΕΓΩ ΗΔΗ ΑΝΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
    (Αυτό το λέω για τισ κακές γλώσσες - που πολλές είναι εδώ μέσα)
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αυτο ηταν το εξώφυλλο του 1ου τεύχους του "DOMINA"
     
  9. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Ακρως αποκαλυπτική και αναλυτική παρουσίαση του περιοδικού ομολογώ   Θα το αγοράσω και εγώ σίγουρα για να το μελετήσω (εφόσον το πετύχω σε κανένα περίπτερο πριν εξαντληθεί, χεχε) !
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    στη θεσσαλονικη κυκλοφορει η μονο στην αθηνα?
     
  11. dim2525

    dim2525 New Member

    διαβασα τις πληροφοριες για το περιοδικο DOMINA απο την κυρια ΕΥΑ και αμεσως πηρα τηλεφωνο να ενημερωθω για το καινουργιο τευχος.μου ειπαν οτι βγαινει στο πρωτο δεκαημερο του Οκτωβρη.ελπιζω να το βρω
     
  12. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Mistress EYA

    Εστειλα e-mail στο περιοδικό αμέσως μόλις κυκλοφόρησε το πρώτο τεύχος, λέγοντας την άποψή μου και την διάθεση να προσφέρω ότι βοήθεια χρειαστεί, αλλά απάντηση δεν πήρα ποτέ.