Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περιοδικό Domina;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος sub20, στις 21 Ιουλίου 2005.

Tags:
  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: Περιοδικό Domina;;;

    Λοιπόν επειδή με προκαλείς SM_Art_Lady θα σου απαντήσω..

    Καταρχήν όλοι γνωρίζουμε και συμφωνούμε στο ότι αυτό το site είναι free και πως εγώ δεν το έκανα για να βγάλω κέρδος. Ίσα ισα εγώ έβαλα λεφτά κόπο και πολύ χρόνο για να κάνω ένα δυκτιακό τόπο για όλους εμάς που ενδιαφερόμαστε για αυτά τα θέματα.

    Στην προσπάθεια μου να διατηρήσω αυτόν τον χώρο καθαρό, απαγόρευσα αγγελίες και δημοσιεύσεις που αποσκοπούν σε χρηματοοικονομικές συναλλαγές και ίσως σε εκμετάλευση.

    Μερικά από αυτά που απογορεύσα είναι:

    - Εππαγγελματιες αφέντρες
    - πουλάω αγοράζω tools αξεσουαρς κτλ
    - και γενικά οτιδήποτε διαφήμιση προιόντος (περιοδικά, pay sites, on line stores) από τα ίδια τα άτομα που το διαθέτουνε σε πώληση (γιατί είναι φυσιολογικό τα μέλη να συζητάνε για περιοδικά pay sites online stores κτλ.)

    Κάποια μηνύματα που έιχαν δημοσιευτεί σχετικά με τα παραπάνω τα είχα σβήσει. Όμως αυτά που έκρινα εγώ ότι δεν αποσκοπούν σε οικονομική εκμεταλευση, αλλά σε κάτι θετικό, όχι μόνο τα άφησα αλλά εγώ είμουνα ο πρώτος που ειδοποίησα τα συγκεκριμένα μέλη για να ενημερώσουν τον κόσμο.

    Το πρώτο ήτανε το πάρτυ του pet me arxes. Ένα party το οποίο είχε είσοδο και αποσκοπούσε για να γνωριστούν τα μέλη άσχετα με το αν θα είχε μεγάλο αριθμό ατόμων.

    Εγώ ήμουν αυτός που είπα στον pet me arxes να το δημοσιεύσει, εγώ ήμουνα αυτός που του ζήτησα να μου στείλει τις φωτός από τα παλιά του parties και εγώ ήμουνα αυτός που έστειλα ενηρωτικά emails σε όλους εσας για το δικό σας κέφι (άσχετα με το πόσοι πήγανε)

    Όσον αφορά το περιοδικό Domina. Αναρωτήθηκες πότε γιατί άφησα αυτό το thread εδώ και δεν το έχω σβήσει παρόλο που είναι ολοφάνερο πως διαφημίζει ένα έντυπο που διατίθεται προς πώληση στα περίπτερα ?

    Διότι πιστέυω πως είναι θετικό για τον χώρο να υπάρχουν τέτοια ενημερωτικά έντυπα και γενικά να υπάρχει κίνηση. Και επειδή δεν γνωρίζεις θα σου πω τα εξής.

    Εγώ συναντήθηκα με τον εκδότη για καφέ και εγώ ήμουν αυτός που έδωσα άδεια στον εκδότη να διαφημίσει το περιοδικό του, και εγώ είμαι αυτός που του είπα πως μπορεί να χρησιμοποιήσει υλικό από το site μου (όποια άρθρα θέλει εκείνος)
    για να συμπεριλάβει στο περιοδικό του σαν ένδειξη συμπαράστασης στην προσπάθεια που κάνει. Αν πίστευα πως αποσκοπεί σε αισχροκέρδια δεν θα άφηνα αυτό το thread.

    Όπως λοιπόν έδωσα την άδεια στον εκδότη να γράψει ότι θέλει, ποτέ δεν με ενημέρωσε ο ίδιος πως εσύ τον βοηθάς στο promotion. Ούτε εσύ με ενήρωσες εξ αρχής ότι ισχύει κάτι τέτοιο, παρά μόνο όταν σε ρώτησα εγώ αφού είχαν περάσει 10 μέρες που άφηνα να διαφημίζεις ενώ για κάτι τέτοιο ποτέ δεν είχα ενημερωθεί. έδωσα άδεια στον εκδότη να διαφημίσει το περιοδικό του αλλά όχι σε εσένα κάτι που θα έιχα κάνει αν με έιχατε ενημερώσει εξ αρχής.

    Σαν Smart Lady που είσαι έπρεπε να το είχες καταλάβει αλλά εσύ έκανες ένα ποστ προκαλώντας με να σου αποδείξω πως εσύ τελικά εκάνες κάτι το παράδοξο όπως είπες και όχι εγώ.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ....... Η απάντηση μου στο θέμα είναι ....Η ΣΙΩΠΗ ...και νομίζω ότι είναι αρκετή...!
    Στο κάτω κάτω αναφορές δεν δίνω μόνο παίρνω (δεν έχω συνηθίσει κάτι τέτοιο και ούτε πρόκειται)...
    Εγώ κρίνω αν κάτι που κάνω, ή λεω, η γράφω, είναι σωστό η λάθος.

    Αν κάποια πράξη μου βλάπτει, ξέρω να ζητώ και συγγνώμη .... διότι μπορεί να είμαι «Θεά» για μερικούς....«Θεός» όμως δεν είμαι.

    Στην προκειμένη περίπτωση θεωρώ ότι λάθος δεν έκανα...
    Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν για το τι έγινε... μην εκτίθεσαι Konstantinos και μην απολογείσαι...

    Ευχαριστώ πάντως για τις εξηγήσεις σου...

    Μου είναι ανεπαρκείς βέβαια αλλά αυτές είναι!

    Οφείλω επίσης να σε συγχαρώ για την μεγαλοπρεπή απόφαση που πήρες να επιτρέψεις την όποια ενημέρωση γίνετε για το περιοδικό, όπως και για άλλα που αφορούν τον «χώρο»

    Υποπτεύομαι και πιστεύω ότι θα ανταμειφθείς γι αυτό !

    Εγώ ήδη το έκανα μέσο του club που διατηρώ στον pathfinder (δηλαδή να ενημερώσω τα μέλη μου να επισκεφθούν το grreekbdsmcommunity)

    Ήδη και στο επόμενο τεύχος του “DOMINA” θα γίνει αφιέρωμα στο site αυτό (δηλαδή το grreekbdsmcommunity και δεν σου λεω πιά/ός θα το αρθρογραφήσει και θα το υπογράψει)!

    Surprize!!!!!

    Ίδωμεν ......

    Και σα «Θεά» που είμαι ..... σε συγχωρώ!
    Το θέμα για μένα έληξε εδώ.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

  4. MasterCyp

    MasterCyp New Member

    απο το κεντρο απο ποθ μπορο να προμηθευτω το περιοδικο?
     
  5. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    Αγαπητοί φίλοι γεια Σ/σας. Κυκλοφόρησε το 2ο τεύχος του περιοδικού DOMINA στην Αθήνα. Με μεγάλη καθυστέρηση είναι αλήθεια, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. θα ήθελα να ακούσω την άποψη όσων το πήραν
     
  6. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Παιδιά έχω την εξής απορία: Πολλές μέρες πριν κυκλοφορήσει το δεύτερο τεύχος έγινε χαμός. Πότε κυκλοφορεί, που θα το βρώ, ορίστε το εξώφυλλο, συζητήσεις επί συζητήσεων. Το περιοδικό κυκλοφορεί μέρες τώρα, όμως σιωπή. Τι έγινε; Κανείς δεν το αγόρασε; Και αν το αγόρασε που είναι τα σχόλια;
     
  7. metalswitch

    metalswitch New Member

    Πριν λίγες μέρες αγόρασα το δεύτερο τεύχος στο περίπτερο που περιγράφεται νωρίτερα στο τόπικ αυτό... Απογοητεύθηκα να πω την αλήθεια από τα ελάχιστα κείμενα, τις κοινότοπες φωτό, την ανυπαρξία τέλος πάντων κάποιων απόλυτα εξειδικευμένων άρθρων. Μου έκανε περισσότερο σε φθηνο πορνοπεριοδικό με τις φωτοιστορίες μου, παρά για κάτι πραγματικά σοβαρό που θα αποτελούσε πραγματική επανάσταση για την Ελλάδα. Λυπάμαι που τα λέω αυτά γιατί πραγματικά με όσα είχα διαβάσει, περίμενα περισσότερα. Ίσως να βελτιωθεί στη συνέχεια, αφού είναι προφανές ότι πάσχει από την ασθένεια των εκδόσεων που βρίσκονται στα πρώτα τους βήματα, δεν έχει δηλαδή άνταποκριθεί στις υψηλές απαιτήσεις του κοινού που περίμενε την έκδοσή του. Φυσικά αυτή είναι η άποψή μου και μπορούμε να συζητήσουμε αν θέλετε διαφορετικές απόψεις, με όσους το έχουν δει...
     
  8. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    metalswitch συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Προχθές πήρα κι εγώ το 2ο τεύχος και δοκίμασα την ίδια απογοήτευση. Κοινότυπα αρθράκια που δεν προσφέρουν τίποτα καινούριο, αγγελία 090... από κάποια Βανέσσα (ντε και καλά) που θέλει να της πλύνουμε τα ρούχα, να της σφουγγαρίσουμε το σπίτι κλπ κλπ (και να πληρώσουμε και και κανά δυο χιλιάδες ευρώ λογαριασμό στο τηλέφωνο). Άλλες αγγελίες που πιθανότατα είναι από Pro Dommes κρίνοντας από το ύφος & την υπερβολή τους, παρόλο που δεν κοινοποιείται το τηλέφωνό τους (πρέπει να στείλεις email στο περιοδικό για να σου τα δώσουν). Και φωτογραφίες που μπορεί να βρει ο καθένας σε γνωστά web sites στο Internet. Το δε SVCD, με μια λέξη τραγικό. Ίσως το χειρότερο video που έχει βγάλει ποτέ το OWK. Για να μη πω και για την ποιότητα της εικόνας. Στο 1ο τεύχος είπαμε άντε είναι το 1ο, το 2ο όμως είναι κατά πολύ περισσότερο κατώτερο των προσδοκιών. Το 3ο (αν και όταν βγει) θα το σκεφτώ πολύ να το αγοράσω. Τι να δω άλλωστε. Φωτογραφίες που τις έχω ήδη στον υπολογιστή μου; Γιατί τα αρθράκια αυτά που έχει - με μεγάλη ωραία γραμματοσειρά για να γεμίζει η ιλλουστρασιόν σελίδα - δε χρειάζεται πάνω από ένα δεκάλεπτο για να τα διαβάσεις! Το σωστό περιοδικό είναι αυτό που σε προκαλεί να το διαβάζεις και όχι αυτό που απλά το βλέπεις, χαμογελάς λιγάκι και το πετάς στην άκρη...
     
  9. georgius

    georgius New Member

    Τελικά στη Θεσσαλονίκη κυκλοφόρησε; Αν ναι που μπορώ να το βρω?
     
  10. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Το περιοδικό θα ψάξω να το βρώ μόλις επιστρέψω στην Ελλάδα. Καλα θα κάνουμε να το στηρίξουμε όλοι, για να ανασάνει ο Γιώργος και να μπορέσει να κάνει αλλαγές. Η αλήθεια είναι οτι δεν μου αρέσει η ονομασία του, αλλά δεν παύει να είναι και η πρώτη προσπάθεια στην χώρα μας. Ίσως να βγεί άλλο, ίσως να μην αντέξει ο Γιώργος, πάντως αξίζει ένα μεγάλο μπράβο, ότι και να γίνει.

    υγ. Γιώργο, θα σου στείλω ε-μαιλ όταν γυρίσω, μπας και σε βοηθήσω. Έχω σπουδάσει επικοινωνία και ΜΜΕ στην Ολλανδία.

    υγ2. Θα συμφωνήσω πάντως και με την little_slut[PieR], έχει κάποιο δίκιο. Όχι οτι είναι κακό να πας για το χρήμα, κάθε άλλο. Money makes the world go round.
     
  11. arseniki_kamariera

    arseniki_kamariera New Member

    Aγαπητοί φίλοι

    Θέλω να ευχαριστήσω όλους σας για τα σχόλιά σας και να πω για μία ακόμα φορά πως κάθε σχόλιο είναι καλοδεχούμενο και το θεωρώ εκ προιμίου καλοπροαίρετο.
    Σε ό,τι αφορά τα του δεύτερου τεύχους δεν αποκλείεται να μην ήταν και αυτό του γούστου των περισσοτέρων σας, αλλά θεωρώ πως σε σχέση με το πρώτο υπήρχε μία βελτίωση.
    Θέλω όλοι να καταλάβουν πως δεν λέγομαι Κωστόπουλος ή Λυμπέρης, Λαμπράκης ή Μπόμπολας. Δεν έχω την ΙΜΑΚΟ ή τον ΔΟΛ ή τον Πήγασο. Είμαι ένας απλώς διαφημιστής με μέτριο μεροκάματο και το περιοδικό το έβγαλα από το υστέρημά μου και ρισκάροντας να μάθουν όλοι στο συνάφι μου ποιος είμαι και τι κουβαλάω. Ήδη τα δύο πρώτα τεύχη με έχουν βάλει μέσα πάνω από 6.000 ευρώ από αποταμιεύσεις μιας ζωής.
    Λυπάμαι που αυτά τα λεφτά είχα και αυτό το περιοδικό μπορούσα να βγάλω. Με τόσες μόνο σελίδες και με αυτές τις φωτογραφίες.
    Λένε πολλοί πως τις ίδιες φωτό τις βρίσκει κανείς στο ίντερνετ. Σωστό. Επίσης έχουν πει κατα καιρούς πως τα άρθρα που δημοσιεύονται στο περιοδικό τα βρίσκει κανείς καλύτερα στο ίντερνετ. Σωστό και αυτό.
    Ωστόσο για βαστάτε ρε παιδιά! Έχω ζητήσει κατ' επανάληψιν να βοηθήσετε όλοι σας να γίνει το περιοδικό καλύτερο. Να μου πείτε συμβουλές (συγκεκριμένες όχι λόγια του αέρα) να γράψετε ένα γράμμα, ένα άρθρο, μια απορία, μια άποψη. Γιατι είστε αυτό που είστε. Τι σας αρέσει. Μια πίκρα, μια χαρά που έχετε πάρει. Κάτι. Οτιδήποτε.
    Ουδείς μου έστειλε οτιδήποτε. Στο ίντερνετ γράφουν μερικά εκατομμύρια άνθρωποι από όλο τον κόσμο. Στο DOMINA μόνος μου. Πως έχετε εγώ να είμαι καλύτερος από το ίντερνετ. Φαίνεται, όμως ότι κάποιοι έχουν τη λογική «γιατί να γράψω εγώ ένα άρθρο για να βγάλει ο Γιώργος λεφτά από το DOMINA». Λυπάμαι αλλά με τέτοια νοοτροπία δεν κάνουμε τίποτα. Σε τελική ανάλυση αυτό είναι το πρόβλημα κάποιων; Να μην τύχει και βγάλει κάποιος άλλος λεφτά;
    Εγώ ξαναλέω. Περιμένω από όλους σας βοήθεια. Στείλτε ό,τι νομίζετε. Άρθρα, ερωτήσεις, απορίες, ό,τι αξίζει να δημοσιευτεί. Πέστε μου που μπορώ να βρω φωτογραφίες.
    Αλλά μην με κατηγορείται που είμαι φτωχός και τόσο μπορώ τόσο κάνω. Αν εσείς δεν βοηθήσετε το περιοδικό καταρχήν να επιβιώσει (αγοράζοντάς το και διαδίδοντάς το) και κατά δεύτερον να γίνει καλύτερο κάποια στιγμή θα το κλείσω. Θα είστε τότε όλοι ευχαριστημένοι;
    Αν τέλος κάποιος νομίζει ότι λέω ψέματα για το πόσο μου έχει στοιχίσει ή νομίζει πως έχω βγάλει ήδη λεφτά μπορώ ευχαρίστως να του στείλω με φαξ τα τιμολόγια. Πόσο κόστισε το περιοδικό και πόσα εισέπραξα.
    Σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο σας και περιμένω νέα σας.
    Είτε εδώ, είτε στο periodikodomina@yahoo.gr
     
  12. minDSgame

    minDSgame Guest

    Συμφωνω πως πρεπει να στηριξουμε το περιοδικο,ανεξαρτητως των οποιων ενστασεων μας.Στο κατω-κατω ειναι το μονο του χωρου μας και αναγκαστικα με τον χρονο και την εμπειρια που θα αποκταται θα βελτιωνετε.Για να το στηριξουμε πρεπει πρωτα απ'ολα να το αγορασουμε.Ομως για να το αγορασουμε πρεπει πρωτα να το βρουμε.Και εδω ερχεται η ερωτηση μου.Το βρηκε ρε παιδια το περιοδικο κανεις στη Θεσσαλονικη???????Γιατι 'εφαγα' τον τοπο και τιποτα!