Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πες τον πόνο σου, βγάλε τον νταλκά σου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αλλάζω με πολύ αργούς ρυθμούς τη ζωή μου.
    Απογοητεύω άτομα στο μεταξύ.
    Απογοητεύομαι κι εγώ.
    Ξανά γύρισαν οι κρίσεις άγχους.
    Ξανά νιώθω να πέφτω σε μια άβυσσο δίχως να ξέρω πότε και αν θα σταματήσω κάπου.
    Νιώθω οτι έχω ευθύνη και ενοχές για πράγματα που δεν θα έπρεπε να νιώθω ετσι.
     
  2. ναι γιατι η μερεντα δεν εχει...
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση Sirenάκι μου.
    Και το θέμα είναι ότι αν έχεις πέσει για τα καλα μια φορά σε αυτή την τρύπα τρέμεις στην ιδέα της επανάληψης.
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σβηστα όλα και ξεκινά από την αρχή, με βάση μονάχα αυτά που θα σε κάνουν να πας παραπέρα.

    Πάω μπρος και πίσω. Κουράζομαι και συγχυζομαι.
    Απογοητευω γιατί δημιουργούν οι άλλοι αναληθεις προσδοκίες.
    Με Απογοητευω γιατί τις συμμεριζομαι, αντί να χαράζω πορεία μόνη και να κοιτάω το καλό μου.

    Θυμισου, στην άβυσσο νιώθουμε σαν το σπίτι μας, την κάνουμε δική μας...
    Νιώσε την, αλλά κουνησου από αυτήν. Και αν δεν μπορείς μόνη, διάλεξε το σωστό χέρι.
     
  5. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Ψάχνεις να βρεις ανθρώπους να σε καταλαβαίνουνε και............. μένεις με το "ψάξιμο".
    Ένα μέλλον γεμάτο ομίχλη που δύσκολα διακρίνεται...
    Ζωή βαρετή και χωρίς εκπλήξεις....
    Όνειρα ανεκπλήρωτα...
    Εμπόδια παντού....
    Προσπαθώ να αλλάξω τη ζωή μου, αλλά δε μου δίνονται οι ευκαιρίες...
    Σε φάση που θέλω συντροφιά και δεν μπορώ να την έχω...
    Πόσο θα θελα να ξαναγινόμουν παιδί, τότε που δε χρειαζόμουν πολλά και μου αρκούσε μόνο η επιβίωση!
    Όχι ότι θεωρώ ότι είναι πολλά αυτά που ζητάω, αλλά τέλος πάντων.....
    Βαρέθηκα το μπέρδεμα. Κάτι να μπεί και να γίνει σταθερό στη ζωή μου δε γίνεται;
    Κουράστηκα πια...
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2017
  6. centcool

    centcool Guest

    Βρέχει και είμαι μελαγχολικός αλλά και γλυκούλης ταυτόχρονα.
    Θέλει καμμιά να με παρηγορήσει ?
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι. Hahaha
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ναι , είναι δύσκολο να πιστέψεις οτι δε θα κατρακυλάς για όλη την αιωνιότητα.

    Αυτό έκανα μέχρι τώρα. Ή έτσι νόμιζα.
    Δε σβήνονται πραγματικά. Σε μένα τουλάχιστον.
    Μόνο όταν άρχισα να αποδέχομαι το παρελθόν μου, κατάφερα να το αφήνω λίγο λίγο πίσω μου, και τους ανθρώπους που ανήκαν σε αυτό.

    Όσο για τις προσδοκίες, για αυτό σταμάτησα να ακούω τα λόγια και κοιτάω πράξεις και μόνο.

    Το καλό είναι πως έχω δύο εξαιρετικά χέρια • το ένα είναι και εξειδικευμένο σε τέτοιες περιπτώσεις, το άλλο το απογοήτευσα πρόσφατα . Θα κάνω μια προσπάθεια επανασύνδεσης .

    Σας ευχαριστώ αμφότερες @Seras Victoria @Lady Nawashi για την συνδρομή σας. :*
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Είμαι παιδί της απραξίας
     
  10. brenda

    brenda FU very much

     

    Ισχύει για όλους τους φόβους. Ο Δάσκαλος ήξερε...
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

  12. brenda

    brenda FU very much

     
    Τι γίνεται με αυτούς τους φίλους που ζορίζονται με τον τρόπο που εξελίσσεσαι?
    Τους αφήνεις πίσω, ή όχι?
    Μεγάλο δίλημμα θα έλεγα.
    Τείνω να καταλήξω πως δεν πρέπει να αντιστεκόμαστε στην ροή, ακόμη κι αν μάς κοστίζουν οι τυχόν απώλειες.
    Αλλά είμαι και Ταύρος με ωροσκόπο Καρκίνο , η φιλία έχει μεγάλη σημασία για μένα, είναι κομμάτι της συναισθηματικής μου σταθερότητας, ακόμη κι όταν δημιουργείται διάσταση απόψεων, θέλω να γεφυρώνω και καταλήγω να κάνω υποχωρήσεις που υπονομεύουν την δική μου θέση και θέαση.
    Fuck...