Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DarkSide, στις 31 Μαρτίου 2006.

  1. SDs

    SDs New Member

    λυπαμαι γι αυτα που θα πω (πριν λιγο εγραφα τα ιδια σε αλλο ποστ-δεν το ειχα δει αυτο) αλλα προσωπικα μπορει να ειμαι υποτακτικος, αλλα το παθος μου αυτο θελω να το δειχνω σε μια ομορφη και λεπτη γυναικα..
    αν η γυναικα μου δεν αποδεχεται το ιδιο της το κορμι και το απορριπτει, πως θελει να το αποδεχομαι εγω?

    λυπαμαι, δεν θα παρω.

    σε ολες μου τις φαντασιωσεις, το κορμι που λατρευα ηταν καλιγραμμο.
    και αφου εγω στα 37 μου προσεχω τις αναλογιες μου, ας προσεχουν κι αυτες..

    καλο κανει..
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "σε ολες μου τις φαντασιωσεις, το κορμι που λατρευα ηταν καλιγραμμο."

    δεν ειναι οι φαντασιωσεις που φερνουν την ευτυχια και το παιχνιδι της φυσης με την ερωτικη χημεια ,συχνα, απεχει πολυ απο την φαντασιωση ..
     
  3. "Tα πάχη μας, τα κάλη μας..έτσι είναι η ζωή. Γουστάρουμε να τρώμε από τους άλλους πιο πολύ. Διπλές μερίδες και όχι σαν τους άλλους μία...τρώμε τα πάντα με μεγάλη βουλιμία. Κάντε καμιά δίαιτα να σας πάρει ο αέρας...να τρώτε χόρτα και όχι ωραίο κρέας. Τι θέλετε ρε? Να πα να γαμηθείτε και ποτέ κοκκινιστό μπροστά σας να μην δείτε. Όταν τρώμε το τραπέζι κλαίει και όπως λένε και κάποιοι άλλοι "η θεωρία καταρρέει". Δεν με νοιάζει τι λέτε δεν αδυνατίζω και όσο σταματάς εγώ θα συνεχίζω."

    ρήμες του Mc Alas, μέλους της hip-hop groupας "Νότια Βραχυκυκλώματα"
    Aφιερωμένες στους παχουλούς/ες ανεξαρτήτως στάτους!!!
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Μαύρισα τα σημεία που μου έκαναν αμέσως κλικ.
    Κι αναρωτιέμαι με ποιους τρόπους μπορεί Ο Αφέντης να δράσει σαν εξωτερικό κέντρο ελέγχου στο συγκεκριμένο, όπως το πράττει και με όλα τα άλλα?

    Όσο για την τελευταία φράση διαφωνώ κάπως.
    Σήμερα κατεστημένο είναι οι γυναίκες κυρίαρχες. Εκείνες που δεν είναι εξαρτημένες από κανένα, κάνουν το κέφι τους χωρίς να δίνουν σε κανένα λογαριασμό, κ.ο.κ.
    Αντίθετα οι γυναίκες που επιθυμούν και επιλέγουν να ανήκουν, να υπακούνε αντιμετωπίζονται ως μη ικανές να είναι όλα τα πιο πάνω, ελλειπής κ.τ.λ.

    Θεωρώ πως είναι περισσότερο αντισυμβατικό σήμερα να είσαι υποτακτική παρά κυρίαρχη.
    Και ο ορισμός της διατροφικής διαταραχής της καταναγκαστικής υπερφαγίας, και το υποσυνείδητο μήνυμα, (σε αντίθεση με εκείνη της βουλιμίας που προσπαθεί να «ταιριάξει» και να μην ξεχωρίζει από τη μάζα εξ ου και οι εμετοί), είναι ακριβώς η εναντίωση στο κατεστημένο που τις θέλει έτσι κι έτσι κι αλλιώς.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Σήμερα κατεστημένο είναι οι γυναίκες κυρίαρχες. "
    .... Ναι ... μεχρι να συγκρουστουν τα συμφοροντα τους με αυτα καποιου αντρα ... τοτε 9 στις 10 χανουν ... ωραια κυριαρχεια ....
    "Εκείνες που δεν είναι εξαρτημένες από κανένα, κάνουν το κέφι τους χωρίς να δίνουν σε κανένα λογαριασμό, κ.ο.κ."
    ... στατιστικα ωστοσο ανηκουν στο 30% που εχουν σεξουαλικη επαφη καθε 3 μηνες!!!!! ...... (δεν καπνιζεις , δεν πινεις , δεν κανεις σεξ ... που λεει το ανεκδοτο ... αλλο μην το πω ολο και σβυνω παλι το ποστ...)
    "Αντίθετα οι γυναίκες που επιθυμούν και επιλέγουν να ανήκουν, να υπακούνε αντιμετωπίζονται ως μη ικανές να είναι όλα τα πιο πάνω, ελλειπής κ.τ.λ."
    Δεν ξερω απο που βγαινει αυτο ... αυτο ομως που ξερω οτι οι νοικοκυρες σημερα σπανιζουν και πολλοι αντρες ,σοφα, ξαναγυρνανε σε συνταγες επιτυχιας αλλων χρονων ....
    μια αποφαση ειναι ... τι θελεις να μυριζει το σπιτι ? .... Ντολτσε Καμπανα ή χλωρινη Κλινεξ ?
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    RE: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    χμ.. ενσταση εδω!

    Τι θα πειραζε δηλαδή να μυριζει D & G εκεί που πρεπει και ταιριαζει και χλωρινη παλι εκει που πρεπει?
     
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Eλα να μου τα πεις στο αυτί ολ΄ αυτά isnogood.
    Eιδες στην πράξη το πως συνδυάζετε η D & G με την χλωρίνη.
    Οπότε το post σου το θεωρώ άτοπο.
     
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Διαφωνώ πλήρως και με τα επιχειρήματα και με το πνεύμα, αλλά δεν είναι του παρόντος thread.

    Η άποψή μου είναι οτι δεν μπορεί να δράσει σαν εξωτερικό κέντρο ελέγχου γιατί αυτό το ζήτημα δεν ελέγχεται εξωτερικά. Μακάρι να γινόταν. Ο Αφέντης θα πρέπει να κατανοήσει την κατάσταση και να δράσει υποστηρικτικά και ενισχυτικά.
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μαλλον θα ξεφυγουμε απο το θεμα και παω πασο .......
    ... και ομως γυριζει .......

    "Eλα να μου τα πεις στο αυτί ολ΄ αυτά isnogood.
    Eιδες στην πράξη το πως συνδυάζετε η D & G με την χλωρίνη.
    Οπότε το post σου το θεωρώ άτοπο."

    Αυτα που ειδα ηταν χαρισματα μιας μοναδικης γυναικας ........ δεν νομιζω οτι ολες ειναι ετσι ....
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    O Martin Toye απαντάει  
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Πολύ θα ήθελα να ακούσω τον ορισμό σου για γυναίκες υποτακτικές και κυρίαρχες γιατί αν κρίνω απ΄ τα πιο πάνω μάλλον κάπου τα έχεις μπερδεμένα. 
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Οσον αφορα την αποψη μου (περι κυριαχης -υποτακτικης) στο ερωτικο παιχνιδι δεν νομιζω οτι διαφερει απο των υπολοιπων εδω μεσα ... Τωρα αν εννοεις οτι θεωρω την σωστη νοικοκυρα υποτακτικη , οχι καθε αλλο ... την θεωρω απολυτα κυριαρχικη ...
    Και επειδη λογο της δουλειας μου με καλουν σε σπιτια για επισκευες , το ματι μου εχει εκπαιδευτει στο οπτικα δεδομενα του νοικοκυριου ... και οσο καλα να εχουν κρυψει τις προηγουμενες ωρες/μερες/βραδυα τους μεσα σε καποια ντουλαπα , το μονο που κυριαρχει ειναι το ...μπαχαλο .
    Αυτο το ξερατε ? ενα μικρο μυστικο που ξερουμε μεταξυ μας οι μαστορες : .... προϊοντα οπως καφες , ζαχαρη , κτλ που τακτοποιουνται στην αρχικη τους συσκευασια ... 70% ... κρυβουν ενα κακο νυκοκυριο ....