Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Lasia, στις 1 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Lasia

    Lasia Regular Member

    Και να ρωτησω πρωτη εγω.
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    ..ο ενθουσιασμός..θεμελιωδες λάθος..
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Ο ενθουσιασμος ποτέ δεν ειναι λαθος.. Ειναι μια κινητηρια δυναμη που μας βγαζει απο το στρειδι μας. Η λαθος επενδυση ισως ειναι λαθος.. Ισως και παλι ουτε αυτη δεν ειναι λαθος.. γιατι ακομα κι απ αυτην μπορεις να παρεις πραγματα και να πας παρακατω.
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Κάποτε ενθουσιαζόμουν πολύ εύκολα.
    Πλέον δεν μου το επιτρέπω.
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    ..ξανασκεψου το zinnia..please!!!!!!!
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τουτη τη φορα θα συμφωνησω με την ζινια .... δηλαδη θα ειναι αρχη της γνωριμιας και αντι να λαμψω που θα την δω να πω : "καλως την πεθαμενη"? ..
    αντε να σου ερθει τωρα και να εχει το υφος της Β.Παπανδρεου ... το πρωτο που θα σκεφτεις ειναι : "τι ωρα θα μας χτυπησει ο μετεωριτης?" ....
    Μωρε αμα δεν την αντεχεις την θυελλα να σε παρει και να σε ταξιδεψει .. κατσε σπιτι καλυτερα ... εχει και το παρα πεντε η τιβι.. καλα θα περασεις ...
     
  7. female

    female Contributor



    Να υποθέσω πως λάθος πρέπει να είναι να κάτσεις να σε δέσει κάποιος που δεν γνωρίζεις καλά-καλά...;;;

    Να υποθέσω πως λάθος είναι να αφήνεσαι σε κάποιον προτού τσεκάρεις καλά-καλά οτι έχει μεγάλη ικανότητα αυτοσυγκράτησης και αίσθηση της ασφάλειάς σου, και οτι σε στιγμές ακραίου πάθους δεν θα σφίξει λίγο παραπάνω τη θηλιά στο λαιμό όσο κι αν λες την safeword -- αν μπορείς να ψελλίσεις;;; Εσύ στο χώμα κι αυτός στη φυλακή --- κρίμα είναι...

     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

  9. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Εισαι σιγουρος οτι ολα αυτα που διαβασαμε τηρουνται κατα γραμμα; καποιοι δεν μπορει να ξεφυγουν σε σημειο τετοιο, που να δημιουργηθει προβλημα σε οποιο επιπεδο;
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Δεν είμαι καθόλου βέβαιη ότι ισχύουν στην πράξη γενικά αποδεκτοί κώδικες συμπεριφοράς στο BDSM στην Ελλάδα.

    Η γνώμη μου είναι ότι προσέχεις τρεις φορές που θα δώσεις την εμπιστοσύνη σου, δεν δέχεσαι ανθρώπους που δεν θα τους δεχόσουν και με το παραπάνω ως βανίλλα και όπως λέει ο Κύριος Μάλευ, προσοχή στους ενθουσιασμούς.

    Καλή τύχη και καλή διάθεση στο ψάξιμο σου εύχομαι  
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Στις κακοτοπιές...
     
  12. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Σας ευχαριστω. ....
    Και παρακαλω συγχωρειστε με για τα τοσο αργα και, <δειλα> βηματα μου.
    Επιτρεψτε μου προς το παρον να παραμενω στο off Topic.
    Δυστυχως δεν εχω εμπειριες ουτε σαν σκλαβα ουτε σαν υποτακτικη,αλλωστε στην αναζητηση μου , βλεπω, οτι δεν μου ταιριαζουν.
    Απεναντιας ανακαλυπτω με ολα αυτα που διαβαζω, οτι τις περισοτερες φορες, στην ερωτικη μου ζωη, υπηρξα dome, χωρις να ξερω οτι λεγεται ετσι. Ειχα ομως και καποιες ασχημες εμπειριες.

    Περα απ΄ολλα αυτα θελω να πω και κατι αλλο, ...
    Εδω μεσα απο την αρχη, μπηκα με το αληθινο μου προσωπο, δεν <κρυφτηκα>. και καθομαι ωρες ατελειωτες, μεχρι το πρωι.
    Τα ματια μου και το κεφαλι μου πονανε , εχω φωτοφοβια στα ματια, η οθονη με ενοχλει, ζαλιζομαι,
    και χθες ετρεξε λιγο αιμα απο την μυτη μου, πανω στο λαπτοπ, δεν ειμαι συνηθισμενη τοσες ωρες να ειμαι στο ιντερνετ, ομως νοιωθω ομορφα κοντα σας,
    γιατι τα λεω ολα αυτα;
    Ζω σ ενα νησι, που πιστεψτε με δεν γουσταρω καθολου την νοοτροπια του, την κακοηθη κρητικη, τα κομπλεξικα τους, το κουτσομπολιο, τις ειρωνιες, που τις περισοτερες φορες, ολα αυτα, καταντανε βιασμος ψυχης. ( και πιστεψτε με τα εχω βιωσει στο πετσι μου ολα αυτα)
    Δεν ειναι κριμα λοιπον με ολο αυτο το ξενυχτι, τις αναζητησης, να συναντω κι εδω <ιχνη> αυτου του βιασμου ;

    Εγω αυτο που εχω να πω ειναι, πως οταν λειπει η ποιοτητα και το επιπεδο τοτε ακομα κι ενα διαμαντι μεταμορφωνεται σε ενα απλο γυαλι.
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2007