Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος ipakouos, στις 3 Ιανουαρίου 2006.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?


    Αγαπητή Αmazona , μου κέντρισε το ενδιαφέρον ιδιαιτέρως η απαντησή σας ..ιδίως σ'αυτα τα δύο σημεία.

    Θα θέλατε να το αναλύσετε λίγο παραπάνω? Περιφρόνηση? Προμελετημένη 'συνεδρία' ως προς το τί θα πάρετε??
    Ειλικρινά η αποψή σας παρουσιαζει εξαιρετικό ενδιαφέρον θα θελα να Σας ακουσω.....
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    αγαπητή Αmazona,

    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σαφέστατη ειναι θα έλεγα και ιδιαιτερως ενδιαφέρουσα προς πολλές κατευθύνσεις. Μέχρι λοιπον να πάρω αδεια απο τον Κύριό μου για να μιλήσω πριβε μαζί Σας... Επιτρέψτε μου να συμπαιράνω απο τα γραφόμενα Σας και διορθώστε με οπου σφάλω.
    Ειστε λοιπον Κυρίαρχη και αυτο που Σας αφορά ειναι να πάρετε αυτο που θέλετε οταν το θέλετε. Περιφρονείτε τους σκλαβους σας διοτι αυτο τους αξίζει... επομενως η αξία τους ειναι ιδιαιτερως χαμηλή και ειναι αναλώσιμοι. Πέρνετε απο εκεινους αυτο που σας λειπει αναλογα τη στιγμή που ομως δεν εχει να κάνει με συναισθημα (αν αντελήφθην ορθως) μιλατε για use and abuse.
    Υποθέτω οτι αυτος ειναι και ο ρολος του Κυρίαρχου αλλωστε...χρησιμοποιει...για την προσωπική του ευχαριστηση no more no less!!
    Πες τε μου λοιπον... τι αισθηματα σας δημιουργει η ωρα του use and abuse διοτι αυτο ειναι και το ζητουμενο του thread. Τι νιωθει ο Κυρίαρχος την ωρα του session.

    Ελπίζω να μη σας κουραζω ..και βέβαια στην κριση σας αν θα μου απαντήσετε, απλά με εξιτάρει η αποψή σας ιδιαιτερα!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Θα ηθελα βέβαια να ακουσω και αλλους Κυριαρχους..... ειναι ιδιαιτέρως επικοδομητική θα έλεγα η θεματολογια αυτου του thread...μας δίχνει ...που βαδίζουμε!!!??
     
  3. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Μία διευκρίνηση... κάποιοι σκλάβοι είναι αναλώσιμοι, κάποιοι άλλοι όχι. Συναίσθημα υπάρχει ακόμα και με τους αναλώσιμους σκλάβους. Δίνω ψυχή σε ότι κάνω, ακόμα και αν αυτό είναι απλά να του περιφρονώ. Όσο για ιδιαίτερα ανάλυση αυτών που νιώθω, δεν μπορώ να δώσω, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν λέξεις που να εκφράζουν τα αισθήματα που νιώθω εκείνες τις στιγμές.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Mια απορια μου γεννηθηκε βλεποντας παρα πολλες φορες να αναφερεται η λεξη πότε session και ποτε συνεδρια...

    Πως την εννοειτε Εσεις? ειναι καθαρα *επαγγελματικη συναντηση*? ειναι απλα ερωτας μεταξυ δυο γνωστων που απαξ και τελειωσει δεν εχουν αλλη επαφη? ειναι κατι σαν τη συνεδρια των ψυχολογων ? κραταει τοσο και ειναι μεταξυ του αναλυτη και του αναλυομενου πελατη?
     
  5. Astir

    Astir Guest

    Μπορεί να μη θεωρηθεί απάντηση στο θέμα που τέθηκε, αλλά για μένα οι όροι "συνεδρία" και session παραπέμπουν σε καθαρά επαγγελματική σχέση.
    Όπως πολύ σωστά παρατήρησε και η zinnia, μια σχέση αναλυτή και αναλυόμενου-πελάτη.
    Τι να πω......
    Α.
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?


    Θα συμφωνήσω και με το παραπάνω μαζί Σας και με την αγαπητή zinnia !!! σε ότι αφορά τον όρο και μου ειναι παρομοιως απεχθής !
    Ίδίως οταν μιλάμε για D/s ΣΧΕΣΕΙΣ... αλλα Κ/κυρίες και Κ/κύριοι ας μη χάσουμε σας παρακαλώ το θέμα που ειναι ιδιαιτέρως σοβαρό και βέβαια απο εκει απορρέουν και ολες αυτές οι χρήσιμες "πληροφορίες" όπως η χρησιμοποιηση όρων τέτοιου τύπου (δόκιμων ή μη... ) αλλα και πρακτικών...

    τα σεβη μου
     
  7. Astir

    Astir Guest

    Μάλλον το αντίθετο πρέπει να κάνουμε, MP' slave.
    Να μη μείνουμε προσκολημένοι στο δέντρο και χάσουμε γύρω του τη μαγεία του δάσους.
    Η μαγεία και η Αλήθεια αυτών των σχέσεων είναι πολύ μεγάλη για να αναλώνεται σε συνεδρίες κι άλλες παρόμοιες αηδίες που θυμίζουν σχέσεις πόρνης-πελάτη.
    Α.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?



    zinnia και Astir διαβάστε αυτό το Article, πιστεύω ότι είναι αρκετά κατατοπιστικό:
    Sessions Οι συνεδρίες στο Bdsm (sessions)
    https://www.greekbdsmcommunity.com/index.php?id=55
     
  9. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?


    Αγαπητε Αstir, δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου , εκτός ίσως του σημείου ότι με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά και γι'αυτο καλό θα ήταν να καθαρίζονται τα δαση ...  


    Συνεπώς... αφήνω στα χέρια Σας το θέμα ως Κυρίαρχος ουτως ή άλλως προηγείστε!
     
  10. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    Σε κανενα σημειο της ερωτησης μου δεν ζητησα μονολεκτικη απαντηση.
    Δεν μπορω σε καμια επισης περιπτωση να Σας απαντησω γιατι εισπραττετε την ερωτηση μου ως ελλειπη και φτωχη μπροστα σε οσα εχει να πει και να δωσει, όπως Ειπατε. Ισως αυτό που Λετε στο κλεισιμο του post Σας να Σας βοηθησει <<Δεν μπορώ να του δώσω την αξία που του πρέπει οταν περιγράφω τα απερίγραπτα που ζω οταν συμβαίνει >>
    Επισης από την στιγμη που Αντιλαμβανεστε πως εχει να δωσει πολλα δεν μπορω να καταλαβω πως είναι δυνατον να είναι φτωχη.



    Βλεπω πως οι σωματικες αισθησεις που περιγραφονται από Τους Κυριαρχους είναι τελειως διαφορετικες από αυτές που βιωνουμε οι υποτακτικοι. Βλεπω πως εμεις εχουμε καπως πιο αμεσες αισθησεις (πονος, περιορισμος κλπ) ενώ οι αισθησεις των Κυριαρχων περνανε μεσα από τις αντιδρασεις των δικων μας. Θα πρεπει να εχει ηχητικες αντιδρασεις ενας υποτακτικος για να βιωση την ακοη Ο Κυριαρχος, όπως επισης θα πρεπει να αρχισουν να δημιουργουνται τα πρωτα σημαδια στο σωμα, για να βιωση την οραση.
    Είναι απιστευτα ομορφο το ποσο πολύ καλα συνδιαζονται οι αισθησεις για να υπαρχει ένα αποτελεσμα.
     
  11. ipakouos

    ipakouos Regular Member

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

    Φυσικα και δεν θεωρηθηκε απαντηση στο θεμα που τεθηκε και, με αφορμη αυτο, θα παρακαλουσα να Π/παραμεινουμε στο θεμα
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

    Aλιγορικα το έγραψα ipakouos άλλωστε είδες ότι το θέμα το ανέπτυξα αρκετά.
    Ήθελα να δώσω στην πράξη ιδιαίτερα μεγάλη αξία σε σχέση με την ελαφρότητα των λόγων.

    Μα φυσικά είναι διαφορετικές οι σωματικές αισθήσεις μεταξύ Κυρίαρχων και υποτακτικών.
    Δεν βιώνουμε τον πόνο οι Κυρίαρχοι αλλά βιώνουμε τα συναισθήματα που απορρέουν μέσα από τον πόνο που τον βιώνει ο υποτακτικός στο σώμα του και τα προκαλούμε εμείς πολλές φορές με κόπο η και με έμπνευση και ακόμα ακόμα και με αισθησιασμό!
    Και για να επιτευχθεί αυτό πρέπει να λειτουργούν όλες οι αισθήσεις που πρέπει να είναι οξυμένες και σε εγρήγορση για να μας γεμίσουν ενδορφίνες και ηδονες.
    Φυσικά στην προκειμένη περίπτωση ο ένας πρέπει να ξέρει να δίνει και ο Αλλος πρέπει να ξέρει να παίρνει ....είναι σημαντικό να συμβαίνει αυτό αλλιώς μια «συνάντηση» θα είναι αποτυχημένη
    Ο Ήχος, η όραση, η αφή, η όσφρηση και άλλες αισθήσεις συνθέτουν την μελωδία των αισθήσεων των Κυρίαρχων ατόμων
    Να επαναλάβω τα λόγια σου μου άρεσαν :
    «Είναι απίστευτα όμορφο το πόσο πολύ καλά συνδυάζονται οι αισθήσεις για να υπάρχει ένα αποτέλεσμα.»