Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος ipakouos, στις 3 Ιανουαρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για να θυμηθούν οι παλιοί και να συμμετέχουν οι νέοι...
     
  2. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

    Το πώς γλιστραει η σαρκα του αλλου στα χερια μου οταν τη σφιγγω.Το κορμι που υποχωρει στο χτυπημα με το χερι μου.Το τρεμουλο του κορμιου του οταν προχωραω ολο και πιο βαθεια.Τα μαλλια που μπορεις να χρησιμοποιησεις ως μοχλο.
    Το εκτεθιμενο και ευαλωτο σωμα μυριζει υποσχεση ηδονης.
    Αλλα οπως ειπαν και πριν απο μενα,μονο και μονο με το να ξερεις οτι σου εχει δωθει το δικαιωμα να κανεις ο,τι θελεις και να φερθεις οπως θελεις,το μυαλο σου μπαινει αυτοματα σε αλλο mode.Κι ας μη κανεις κατι που ποναει τον αλλον ή τον εξευτελιζει.Η γνωση φτανει.
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ?
    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΔΡΙΑ- Η ΑΦΕΝΤΡΑ Η Ο ΑΦΕΝΤΗΣ ΚΑΙ ΛΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΠΙΑΖΟΥΝ-ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΚΕΥΗ ΗΔΟΝΗΣ.
    ΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ Η Η ΚΥΡΙΑ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΡΓΑΣΜΟ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟΓΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΕ ΕΣΑΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ!!
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ?
    ΕΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΨΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ?
    ΑΡΑ ΧΑΖΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ! ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ ΠΑΝΤΑ!!
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Έτσι που τα λες πουλάκι μου, δεν μιλάμε για κυριάρχους αλλά για «κάτι κουρασμένα παλικάρια»...
     
  5. lust

    lust New Member

    Σωστα.Οι Dom απολαμβανουν αυτο που κανουν.Θελουν και το κανουν.Κατι τετοιο δεν λαμβανω απο την απαντηση σου κι ας εισαι Domme 
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Mirella: σε εχω ήδη παρακαλέσει να μην χρησιμοποιεις κεφαλαία
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Δεν ξέρω αν θα σε απογοητεύσω ipakouos αλλά κατά τη διάρκεια μιας συνεδρίας δεν έχω κανένα συναίσθημα.Αν μη τι άλλο στις κατατόπους συνεδρίες , (σε μένα τουλάχιστον) από τα bd,ds,sm , το sm είναι αυτό που χτυπάει κόκκινο (και τονίζω εξίσου το s και το m).Και η οποιαδήποτε απόλαυση ξεκινά και τελειώνει στο πόνο (σωματικό και ψυχολογικό) που θα προκληθεί.Το πώς βοιώνεται αυτό σε επίπεδο αισθήσεων νομίζω ότι αναλύθηκε αρκετά και θα συμφωνήσω με αυτά που γράφτηκαν.Αν και δε θα αποτολμούσα προσωπικά να κάνω μια περιγραφή αυτών του τύπου μου αρέσει το πώς γίνεται αυτό και το πώς συμβαίνει εκείνο , γιατί νομίζω ότι με κάτι τέτοια δίδεται η εντύπωση ότι διαβάζει κάποιος Αρλεκιν.Και δε ξέρω , εμένα δε μου πάει αυτό.(τελείως προσωπικό χωρίς παρεξήγηση αν κάποιος νοιώθει να θίγεται)
    Η μόνη εγκεφαλική αίσθηση (κι όχι συναίσθημα) που υφίσταται είναι αυτή της προσοχής ώστε να είμαι σε θέση ανά πάσα ώρα και στιγμή να ακούσω τη μαγική λέξη για να μη μας πάρει ο διάολος και καταλήξουμε στο ηθών.

    Γι αυτό φροντίζω κάθε φορά που θα παρεβρεθώ σε ένα session να γνωρίζω το κατά πόσο τα όριά σου ή οποιουδήποτε άλλου αντίστοιχα συμβαδίζουν με τα δικά μου.Γιατί αν την ώρα που εγώ είμαι στην αρχή εσύ μου δώσεις red , το πιο πιθανό είναι να καταλήξω να αυτομαστιγώνομαι για να κατευνάσω τον εαυτό μου.Ενώ στην αντίθετη περίπτωση ,αν δε μπορώ να δώσω άλλο την ώρα που εσύ δεν έχεις καταλάβει τίποτα , ε τότε θα γυρίσεις και θα πεις , ε τι μαλάκας είναι αυτός,τι στο διάολο ήρθα να κάνω εδώ.

    Αλλά για συναισθήματα..μπα δε νομίζω.Τα κρεμώ στην είσοδο με το παλτό μου και τα ξαναφορώ βγαίνοντας.
     
  8. Dolce

    Dolce Regular Member

    Πολυ ενδιαφερον. Θα ημουν περιεργη να μαθω αν συμμεριζονται και αλλοι κυριαρχοι αυτη την αποψη.
     
  9. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

    E,αυτο δεν αληθευει και 100%..οταν βαζεις τον αλλον να σε γλυφει για κανα δυωρο,θα ιδρωσει λιγο 
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Κάτι θα ξέρεις περισσότερο κατά πως φαίνεται.
     
  11. naughty cpl

    naughty cpl New Member

    Δεν μπορω να εκφρασς με απλά λόγια τισ αισθησεις που βιώνουν οι Κυρίαρχοι....
    Ειναι τοσο ερεθιστικο αυτο το παιχνίδι στο "μυαλο"!!!!! Μέσα απο το σώμα υποτάσεις το πνέυμα, το μυαλο, τον αλλο ολοκληρο...
    Τι καλυτερο απο το να εξουσιάζεις εναν ανθρωπο!!!! Αν δεν είναι αυτο ερεθιστικό, τι είναι τοτε??
    Οταν ξέρεις ότι ότι νοιώθει το νοιώθει απο σενα???Οτι τιναζεται σε κάθε αγγιγμα σου κ κουνιέται κατά τη δική σου βούληση.....
    Δενείναι το πιο ερεθιστικο συναίσθημα να ακους τα βογγητα κ τα παρακαλετα του, δεν είανι ερεθιστικο 'οταν αποκτας την πλήρη εξουσια στο κορμί του κ ειναι παρεδομενος σε σενα ??
    Αυτο λοιπόν να είσαι ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ....
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ποιες σωματικες αισθησεις βιωνουν οι Κυριαρχοι?

    Για να αποκαταστήσω τη φήμη της έννοιας του Κυριάρχου….

    Υπάρχουν και εκείνοι που πηδάνε κανονικά και όχι μόνο με το μυαλό. Οπότε έχουν όλες τις σωματικές αισθήσεις του ξεσκίσματος. Το πήδημα του μυαλού είναι το μέσο απόκτησης θήλεος προς χρήση.

    Η Κυριαρχία πριν υπογράψει τη ταπεινωτική συνθήκη υποταγής της στον κοινωνικό καθωσπρεπισμό, γνωστή και ως συνθήκη του SSC, δεν ήταν αυτοσκοπός αλλά κυρίως μέσο απόκτησης αγαθών συμπεριλαμβανομένων και θηλυκών ως αντικειμένων ηδονής. Δεν παραγνωριζω βεβαια πως και η Κυριαρχία προκαλεί ηδονή αλλά ως αυτοσκοπός ... κάπου μου μυρίζει.

    Ο Κυρίαρχος υποτάσσει αυτά που επιθυμεί – όχι ότι του κάθεται.

    Η Κυριαρχία επί μαζοχιστικού θήλεος που κάνει κρα να "υποταχθεί" γενικώς και αορίστως (και επί πλέον θέτει και όρους) είναι κατόρθωμα ισάξιο του να αναγκάσεις ένα σουβλατζή μ ένα πενιχρό αντίτιμο 1,5-2 ευρώ να σου τυλίξει ένα σουβλάκι. Νόστιμα ειναι όλα αυτά αλλά μην το παίρνουμε κι απανω μας οι αφεντάδες.
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2007