Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    @White_Dream
    Το εισαγωγικό σου ποστ μου προκάλεσε δύο απορίες και έτσι θα σου θέσω δύο ερωτήσεις.
    Συναντάς έναν κυριαρχικό άνδρα, του προτείνεις να σε αναλάβει, γιατί αντιλαμβάνεσαι ότι μπορεί να το κάνει με τον καλύτερο τρόπο.

    1. Γιατί σε αφορά, αν έχει κάποια άλλη υποτακτική;
    2. Αν τον ρωτήσεις στη πρώτη συνάντηση ή σε κάποια επικοινωνία, σχετικά με αυτό και σου απαντήσει, "Δεν σε αφορά", Θα είναι αυτή η απάντηση του αφορμή να στερηθείς την όποια εμφανώς επιθυμητή, από εσένα κυριαρχία του;
     
  2. quest

    quest custom title

    Βεβαίως τον/την αφορά, ώστε να μπορέσει συνειδητά ο/η υ να επιλέξει τι είδους Κ, τι είδους σχέση με Κ, τον/την ενδιαφέρει.

    Άλλο πράγμα η ασυμμετρία στην σχέση μεταξύ δύο ατόμων, άλλο η ασυμμετρία στην επικοινωνία μεταξύ δύο ατόμων, ειδικά στο αρχικό στάδιο της γνωριμίας ή/και διαπραγμάτευσης οποιασδήποτε μελλοντικής επαφής ή σχέσης.
     
  3. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    @espimain
    1. Ας πούμε ότι σε πρώτη φάση δε με αφορά. Γιαυτό και -καλώς ή κακώς- δε ρωτούσα από την αρχή.
    2. Αφορμή να στερηθώ την κυριαρχία του δε θα είναι η απάντηση "δε σε αφορά". Αφορμή θα είναι αυτό που έγραψα στο αρχικό ποστ, το να έρθει η στιγμή που θα μου δίνει οδηγίες πώς να υποκρίνομαι μπροστά στην άλλη υπο.

    Υποτίθεται ότι οι εντολές του Κ σε κάνουν καλύτερο, δε σε μαθαίνουν να κοροϊδεύεις άλλους ανθρώπους και μάλιστα χωρίς λογο.
     
  4. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    @Μαντλίν
    Οπως ξαναέγραψα, το θέμα δεν έχει να κάνει καθόλου με την αποκλειστικότητα, αλλά με την ειλικρίνεια.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Μα είστε όπως λέτε και η ίδια play partner, που ομως ζητά δεδομένα σχέσης.
    Οφείλει να ειναι ειλικρινής μαζί σας μόνο αναφορικά με το παιχνίδι σας. Τί κάνει ή δεν κάνει με τις υ του δεν σας αφορά.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Αυτή τη στιγμή ασκείς κριτική σε εντολές ενός Κυριαρχικού με τον οποίο σχετίστηκες. (αν είναι Κύριος σου το βουλώνεις και υπακούς)
    Αν δεν είναι Κύριος σου, δεν έχεις κανένα λόγο να το σχολιάζεις. Λες, λάθος κατάλαβα, για άλλου πήγαινα και στάθηκα να ξαποστάσω.
    Αν νομίζεις ότι είναι Κύριος σου αλλά δεν σου αρέσει κάτι, αποχωρείς όλο περηφάνια. (Έτσι κι αλλιώς λάθος εντύπωση είχες)
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2017
  7. espimain

    espimain Contributor

    Όπως βλέπεις παρακάτω η ίδια λέει :
     
  8. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Πώς συμπεραίνεις ότι ζητάω δεδομένα σχέσης;
    Ξαναλέω, δε με πειράζει ο Κ να έχει όσες υπο θέλει.
    Με πειράζει όμως, ακόμα κι αν είμαι play partner, όταν έρχεται και με κατηγορεί ότι δημιούργησα πρόβλημα στη σχέση του επειδή έτυχε να μιλήσω με την υπο του.

    Θεωρώ ότι το πρόβλημα το δημιουργεί εκείνος, με το να μην είναι ξεκάθαρος.
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    "Η πολυγαμία του κ ατόμου θεωρείται δεδομένη στις περισσότερες ασύμμετρες σχέσεις" ;;;;;;; !!!!!!!!
    Θεωρείται δεδομένο και το κ άτομο να είναι bi ας πούμε μήπως;
    Πως είναι δεδομένο ακριβώς το να είναι κάποιος πολυγαμικός ή μονογαμικός σε οποιοδήποτε στάτους;
    Πως οτιδήποτε γενικώς,είναι δεδομένο;;
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Νομίζω πως αρκεί... (από το νήμα αποτοξίνωση από το σκληρό πορνό, εικόνα αναρτημενη από τον @Ηλίας ) ....

     
     
  11. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    @espimain
    Δεν έχω πρόθεση να κατηγορήσω κανέναν.
    Ο μόνος λόγος που "άσκησα κριτική στις εντολές ενός κυριάρχου" όπως λες, είναι για να πάρω κι αλλες γνώμες, πιο έμπειρων από εμένα.
    Και να μάθω, μέσα από τις εμπειρίες των άλλων, κατά πόσο είναι θεμιτή αυτή η συμπεριφορά.
    Ναι, φυσικά και θα πω "λάθος κατάλαβα, για άλλου πήγαινα" κλπ.
    Αλλά νομίζω δεν είναι κακό να ζητα κανείς να μάθει κάτι παραπανω.
     
  12. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Αγαπητέ μου @cadpmpc, τα είπατε όλα