Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Πολύ ωραία το θέτεις τώρα το θέμα. Θα κάνω κάποιες παρατηρήσεις επ΄αυτού.

    Μια σύντροφος σε S/m και κίνκι παιχνίδια ή και υποτακτική, είναι λογικό να δυσανασχετήσει αν της στερεί ο Κυριαρχικός, την αναμενόμενη ποσότητα σπέρματος, την αναμενόμενη ένταση και διάρκεια ξυλοδαρμού, τον αναμενόμενο χρόνο ενασχόλησης μαζί της και σαφώς το αναμενόμενο ενδιαφέρον.
    Αν δεν της τα στερεί αυτά, αλλά η συγκεκριμένη απλώς δεν θέλει να τα μοιράζεται, ελπίζοντας ότι θα τα έχει περισσότερα αν τα μονοπωλεί, τότε κάνει λάθος.
    Αν δεν σου στερεί αυτά που σου έχει τάξει, δεν δικαιούσαι να δυσανασχετείς αν δίνει και σε άλλη.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και για να γίνει και φραγκοδίφραγκα το πράμα...
    Για να χαρακτηριστεί ένα άτομο κυριαρχικό/ηγούμενο/οδηγός, ένα και μόνον ένα αρκεί.
    Λέγεται Έμπρακτη Ανάληψη Ευθύνης.
    Πα να πει πως μπορείς να λογοδοτήσεις για το περιεχόμενο του τι κάνεις στην πάρτη σου...
    Τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκια για να τα "φτιάξει" ο Ίωνας με την Δανάη, στο Νηπιαγωγείο, χωρίς να τα χαλάσει με την Αμαρυλίδα, που η μάνα της κάθε μέρα της φτιάχνει γλυκό...
    (Πραγματικό γεγονός)
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2017
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @espimain
    Κινδυνολογείς.
    Ασυμμετρία χωρίς επικοινωνία;;

    Πρέπει να εξηγεί το κ άτομο κάθε φορά για οποιοδήποτε task ή παιχνίδι ή οποιαδήποτε αλλαγή δεδομένων ή νέα δεδομένα,στο υ άτομο.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Μπορεί να είναι έτσι για εσένα αν έτσι νομίζεις.
    Γι εμένα είναι αλλιώς, γιατί αλλιώς νομίζω.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    στα πλαίσια του play δεν βλέπω κάτι παράξενο στο "κάνε πως δεν με ξέρεις".

    σε άλλο πλαίσιο οι άνθρωποι "ταιριάζουν", ο όμοιος με τον όμοιο.
    δεν υπάρχει μαλακομαγνήτης. ψέματα λένε.
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2017
  6. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Πολύ όμορφο, το κρατάω  
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    To να σας κατηγορήσει για κάτι για το οποίο δεν έχετε ευθύνη, είναι ένα πράγμα, το να είναι ειλικρινής και ξεκάθαρος μαζί σας για κάτι πέραν του παιχνιδιού σας, είναι ένα άλλο πράγμα. Να τα διαχωρίσετε.
     
  8. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Αν και μου είναι πολύ δύσκολο να υποκριθώ στη ζωή μου, είναι κι αυτή μια σεβαστή άποψη.
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    το "κάνε την νοσοκόμα" είναι πιο ανυπόκριτο;
     
  10. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι ανειλικρινής απέναντι στην υ του και όχι σε μένα.
    Εμένα με κάνει όμως
    1. Να αποκτήσω κι εγώ ανειλικρινή συμπεριφορά απέναντι στην κοπελα

    2. Να αναρωτιέμαι για ποιο λόγο, εφ' όσον διαλέγει να συναναστραφεί και με κάποια άλλη (εμένα στην προκειμένη) να μην μπορεί να αναλάβει την ευθύνη αυτής της επιλογής του.
     
    Last edited: 10 Μαϊου 2017
  11. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Το "κάνε τη νοσοκόμα" είναι μέρος του παιχνιδιού και δε βλάπτει κανέναν.
    Το "κάνε πως δε με ξέρεις" συμβαίνει στην πραγματική ζωή και είναι εις βάρος τρίτου ατόμου.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    εις βάρος; πώς διαπιστώσατε το "εις βάρος"; αφήσατε όλη την πρόθεση να εξελιχθεί; συμπεράνατε απο πριν;
    διαπιστώσατε τον φόβο μήπως αποκαλυφθεί η δική σας "σχέση" ή παιγνίδι;

    δεν ρωτάτε:
    συμπεραίνετε εξ αρχής, πριν καν την ερώτηση, ανειλικρίνεια και ανωριμότητα, χρησιμοποιείτε το ρήμα "αρκείται" απαξιωτικά, ζητάτε να "ξεκαθαρίζει" στην δική σας γλώσσα, στην οπτική σας.
    ζητάτε να "ενδιαφέρεται" με τον συγκεκριμένο τρόπο που από πριν ξέρετε. να μην παίζει με τα "αισθήματα" με τα οποία ακριβώς ίσως επιθυμεί να παίξει.

    μου μοιάζει γκομενοδουλειά, εκατέρωθεν. δεν χωράει γκρίνια.

    υγ: το "κάνε πως δεν με ξέρεις" είναι ωραίο παιγνίδι, ιδιαίτερα αν "ξεχάσεις" την πόρτα μισάνοιχτη. ανάλογα πως θα το διαβάσει κανένας, λοιπόν.