Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολύ σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 19 Οκτωβρίου 2018.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Αν κλειστούμε σε μοναστήρι θα έχουμε σίγουρα πάνω από 20   θρησκόληπτοι δεν ξέρω αν θα είμαστε ..
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Την καλύτερη, αρκεί να είναι ενήμεροι για την ύπαρξη άλλων
    τα italics δικά μου.
     
  3. Libertine SD

    Libertine SD Premium Member Contributor

    Εγω παλι νομιζω, οτι το πληθος των προηγουμενων τρομαζει μονο οσους φοβουνται τις συγκρισεις....
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    1) Αν δεν είναι η δική μου σύντροφος, μπορεί να έχει όσους σεξουαλικούς παρτενέρ θέλει. Το πόσους ( ή το ποιους ) δεν με αφορούσε/αφορά στο ελάχιστο. Aka δεν την/ούτε θα την χαρακτήριζα μήτε θετικά, μήτε αρνητικά.
    2) Όταν ήμουν ελεύθερος, έπαιζε αρνητικό ρόλο, απλούστατα γιατί στις σχέσεις μου ήμουν ( και συνεχίζω να είμαι ) "μονοφαγάς". Καλώς ή κακώς ( και δεν μου καίγεται δεκάρα τσακιστή, αν κάποιος θα με αντιλαμβανόταν ως οπισθοδρομικό ή ως ανασφαλή ), δεν μου άρεσε ποτέ να μοιράζομαι με κανέναν άλλο, ούτε τον ίσκιο της εκάστοτε παρτενέρ μου. Ακόμη κι αν ήταν για μια ξεπέτα. Απλούστατα γιατί ήθελα ( και συνεχίζω να θέλω ) να παίρνω, ότι δίνω, σπιθαμή λιγότερο.

    Υ.Γ.

    Αν μια γυναίκα είχε πολλούς σεχουαλικούς/ερωτικούς παρτενέρ πριν από μένα, οι σκέψεις θα ήταν οι ακόλουθες:

    1α) Ή ότι θα βαριόταν γρήγορα.
    1β) Ή ότι θα ήθελε, να φτιάξει "βιογραφικό" ( με γεια και χαρά της ).
    1γ) Ή ότι θα ήταν "τίγκα στα ψυχολογικά" ( για να το πω όσο γίνεται πιο ευγενικά και περιεκτικά ).
    1δ) Ή ότι θα χρησιμοποιούσε το σεχ, σαν τρόπο "ψαρέματος" του καλύτερου δυνατού χορηγού ( ξανά με γεια και χαρά της )
    1ε) Όλα τα παραπάνω.

    Σε κάθε περίπτωση όλες οι προαναφερόμενες υποθέσεις θα ήταν ( ή καλύτερα, ήταν...κάποτε ) αντικείμενο "επικύρωσης" κατόπιν μικρότερης ή μεγαλύτερης τριβής ( αναλόγως του ενδιαφέροντος μου ). Και αν έκανα "μπίνγκο" σε κάποια από δαύτες..Χάρηκα για την γνωριμία και ο καθένας το καπελάκι του ( ειδικότερα στις υποθέσεις 1γ και 1δ οι οποίες για μένα ήταν και οι πλέον απεχθείς )
     
  5. Θα ήθελα να τροποποιήσω την αρχική μου απάντηση,προσθέτωντας και αυτό.
    Αν το ρήμα ''έχει'',που χρησιμοποιείς το θέτεις με την έννοια ότι αυτή η γυναίκα
    είναι poly,άρα ότι έχει πολλούς συντρόφους ταυτόχρονα,δε θα με πείραζε αυτό
    που κάνει,αλλά οπωσδήποτε δε θα έκανα μια σχέση μαζί της.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το πλούσιο βιογραφικό είναι στα δικά μου +

    Μέσα στη σχέση η απαίτηση μου είναι ειλικρίνεια *πριν* συμβεί κάτι, ακόμα και αν αυτό είναι ένα απλό sms "μου έτυχε κάτι καλό θα τον κλάψει η μάνα του", υποχρεωτικά χρήση προφυλακτικού και τέλος υποχρεωτικη διήγηση μετά με όλες τις "ανατριχιαστικές" λεπτομέρειες.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μια διευκρίνηση ως προς το βιογραφικό ( μιας και το ανέφερα ).
    Άλλο, συλλέγω εμπειρίες - μάλλον συνειδητά - κι άλλο σκορπιέμαι αριστερά και δεξιά ( θες από ανία, θες από ανωριμότητα, γιατί κατ' εμέ πέραν μιας ηλικίας περί ανωριμότητας θα μιλούσαμε...το να σκορπιέται κάποιος, θες επειδή το "νούμερο" θα έκανε χλίδα και chicε ). Γι' αυτό εγώ τουλάχιστον έβαλα το βιογραφικό σε εισαγωγικά. Αφού οι άνθρωπες - πιστεύω ότι το ίδιο θα ίσχυε και για τους άντρες και για τις γυναίκες - δεν είναι αυτοκίνητα, να "μετριούνται" θετικά ή αρνητικά με τα "χιλιόμετρα".
    Ούτε η "δυνατή" σεχουαλική "προϋπηρεσία" σημαίνει σώνει και ντε κάτι, αφού η όποια συμβατότητα είναι κάτι αρκετά υποκειμενικό.

    Υ.Γ.

    Τα εισαγωγικά τα έβαλα προς αποφυγή επεξηγήσεως στην επεξήγηση. Σε κάθε περίπτωση - as always - περί ορέξεως/αντιλήψεως/κριτηρίων/γούστων η πασίγνωστη πίτα.
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2018
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Όταν γνωρίζω, δεν υπάρχει κάτι που με ενοχλεί στο παραμικρό...
    Ο αόριστος δεν με απασχολεί στο παραμικρό επίσης...
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2018
  9. Antonius Block

    Antonius Block We are all just prisoners here of our own device

    Κατ' αρχάς νομίζω ότι ο τίτλος του νήματος είναι κάπως άστοχος, σε σχέση με το θέμα του. Πολύ σεξ δε σημαίνει κατ' ανάγκη σεξ με πολλούς.

    Επί της ουσίας: Πιστεύω ότι όταν το πλούσιο σε εμπειρίες ερωτικό παρελθόν κάποιου λειτουργεί ως αποτρεπτικός παράγοντας για κάποιον άλλο (στο ενδεχόμενο σύναψης σχέσης μεταξύ των δύο), αυτό οφείλεται, κατά κανόνα, στην ανασφάλεια που νιώθει ο δεύτερος. Ανασφάλεια που απορρέει πιθανότατα από το γεγονός ότι υστερεί σε εμπειρίες, σε σχέση με τον πρώτο. Σίγουρα υπάρχουν αρκετοί που θα «μεταμφιέσουν» αυτήν τους την ανασφάλεια σε ανούσιες ηθικολογίες και φαντασιώσεις μοναδικότητας, του τύπου «εγώ δεν κάνω σχέση με κάποιον που έχει πάει με 10, 20, 30» κλπ., αλλά, κατά τη γνώμη μου, όλα αυτά είναι, τις περισσότερες φορές, προσχηματικές δικαιολογίες που προβάλλει κάποιος, προκειμένου να μην παραδεχτεί τις δικές του φοβίες και ανασφάλειες.

    Προσωπικά, θεωρώ μεγαλύτερη πρόκληση και απολαμβάνω περισσότερο το να κάνω μία γυναίκα με πολλές σεξουαλικές εμπειρίες να θέλει να είναι σε σχέση μαζί μου, παρά κάποια χωρίς ιδιαίτερα πολλές εμπειρίες.

    Τέλος, αν και ευνόητο, νομίζω ότι σημαντικό ρόλο παίζει και το πλήθος των εμπειριών του άλλου μέρους. Αλλιώς αντιμετώπιζα μία κοπέλα με πολλές εμπειρίες κατά το παρελθόν, όταν δεν είχα ο ίδιος αρκετές εμπειρίες, και αλλιώς σήμερα. Παλαιότερα, όταν μου δινόταν η δυνατότητα να κάνω σχέση με μια τέτοια κοπέλα, δεν το έκανα, όχι φυσικά για λόγους ηθικής, αλλά αποκλειστικά λόγω της προσωπικής μου ανασφάλειας. Αυτά ως προς το ερωτικό παρελθόν.

    Ως προς την πολυσυντροφικότητα (που είναι σαφώς διαφορετικό θέμα από το ερωτικό παρελθόν), σε εμένα προσωπικά υπήρξαν φορές που λειτούργησε αποτρεπτικά στο να κάνω σχέση με κάποια και υπήρξαν και άλλες φορές, που αυτό ακριβώς ήταν το ζητούμενο (και από τους δύο). Τις φορές πάντως που λειτούργησε αποτρεπτικά, αυτό οφειλόταν στο ότι προέβλεπα ότι θα «φάω κόλλημα» με τη συγκεκριμένη και δεν ήξερα -τότε- πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό (ή απλώς δεν ήθελα να το διαχειριστώ).
     
    Last edited: 19 Οκτωβρίου 2018
  10. RAIN

    RAIN nefelibata

    Εκτος από ένα διάλειμμα 10 ετών μονογαμίας, μπορώ να πω ότι είχα αρκετούς εραστές οντας μόνη μου, πολλές φορές και την ίδια χρονική περίοδο.

    Με ποιον θα έπρεπε να το συζητήσω;
    Με τον εκάστοτε ερωτικό σύντροφο;
    Δεν νομίζω ότι αφορά κανέναν.
    Όχι από συστολή, ούτε από υπερηφάνεια. Απλά για μενα δεν υφίσταται λόγος.

    Παρόλα αυτά μια δυο φορές που ο εραστής ήταν και φίλος επιχείρησα να το συζητήσω χωρίς όμως να δεχθώ κατανόηση από την άλλη πλευρά.
    Συνήθως η απάντηση είναι σκορπιεσαι.

    Τώρα σε δυνητικό σύντροφο δεν ξεκινας λέγοντας έχω κάνει σεξ με 20,50,100, whatever.
    Αν και τώρα που το σκέφτομαι, θα ήταν ένα καλό αρχικό τεστ.

    ΥΓ: Όλα αυτά εκτός σχέσης. Εντός είναι ένα άλλο θέμα και εξαρτάται από το ειδος, τη δυναμική της, και τα συναισθήματα εκατέρωθεν.
     
  11. kinkfestation

    kinkfestation princess pig


    1. Live and let live, ποιοι είμαστε εμείς να κρίνουμε τις επιλογές κάποιου.  
    2. Εφόσον όλοι οι σύντροφοί της γνώριζαν για την ύπαρξη των υπολοίπων, φυσικά. (Το έχω κάνει βασικά)
    3. Είμαι γυναίκα με πολλούς ερωτικούς συντρόφους, οι φίλοι μου με ρωτάνε συνήθως πως καταφέρνω να το διαχειρίζομαι χωρίς ζήλιες, χωρίς ίχνος slut shaming.
    4. Ενδόμυχα ναι, πιστεύω έχει παίξει, διότι δυστυχώς δεν έχουν όλοι την ίδια άνεση με τη σεξουαλικότητά τους.
     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ναι
    Πιστεύω στο Θεό και δεν έχει να κάνει με το πόσα άτομα είχα στη ζωή μου . Η ζωή δεν είναι κουτάκια, είναι ζωή
    Να γουσταρει να το κάνει δλδ...ούτε λόγος. Να περνάει καλα, να της αρεσει, να είναι τσουλι ....

    @Libertine SD δεν είναι μόνο φοβάμαι την σύγκριση, είναι το " η δικιά μου η γκόμενα, μάνα και αδερφή, γυναίκα κτλ δεν τα κάνει αυτά " μιλάω για εκτός χώρου αλλά και εντός δεν έχω διαβάσει λίγα ( ευτυχώς δεν έχω ζήσει, μόνο διάβασα )