Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tangerine, στις 20 Μαϊου 2007.

Tags:
?

Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish?

  1. Είμαι ο μόνος/η που ασχολείται

    13 vote(s)
    23,6%
  2. Ελάχιστοι από τον κύκλο μου

    30 vote(s)
    54,5%
  3. Όλους όσους ξέρω ασχολούνται

    4 vote(s)
    7,3%
  4. Ναι έμαθα για κάποιον/α που ασχολείται και έπεσα από τα σύννεφα

    14 vote(s)
    25,5%
Multiple votes are allowed.
  1. tangerine

    tangerine Regular Member

    Και για να μη παρεξηγηθω, ναι ως γνωστο ολοι εχουμε απο ενα τουλαχιστον βιτσιο.

    Αλλα εδω μιλαμε για ανθρωπους που ΠΟΤΕ δεν θα το περιμενατε. Και οταν λεω ποτέ ε ΠΟΤΕ ρε γαμωτο!
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish

    Προτείνω να βάλεις και μία ακόμη επιλογή "δεν γνωρίζω γιατί δεν το ψάχνω" ή κάπως έτσι για να καλύψεις περιπτώσεις σαν κι εμένα που πραγματικά δεν θα κοίταζα αν κάποιοι από το κατ αρχήν βανίλλια περιβάλλον μου έχουν και βδσμ φετιχιστικές τάσεις.

    Με την φετιχιστική έννοια, όχι δεν έχω "ανακαλύψει" κάποιον και έπεσα από τα σύννεφα, ποτέ. Έχω αναγνωρίσει σε φιλικά μου ζευγάρια πολύ ισχυρές ροπές Κυριαρχίας υποταγής με σημαντικό βαθμό ανταλλαγής ελέγχου όπως τον εννοούμε στο βδσμ αλλά τί κάνουν στην κρεβατοκάμαρά τους δεν ξέρω. Δεν θα έπεφτα από τα σύννεφα πάντως αν είχαν σαδομαζοχιστικές σχέσεις μεταξύ τους.

    Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον αν τεθεί το ερώτημα και αντίστροφα.
     
  3. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με b


    Σωστη η παρατηρηση σου και σε ευχαριστω.

    Μηπως ομως αυτο που λες ειναι μια καινουργια δημοσκοπηση απο μονο του.

    Γιατι σιγουρα σηκωνει αρκετη κουβεντα το ζητημα
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται

      νομίζω ότι είναι καινούργια δημοσκόπηση και μπορεί ν αξίζει τον κόπο.
     
  5. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/

    Και αφου ειναι δικη σου παρατηρηση τοτε ισως καλυτερα να την εκανες εσυ 
     
  6. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/

    Εγω και θα ψηφισω και θα απαντησω στο ζητημα
     
  7. Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish

    Προσωπικά είμαι της άποψης που λέει ότι ΕΚΕΙ ΕΞΩ (ή και εδώ μέσα υπενίσομαι την ζωή) υπάρχουνε πολλοί περισσότεροι bdsmers από όσους νομίζουμε ότι υπάρχουνε αλλά και πολλοί λιγότεροι από όσους θα θέλαμε τελικά να γνωρίσουμε επί προσωπικού (γέλια).
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish

    Στο πρώτο συμφωνώ εν μέρει.Στο δεύτερο όμως , αν και το πιο πιθανό είναι να ισχύει , προτιμώ μια υπερβατική θεώρηση.Άλλωστε μέσω νετ ποτέ δε βγάζεις άκρη.

    Πάντως σχετικά με τον κύκλο μου , είτε γιατί όταν ξεκίνησα να ψάχνομαι σ' αυτά τα μονοπάτια δεν υπήρχε ούτε διαδίκτυο ,είτε γιατί δεν υπήρχαν κινητά , πόσο μάλλον κοινότητα , το μόνο στο οποίο μπορούσα να βασιστώ για πολύ καιρό ήταν η διαίσθηση.Και νομίζω ότι ακόμη και τώρα είναι το μόνο ουσιαστικό σημείο αναφοράς για μένα.
    Βέβαια έχω την τάση να μιλώ για το bdsm κι έξω απ' τον κύκλο μου.Ειδικά έξω απ' αυτόν.
    Δε μου έχει τύχει μέχρι στιγμής να βρώ άτομο που να ασχολείται , από εκεί που δεν το περίμενα.Ίσως γιατί δεν προκατατάσσω κάποιον όταν τον γνωρίζω στους vanilla ή οπουδήποτε αλλού.(υπόψιν ότι αναφέρομαι σε bdsm κι όχι kinky καταστάσεις)
    Αλλά ακόμη κι όταν αυτός/ή αφήνει να διαφανεί ότι ουδεμία σχέση έχει με το χώρο , μου αρέσει να αφήνω όλα τα ενδεχόμενα δυνατά , καθώς γνωρίζω ότι τα ενοχικά στοιχεία δρουν σε πολύ βαθύ επίπεδο με αποτέλεσμα να καθίσταται δύσκολο να παραδεχτεί κανείς κάτι τέτοιο.Εδώ στο community και είμαστε όλοι με niknames και προσπαθούμε οι περισσότεροι να κρύψουμε τα στοιχεία μας κλπ κλπ.Πόσο μάλλον όταν αίρεται αυτή η ανωνυμία και μιλάς πλέον face to face.
     
  9. slaveboy`81

    slaveboy`81 Regular Member

    Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/fetish

    Δεν μπορείς για κανένα να πεις ότι δεν το περιμένεις γιατί απλούστατα βάζεις σε καλούπι τον άλλον. Τη συγκεκριμένη φράση την έχω ακούσει για μένα πολλές φορές από άτομα που κάναμε session. Δηλαδή μου λένε αν με βλέπαν στο δρόμο ή κάναμε παρέα δεν θα σκεφτόντουσαν ποτέ ότι κάνω ότι κάνω. Ποτέ όμως.
     
  10. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Re: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με b

    Δεν προσπαθω να καλουπωσω ανθρωπους φιλε μου. Το θεμα της ερωτησης ειναι σαφεστατο. Απλα μια δημοσκοπηση προσπαθω να κανω ο αμοιρος. Μη μου τη βγαζετε ξινη γιατι θα κοψω τα δαχτυλα μου
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/

    Να είναι kinky :αρκετοί

    Να είναι φετιχιστές :πολλοί

    Να είναι BDSM into :ουδείς..
     
  12. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Ποσες φορες εχει τυχει ατομα που δεν το περιμενατε, να ασχολουνται με bdsm/

    Οταν λες ουδεις εννοεις ουδεις ουδεις!??

    Ε δε μπορει ρε φιλε να βγηκες εσυ το μαυρο προβατο στο σοι!