Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσοι δεν εχουν βιωσει το bdsm ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος πιστοςσκυλος, στις 6 Ιανουαρίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Όχι, ο απλός αναγνώστης διαβάζει, ενημερώνεται και δεν επικρίνει κανένα.
    Ο μαλάκας αναγνώστης, κρίνει κι επικρίνει χωρίς να ξέρει περί τίνος πρόκειται.
    Σ' αυτό φαντάζομαι ότι θα συμφωνήσεις, μια κι εσύ ούτε κρίνεις, ούτε επικρίνεις ποτέ, για κάτι που δεν κατέχεις.
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Φυσικα και συμφωνω.Μονο που δεν επικρινουν μαλακες αναγνωστες....επικρινουν ανθρωποι που το εχουν αυτο απλως σα χαρακτηριστικο τους,χωρις να ειναι αναγνωστες ή εμπειροι απαραιτητα.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Οι μαλάκες δεν έχουν κέρατα για να ξεχωρίζουν.
    Από τις μαλακίες που κάνουν και λένε, αναγνωρίζονται.
     
     
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Απο το ιστορικο των ποστ που εχω ανταλλαξει μ εσενα παλια,ειμαι λιγο καχυποπτη στο χαμογελο που κοτσαρες στο ποστ.ελπιζω να μην ειναι ολο το ποστ το τελευταιο καμια μπηχτη για μενα ε;
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Όχι δεν είναι.
     
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @vussinada

    Έφαγες κόλλημα με αυτό που έγραψα στον @Platonistis και επαναλαμβάνεσαι(ξυπνηστε κτλ κτλ) , κακώς, δεν είναι επίθεση εσύ το βλέπεις σαν επίθεση! Θέλετε να αλληλεπιδρούμε όποτε μπορούμε με ανθρωπινους όρους έχει Καλώς, δεν θέλετε, η έξοδος οπως και Είσοδος ελεύθερη. Είμαστε μεγάλα παιδιά πια.

    Κράτα αυτό που θες εσύ, δε θα σου πούμε τι να κάνεις, μη μας λες τι να κάνουμε.
     
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Οχι βρε μαντλιν,χαχα οντως χρησιμοποιησα εκφραση σου αλλα δεν ειχα κολλησει σ εσενα,ουτε βρηκα επιθεση τα λογια σου,πιστεψε με αμα τα εβρισκα επιθεση θα φαινοτανε σε ολους απο αυτα που θα απαντουσα σε εσενα καταμετωπο,δεν ανοιγω πολεμους πλαγιως,ουτε και λεω τι να κανουνε οι αλλοι...Απλως ξεσπασα απο αλλες φορες που εχουν ειπωθει πραγματα για τις αποψεις και τους απειρους...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σαν newbie κάποτε και γω έχω κριθεί και κρίνομαι για τα γραπτά μου, κρατώ εκείνα τα γραπτά που έχουν να μου πουν κάτι και εγώ αντιδρούσα στην τσίτα και αντιδρώ, απλά προτιμώ τον χρόνο μου να τον διαθέτω εποικοδομητικά.
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Πολυ σωστο αυτο.Εγω σπανιως αντιδρω.Γενικα ειμαι πολυ ηπιων τονων,δε με χαρακτηριζει η νευρικοτητα,οι κινησεις μου ειναι νωχελικες,ουτε μιλαω πολυ,μ αρεσει περισσοτερο να ακουω τον αλλον και να παρατηρω γενικως.Για να ξεσπασω θα πρεπει να μου πατηθει καποιο κουμπι,οχι ιδιαιτερα σοβαρο και μαλακια μπορει να ειναι,σα τωρα.Συνηθως ομως ειμαι χαλαρη.Πχ εχει τυχει κατα λαθος να πλημμυρισει νερα η τουαλετα μια φορα (οταν τη καθαριζα) και ξεχειλιζανε εξω απ τη πορτα,κυλουσανε στο διαδρομο...και η αντιδραση μου ηταν ψυχραιμη,προσπαθουσα να τα εμποδισω να φυγουνε τα νερα με τη σκουπα και ταυτοχρονα απλα ειπα "ταδε ελα εδω λιγο" (τη σχεση μου που ηταν στη κουζινα,για να βοηθησει) "δε μπορω τωρα" η απαντηση που πηρα.κι εγω επεμεινα με ενα απλο ενα "Ελα εδω ειναι επειγον" ουτε φωνη ουτε τιποτα.Ηρθε και με το που ειδε τη κατασταση γουρλωσε τα ματια αρπαξε τη σκουπα απ τα χερια μου τον επιασε ενας πανικος προσπαθουσε να μαζεψει τη κατασταση και ταυτοχρονα φωναζε σ εμενα "ρε ταδε πες το πνιγομαστε!τι λες ειναι επειγον απλα;" χαχαχα.Τετοιο ατομο ειμαι νευρο κανενα πανω του σε ολους τους τομεις.Τα ξεσπασματα που θα εχω,ειναι μετρημενα....Οποτε ειμαι βαθια χωμενη στη νοοτροπια που ανεφερες μαντλιν εκ γεννετης!χαχα
     
  10. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    αυτά διαβάζω και νιώθω....απροσάρμοστος επειδή πρώτα βίωσα και μετά έμαθα.

    μια συμβουλή θα αποτολμήσω: αφιερώστε λιγότερο χρόνο εδώ και περισσότερο στην πραγματικότητα. αφουγκραστείτε τον εαυτό σας και μην τον καταναλώνετε προσπαθώντας να σχεδιάσετε μια ιντερνετική φιγούρα

    όλη η ζωή περνάει μέσα από αμφιβολίες και φοβίες αλλά προχωράει μόνο με αποφάσεις
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ακριβως αυτο.Καποιοι δε διαβαζουν καν.καποιοι απλως ακολουθουν το γουστο τους όποτε τους βγει.Καποιοι διαβαζουν μεχρι να... και καποιοι εξ αρχης ακολουθουν το γουστο τους χωρις το "όποτε τυχει" μπροστα.Ολα θεμιτα ειναι κι ολοι στη τελικη εχουν αποφασισει κατι και ειναι ευχαριστημενοι με αυτο.Εγω πχ,δεν μπορω να πω καν οτι ανηκω στους αναγνωστες,δεν αναλωνω χρονο σε κανενα διαβασμα,απλως κανω πραγματα μονο όποτε θελησω και αν μου βγουνε,μονα τους παντα,δε πιεζω καταστασεις ουτε εμενα ουτε αλλους.Δεν εχει να κανει με προσαρμοστικοτητα αλλά με αποφαση λοιπον.Ο καθενας διαλεγει το πως θα κινηθει ποτε και αν.Επιπλεον ο χρονος που περνας ευχαριστα δεν ειναι ποτε χαμενος κι ας ειναι η μια ωρα που θα περασεις να δεις ταινια ή να ονειρευεσαι ή να μπαινοβγαινεις στον υπολογιστη ή να ζεις μια αδιεξοδη κατασταση κλπ.Ζωη ειναι το καθετι που κανεις και η καθε επιλογη οσο και να θεωρειται οτι δε προσφερει κατι αμεσα.Τωρα η λεξη "ιντερνετικη φιγουρα" ειναι λιγο ατοπη κατ εμε.Τι παει να πει ιντερνετικη και εξωκοσμικη;Αλλος κοσμος εδω κι αλλος εξω;Αλλιως εισαι στο ιντερνετ κι αλλιως εισαι εξω;Δε νομιζω....Και βασικα οποιος ειναι αλλιως εδω κι αλλιως στο κοσμο,και στον ιδιο το κοσμο θα χει παλι πολλες αλλιωτικες φιγουρες σε διαφορετικες μαζες...
     
    Last edited: 10 Ιανουαρίου 2017
  12. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Καθόλου άτοπη   εδώ υπάρχουν άντρες που δηλώνουν γυναίκες, ηλικιωμενοι που δηλώνουν νέοι, και αντιστρόφως κοκ. χαμός γίνεται!