Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσοι δεν εχουν βιωσει το bdsm ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος πιστοςσκυλος, στις 6 Ιανουαρίου 2017.

  1. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Υπάρχουν bdsmers που δεν είναι παντρεμενοι?ή δεσμευμενοι? μήπως ζω σε άλλο κόσμο ?!?!
     
  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    θα το πω σιγανά για να μη σε τρομάξω......ναι, υπάρχουν!
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι, και πρέπει να τρομάξουμε;  
     
  4. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    κάποιοι τρομάζουν στο ενδεχόμενο να αποτελέσουν το κέντρο βάρους της λαγνείας και της απεριόριστης ενασχόλησης
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Νομίζω πως το ερώτημα θα πρέπει να αντιστραφεί και να γίνει "πόσοι έχουν βιώσει το bdsm"

    Βέβαια από τις τοποθετήσεις αρκετών προκύπτει με σαφήνεια η απάντηση

    Ελάχιστοι...

    Αυτό φυσικά δεν είναι πρόβλημα...

    Γιατί το bdsm είναι για λίγους

    Και φυσικά είναι πολύ ωραίο να βλέπεις στην ζωή σου τουρίστες

    Η κάλτσα με την σαγιονάρα πάντα σπάει την ρουτίνα της καθημερινότητας.

    Άσε που ο τουρισμός φέρει και την ανάπτυξη.

    Ξέρετε

    Σουβλατζίδικα Greek moussaka κτλ.

    Έτσι και εδώ.

    Ο τουρισμός βοηθάει τα τσοντάδικα, τα μαγαζιά βοηθημάτων και την βιομηχανία του σεξ....

    Επίσης ο τουρισμός παρέχει ελεύθερο χρόνο για στοχασμό και αποψολογίες.

    Welcome tourists
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Iagos

    Δε νομίζεις ότι η φράση το ''BDSM είναι για λίγους'', περιορίζει/αποθαρρύνει εκείνους που θέλουν να δοκιμάσουν; το έχω πει και εγώ αλλά ακούγεται τετριμμένο.
     
  7. astarti

    astarti Love beyond Reason

    @Μαντλίν @gkass
    Ως παντρεμένη bdsmer ομιλώ. Γνωρίζω ότι δεν υπάρχουν, αλλά υπάρχουν κιόλας  
     
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε με καταλαβες.....ειπα εγω οτι οι bdsmers δεν ειναι παντρεμενοι ή δεσμευμενοι;Ηταν αυτος ο στοχος μου;Παραδειγμα ηταν και μαλιστα γενικο,δεν ανεφερα bdsm σ αυτο πουθενα.
    Σαφως κι υπαρχουνε και αυτα,εγω ειπα οτι οπως υπαρχουνε εδω μεσα ψευτες ή υποκριτες ή ο,τι αλλο,ετσι υπαρχουνε και εξω.Ετσι δεν ειναι;Συμφωνεις σ αυτο που ειπα πιστευω γιατι δεν ειδα να λες κατι διαφορετικο απο ο,τι ειπα και προηγουμενως.
     
  9. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Καλυφθηκα.  
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Τωρα ειδα το ποστ αυτο.Ο τουριστας ειναι αυτος που ερχεται ενα καλοκαιρακι και φευγει το ιδιο καλοκαιρακι.Ισα για να δοκιμασει τη θαλασσα.Δε μιλαμε για αυτους λοιπον στο νημα αυτο...διαφορετικα θα λεγοταν "ολο σεσσιονς και κανενα d/s,γιατι;" μεγαλη διαφορα ο τιτλος.
    Εδωμιλαμε γι ατομα που βρισκονται απλως στο μεταιχμιο.Εχεις βρεθει κι εσυ αλλωστε,εκτος αν συνειδητοποιησες εξ αρχης τι ειναι ακριβως και πως λεγεται αυτο που σε τρεφει.
     
  11. Δεν είμαι μπιντιεσεμερ.. Έχω φίλους μπιντιεσεμερς ..δεν το κατακρίνω.. Απλα εγω δεν είμαι..
    (κατα το "δεν είμαι ρατσιστής..!")
          

    Αυτό που προσπαθούμε να πείσουμε ότι "εμείς" ειμαστε αλλά Οι "άλλοι" δεν είναι λες καί υπαρχει κάποιο βραβείο ξερωγω με ξεπερνά!!!!!!!!!!!

    Χαλαρώστε άνθρωποι!!! Υπαρχει χώρος για όλους!!
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Πάντως υπάρχουν και τουρίστες που άμα τους κάνει κλικ το μέρος ξανάρχονται. Πάλι με σαγιονάρες ,για τις κάλτσες δεν είμαι σίγουρος.
    Και ξανάρχονται. Μερικοί δε, αγοράζουν και σπίτι....