Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσοι δεν εχουν βιωσει το bdsm ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος πιστοςσκυλος, στις 6 Ιανουαρίου 2017.

  1. tithon

    tithon Contributor

    όχι!
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το ζητούμενο είναι να παράγει βιωματική γνώση και επίγνωση.
    Γιατί όλα στο μυαλό καταλήγουν...
    Άσχετα από πού θα προέλθουν τα ερεθίσματα και οι αφορμές..!
     
  3. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Μερικά δισεκατομμύρια στον πλανήτη φαντάζομαι ότι δεν έχουν ιδέα about this crop..... Why keep talking about nonsense?
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν διαφωνώ. Μάλιστα δεν θα ντραπώ να πω ότι έχουν υπάρξει φορές που έχω προτιμήσει το "μέτριο" από από το τίποτα. Καλά το μέτριο στα δικά μου δεδομένα πάλι καλό είναι αλλά και πάλι, θέλω να πω βαριέμαι να περιμένω το τέλειο. Είμαι της επαφής και είμαι και ανυπόμονη. Αγαπώ το εγκεφαλικό αλλά σε καμία περίπτωση δεν μου φτάνει. Οι αισθήσεις είναι εξίσου σημαντικές για εμένα, δεν είναι κάτι φτηνό, κάτι κατώτερο, ίσα ίσα.. Μπορεί να ξεκινήσει εγκεφαλικά η διαδικασία αλλά αν μείνει εκεί χάνεται το νόημα. Μπορώ να βρεθώ σε μία καθαρά σωματική επαφή και να την θεωρήσω ακόμα και ανώτερη από μία εγκεφαλική. Δεν υποτιμώ το σώμα. Δεν το βάζω σε δεύτερη μοίρα. Καλό το εγκεφαλικό γαμήσι αλλά το χαστούκι και το χάδι (για να αναφερθώ στα ελαφρά ναρκωτικά) έχουν μία μοναδική και ξεχωριστή υπόσταση που μπορούν να εξισωθούν άνετα με το πρώτο.

    Αυτά όμως αφορούν εμένα. Ο καθένας έχει τις δικές του διαδρομές και προτιμήσεις και με κανένα τρόπο δεν θέλω να τις υποτιμήσω.
     
  5. NickLolen

    NickLolen New Member

    Καλησπέρα και απο εμένα! Δυστυχώς ούτε εγώ το έχω βιώσει . Υπάρχει καμία πιθανότητα να το έχεις τόσο τέλειο στο μυαλό σου και εν τέλει απο κοντά να μην σου αρέσει καθόλου?
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Το πιθανότερο, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, φυσικά  

    Ειδικά το slave στατους  
     
  7. NickLolen

    NickLolen New Member

    Πρέπει να βρω κάποια αφέντρα πιο χαλαρή για αρχή , η δεν έχει συμασία ?
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Μη σας στενοχωρήσω αλλά ναι είναι πάρα πολλοί. Στατιστικά δε, περισσότεροι είναι αυτοί που δεν το έχουν βιώσει ενώ το ξέρουν (με διάφορους βαθμούς γνώσης)  
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Για αρχή δες εσένα. Το σκλάβος σημαίνει οτι εισαι διατεθειμένος να παραδώσεις τα παντα σου.Είσαι? Δεν είναι θέμα "χαλαρότητας" της αλλης πλευράς.

    Δες τι θες, τι μπορείς για αρχή, τι τελικά επικοινωνείς και τέλος το πως το επικοινωνείς, και όλα θα τα βρεις είτε είναι ή δεν ειναι bdsm

    Γνώμη μου, πάντα. Καλή συνέχεια
     
  10. bakerman

    bakerman New Member

    εγω δεν το εχω βιωσει και θα ηθελα να το βιωσω στον υποτακτικο ρολο
     
  11. το 95 % ολης της γης δεν ασχολειται με το αθλημα
     
  12. Το παραδειγμα με το διαστημα τελειως αστοχο. Ανοητο να μου επιτρεψεις. Ειναι το ιδιο να πας στο διαστημα και το ιδιο να συναψεις μια σχεση; Ολοι ειχαμε στο παρελθον συναψει σχεσεις, το κανουμε και θα το κανουμε και στο μελλον. Ολοι εχουμε εμπειριες με ανθρωπινα οντα. Mην μου πεις οτι το bdsm δεν ειναι πρωτιστως ανθρωπινες σχεσεις; Μη μου πεις οτι ολοι, σε καποια φαση της ζωης τους, δεν εχουν παρει στοιχεια του Bdsm και τα εχουν βαλει στην ερωτικη ζωη τους...Οποτε κανεις δεν ειναι ασχετος τελειως με το χωρο. Δεν ειναι επιστημη το bdsm, δεν ειναι απλησιαστο, δεν ειναι ακατορθωτο, δεν ειναι απο τους Θεους για τους Θεους. Ψυχραιμια.