Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 16 Μαϊου 2007.

  1. female

    female Contributor



    Καριόλα (ιταλικά carriola) λέγαν παλιά κάποιου τύπου κρεβάτι. Κατά συνέπεια, η γυναίκα - καριόλα ήταν αυτή που της άρεσε το "κρεβάτι". Δεν είναι περίεργο, νομίζω, που η ερωτική ικανοποίηση και πόθος στη γυναίκα εθεωρείτο ( ή μήπως ακόμα και τώρα; ) κακό, και η γυναίκα που απολαμβάνει και επιδίδεται με πάθος στο σεξ, είναι ...διάφορα....

    (Υποθέτω οτι αυτό προερχόταν κυρίως από το γεγονός οτι μια γυναίκα με ορέξεις μπορεί κάλλιστα να μην είναι πιστή, και άρα να σου φέρει το κουτσούβελο του γείτονα - και τους παλιούς καιρούς δεν είχαν ούτε DNA τεστ, ούτε τα οικονομικά να μεγαλώνουν κουτσούβελα των οποίων το DNA δεν τους ανήκε. Ενώ μια ψυχρή σύζυγος δεν γλυκοκοιτάει μεν ούτε εσένα, αλλά ούτε το γείτονα.

    Είναι γνωστό οτι οι μανάδες συμβούλευαν τις νιόπαντρες κόρες, αν διεγείρονταν την ώρα που πήδαγε ο σύζυγος, να σφίγγουν τα δόντια και να το κρύβουν απ' αυτόν, μην τύχει και τις θεωρήσει "καριόλες" και πάρουν πόδι.)

     
  2. gaby

    gaby Guest



    Τίνος τύπου κρεβάτι; ?????????? !!!!!!!!!!!!!! ??????????

    Μ ενδιαφέρει πάρα πολύ, γιατί το δικό μου κρεβάτι, όντας 90 χρονών κι έχοντας υποστεί πολλά το καημένο, πλέει τα λοίσθια και καθώς πρέπει να το αντικαταστήσω συντομότατα, διερευνώ πολλές πιθανότητες.

    <Παρένθεση> Αν νομίζετε εδώ μέσα ότι δεν υπάρχουν πια πολλές βανίλλιες άνθρωποι είναι κάτι φυσικό γιατί και οι βανιλλιες που έχουμε εδώ είναι εξίσου διεφθαρμένες μ εμάς αν μη και περισσότερο αφου βαρύνονται επιπλέον με τη μη σαφή διατύπωση των πόθων τους και αυτό είναι αμάρτημα μέγα κατά Πολλούς, κατ εμέ και κατά Καραγάτση, just to name a few well known VIPs  . Πηγαίνετε όμως ένα γύρο στα κρεβατάδικα να δείτε πόσο αντιερωτικά και δύσχρηστα για έρωτα και βίτσια πράγματα πουλάνε για κρεβάτια και τότε θα πειστείτε ότι ο βανιλλισμός ζει και θα ζει </παρένθεση>

    Αφήνω τα περί βανιλλισμού και επιστρέφω στα περι πουτανισμού που αφορά το νήμα:

    Όταν με λέει πουτάνα - με μάτια που στραφταλίζουν και χείλη σφιγμένα - ένας άντρας, καταλαβαίνω ότι αυτό που μου λέει είναι "δεν μπορώ να σε εμπιστευτώ για τίποτα σε ηθικό επίπεδο, αλλά παρόλα αυτά σε θέλω σαν τρελός" και έτσι το χειρίζομαι.

    Γι αυτό κι εγώ, προτού να γυμνωθώ ερωτικά σ έναν άντρα φροντίζω, κάτω απ τα μάτια του, να έχω κλωτσήσει πέρα το φορτίο της επίγνωσης του τί είναι κακό και τί καλό, να τον έχω, στην ανάγκη, σοκάρει με τον αμοραλισμό μου, να τον έχω κάνει να νιώσει πόσο κοντό λουρί και μακριά λουρίδα χρειάζομαι.

    Γιατί μου αρέσει να με ποθούν χωρίς να με εμπιστεύονται. Πια... <χ>​
     
    Last edited by a moderator: 9 Ιουνίου 2007
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Καριόλα λένε το κρεβάτι το ξύλινο με τα κάγκελα αλλά εάν θες να αγοράσεις καινούριο θα σου συστήσω να πάρεις σαν το δικό μου, άσπρο σιδερένιο με κάγκελα που κάνει για πολλές χρήσεις  
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ έλεος πιά   
    Άσε με να καυλώνω όπως εγώ γουστάρω    
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Μακρυά από μένα πουλάκι μου....η πρόθεση να μη σε αφήνω...
     
  6. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Α ρε "πουτανα" τυχη! δεν θα μου κατσεις σημερα στο joker! για να γυριση ο τροχος να πηδηξω και εγω την "καριολα" την διπλανη μου....
     
    Last edited: 9 Ιουνίου 2007
  7. mixalhs2

    mixalhs2 New Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    διφορα πουτανας με καριολας!
    πουτανα αυτη που παει με ολους
    καριολα αυτη που παει με ολους εκτος απο εσενα.....
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Πουτανιτσα, ειναι πιο καβλιαρικο, και λιγοτερο υποτιμητικο!
     
  9. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: "Πουτάνα"

    Θα συμφωνησω, αν και προτιμω το "καριολα" και το "τσουλα"  
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ορισμός

    Πουτανα, Η. (Δεν υπάρχει αρσενικού γένους).

    Προσβλητική προσφώνηση γυναίκας για την παροχή σεξουαλικών υπηρεσιών. Αλλιώς λέγεται και ιερόδουλος.


    [επεξεργασία] Χαρακτηριστικά

    Αν και θεωρείτο είδος υπο εξαφάνιση, στις αρχές του 21ου αιώνα ξεκίνησε η απότομη εξέλιξη του είδους. Χαρακτηριστικό γνώρισμα της πουτάνας (απο την εποχή του Αδάμ) ηταν η παροχή υπηρεσιών επι χρήμασι, οι ελαφριές ενδυματολογικές παρουσιές τους,η μαεστρία τους πάνω στο σεξουαλικό τομέα και τα ελαφρά ήθη που τις χαρακτηρίζουν μεχρι και σήμερα. Δεν υπάρχουν κόμπλεξ ουτε taboo και κάθε άνδρας είναι πλήρως ελευθερωμένος στις υπηρεσίες της εκάστοτε πουτάνας. Η πουτάνα παρόλα ταυτα χαρακτηριζόταν επίσης για την τιμιότητα και την αξιοπρέπεια της. Διότι μην ξεχνάμε οτι σαν άλλοι έμποροι της βενετίας οι πουτάνες πρέπει να έχουν καλά νταραβέρια με τους πελάτες τους.
    [επεξεργασία] Η αλλαγή

    Μετά τα μέσα του 20ου αιώνα η γυναίκα αποφάσισε να μετεξελιχθεί σε πουτάνα.Το ανδρικό φύλλο ουκ ολίγα προβλήματα αντιμετώπισε μεχρι να οριστικοποιηθεί η μετεξέλιξη.Επικές μάχες όπως εκείνη της Τροίας,των Πλατεών και του περσικού κόλπου είχαν μόνο ως αποτέλεσμα την ήττα του γυναικείου φύλλου.(Όπως προαναφέρθηκε η γυναίκα και η πουτάνα έγιναν συνόνημα στο καθημερινό λεξιλόγιο κάθε ανδρός ηλικίας άνω των 17, το φαινόμενο αυτό θα αναληθεί περαιτέρω παρακάτω)

    Έτσι η γυναίκα ενορχηστρόνοντας τις δυνάμεις του Κακου Σπλίντερ δημιούργησε όπλα μαζικής καταστροφής όπως το string. Βλέπωντας όμως για άλλη μια φορά την υπεροχή του ανδρικού φύλλου αποφάσισε να δημιουργήσει μυστικιστικές οργανώσεις που θα επικαλούνται τις δυνάμεις του Chuck Norris για να κατακτήσουν το συμπαν.Τέτοιοι οργανισμοί/κινήματα είναι γνωστά ως φεμινιστικά.
    [επεξεργασία] Μυστικισμός Και Προπαγάνδα

    Η γυναίκα/πουτάνα λοιπόν προσπάθει μέχρι και σήμερα να δημιουργήσει ένα σύμπλεγμα κατωτερότητας στον άνδρα και μάλιστα να δημιουργήσει το μεγάλο σκάνδαλο της ισότητας γνωστό και ως watergate.Τα θύματα μέχρι σήμερα ειναι χιλιάδες και καθώς ο γράφων γράφει όλο και πολλαπλασιάζονται.Γνωστά προπαγανδιστικά περιοδικά όπως το cosmopolitan κυκλοφορούν ελεύθερα διότι από τα κεκτενόμενα φαίνεται οτι ακόμα και πανίσχυρες κυβερνήσεις έχουν υποταχθεί στο ποταπό και ύπουλο σχέδιο της γυναίκας πουτάνας.
    [επεξεργασία] Το φαινόμενο

    Η πουτάνα ηταν το μέσω ανδρωσης κάθε αγοριού.Οταν όμως η γυναίκα αποφάσισε να χαμηλώσει τον πύχη των ηθών κάθε αγόρι είχε την ευκαιρία να γίνει άνδρας δωρεάν αλλά και να επικοινωνήσει βαθύτερα με την γυναίκα.Η γυναίκα/πουτάνα όμως έχει απότερους σκοπούς,σαν άλλος κυνηγός ψάχνει για άνδρες που θα πληρώνουν περισσότερα για την παρουσία τους στον χώρο αγνοώντας τα αισθήματα του προηγούμενου κατόχου ακυρώνουν κάθε συμφωνητικό και προχωρούν σε καινούργιους ιδιοκτήτες.Έτσι πλέον πας άρρην ηλικίας άνω των 17 προσφωνεί πάν θήλυ, πλην της μητρός του, πουτάνα
    [επεξεργασία] Ο λαός

    Καθημερινές εκφράσεις όπως: "Γαμώ την πουτάνα μου" "Πουτάνα κοινωνία" "Πουτάνα τύχη" "Την πουτάνα έτσι και τη βρώ θα την γαμήσω" "Η ευτέρπη κάνει σαν πουτάνα" "Πουτάνες γυναίκες μου ξεζουμίσατε τα ενδώτερα μου" Φαίνεται λοιπόν καθαρά ο υποβιβασμός της πουτάνας σε γυναίκα.

    Πηγή:http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE%A0%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AC
    %CE%BD%CE%B1
     
    Last edited by a moderator: 29 Μαϊου 2009
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    @madlene
    Συγνώμη που ρωτώ, αλλά έχω την ειλικρινή απορία: Έχεις συναίσθηση των κειμένων που αναρτάς ή ανεβάζεις ό,τι βρεις μπροστά σου που νομίζεις ότι κολλάει στο νήμα?
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: "Πουτάνα"


    Tι σας ενόχλησε αγαπητή elfcat;