Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που σου αρέσει να κυριαρχεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ellianna, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. ellianna

    ellianna Regular Member

    Η ερώτηση προφανώς και απευθύνεται σε Κ,αρσενικού ή θηλυκού γένους αντίστοιχα...
    Που σας αρέσει να κυριαρχειτε?Σε δυνατές ή αδύναμες προσωπικότητες? Και γιατί?
    Οι αδύναμες προσωπικότητες φαντάζομαι έχουν μεγαλύτερη ευκολία ως προς τον χειρισμό από τις δυνατές και ενδεχομένως λιγότερες συγκρούσεις καθ'ολα τα στάδια της σχέσης...είτε έχουν να κάνουν με την διεύρυνση των ορίων τους είτε γενικότερα ως προς την εφαρμογή κ ακολουθήση ενός Χ προγράμματος από τον Κ τους.
    Εσείς σαν Κ τι προτιμάτε?Μια δυνατή προσωπικότητα δίπλα σας ή μια αδύναμη?Και γιατί?
    Αναμένω αποψεις☺
     
  2. Αυτή που θα μου τραβήξει την προσοχή. Δεν υπάρχουν απόλυτα δυνατές ή αδύνατες προσωπικότητες.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Επιτρέπεται στα subbies να πουν την άποψή τους;

    Χωρίς να θέλω να αποπροσανατολίσω το νήμα, εμένα προσωπικά με προσβάλλει, τι πάει να πει αδύναμη/δυνατή;
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Μήπως θα σε βοήθαγε το "δυναμική προσωπικότητα" κ το "χαμηλών τόνων";
     
  5. ellianna

    ellianna Regular Member

    Σκοπός του νήματος δεν είναι να προσβάλλει κ αν θεωρείς ότι προσβαλλεσαι σορρυ..κ όταν αναφέρομαι σε δυνατές και αδύναμες προσωπικότητες φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ.Υπάρχουν άνθρωποι με δυναμικό χαρακτήρα και άλλοι με λιγότερο δυναμικό χαρακτήρα.Υπάρχουν επίσης άνθρωποι που παίρνουν εύκολα αποφάσεις κρίσεως και άλλοι όχι.Υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι αναλαμβάνουν τα ηνία της ζωής τους κ αλλοι που αφήνουν άλλους μονίμως να το κάνουν γι αυτούς.Και τέλος υπάρχουν άνθρωποι που είναι μόνο "συνοδηγοι",αδυνατούν ή δεν θέλουν να είναι "οδηγοι" σε κανένα κομμάτι της ζωής τους..Δεν μπορείς να πεις πως δεν υπάρχουν κ αυτοι.
    Και σε καμμιά περίπτωση δεν αναφέρομαι σε εσένα ή κάποιον συγκεκριμενα☺
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δε το δέχομαι ούτε αυτό. :- ) είναι που έχω καλή γνώμη για τα υπό, δε θέλω να τα κατακρεουργήσω με αφορισμούς.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μα όλες/οι αυτές/οι μπήκαν ''εδώ'' να τα πάρουν από το χεράκι και να τις καθοδηγήσουν/υποταχθούν, απλό. Δε ξεχωρίζω κανέναν, κάτι έχουν να δώσουν.  
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Προφανώς εννοείς δυναμική και λιγότερο δυναμική υποτακτική.

    Προσωπικά και οι δύο έχουν την χάρη τους.
     
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Στις αβγαλτες και "αμολυντες" μετα τις αφηνω να καλυπτουν ευσεβεις ποθους αλλων τυχαρπαστων του χωρου.
     
  10. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Παιδες ο ωριμος κυριαρχος δεν εχει αναγκη να κυριαρχησει(γινεται απο μονο του)
     
  11. Με ενδιαφέρει ο βαθύτερος χαρακτήρας του ατόμου και όχι η επιφάνεια
     
  12. danos

    danos Regular Member

    άσχετο βέβαια αλλα καθαρά εμπειρικά θα σε πω οτι αδύναμες προσωπικότητες δεν θα βρεις εύκολα σε υ