Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που σου αρέσει να κυριαρχεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ellianna, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. ellianna

    ellianna Regular Member

    Αυτή ναι,είναι μια ενδιαφέρουσα ομολογώ τοποθέτηση...θα ήθελες να μας πεις τι εννοείς κ πως το βλέπεις εσύ?
     
  2. danos

    danos Regular Member

    εχω γνωρίσει αρκετό κόσμο στη ζωή μου απο το χορο του σαδομαζοχισμού και συνήθως τα υποτακτικά άτομα ειναι τα πλέον δυναμικά στην πραγματική τους ζωή και πολλά άλλα βέβαια που δεν χρειάζεται να τα αναφέρω,δεν ειναι του παρόντος
    οσο για τα υπολειπα στατους δεν θα ήθελα να τοποθετηθώ
    ολα αυτα βεβαια ειναι στο 70 % και οχι στο 100%
    ε γλυκιά μου μην ανοίξουμε καβγά εδω μεσα βραδιάτικα  
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εγω πάλι , σαν παρατηρητής, θα ήθελα να μου εξηγήσετε τι εννοείτε, λεπτομερέστερα, οταν αναφέρεστε σε δυναμικές και αδύναμες προσωπικότητες
    (ή δυναμικές και λιγότερο δυναμικές, να μη μπλέξουμε πάλι με λεξικά και όρους )
     
  4. ellianna

    ellianna Regular Member

    Βεβαίως..Γιατί όχι?
    Μιλώντας για δυναμικές προσωπικότητες εννοω για τα υ αυτά τα οποια σε όλες τις φάσεις της ζωής τους περαν της ερωτικης λειτουργούν και πράττουν ως "κυριαρχικα" άτομα..έχουν σαφή άποψη μη επηρεαζομενη απο εξωτερικους παραγοντες,διεκδικούν και γενικα νομίζω πιάνετε το νόημα του τι θέλω να πω.
    Στην αντίπερα όχθη είναι τα υ τα οποια έχουν ανάγκη να αφήνονται σε κάποιον,δεν μπορούν ή δεν θέλουν να αναλαμβάνουν τον έλεγχο της ζωής τους,κ γενικά δεν μπορούν να λειτουργήσουν μόνα τους,πρέπει κ έχουν ανάγκη να τα καθοδηγεί κάποιος γενικά και παντού.

    Υ.Γ Δεν κατακρίνω κανεναν,απλά αναφέρω ενδεικτικά παραδειγματα☺
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό που έχω παρατηρήσει σε αρκετά υ που έχω σχετιστεί, είτε φιλικά είτε ερωτικά, είναι ότι βρίθουν από ανθεκτικότητα. Και δεν αναφέρομαι μόνο στη σωματική.
    Δε μου αρέσει ο διαχωρισμός αδύναμη και δυνατή προσωπικότητα. Θα πω απλά ότι αποφεύγω ωσάν τον διάολο το λιβάνι, τα μπρατοκόπελα.
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ευχαριστώ @ellianna  
    Με βάση αυτές τις διευκρινήσεις και εφ όσον δεν υπάρξουν ενστάσεις επ' αυτών, θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον την συνέχεια ...
     
  7. Εμένα προσωπικά πάντως μου αρέσει να κυριαρχω σε δυναμικούς κυρίαρχους.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Kilotosillektis vlepo...
    Sorry gia ta greeklish, to kinito gar einai fresko kai asetaristo...
     
  9. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member


    Στο υπερφιαλο εγω,φουσκωμενο απο τον αριθμο των στρινγκ,αθορυβα παραμεριζω αγαπητε  
     
  10. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    Η καλλιεργημένη και πλούσια προσωπικότητα μ ενδιαφέρει για τη διαπροσωπική σχέση και βέβαια για τη δημιουργία της πρώτης έλξης.
    Για το παιχνίδι μ αρέσει το ωραίο δέρμα, το ωραίο κορμί, οι όμορφες μυρωδιές. Το να βασανίζω ένα όμορφο πλάσμα είναι αυτονόητα πολύ πιο απολαυστικό!
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Madame Dark, αυτο ειναι το μονο βεβαιο αν εχουν σχετιστει μαζι σας...
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σεμνά του λόγου σου