Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που σου αρέσει να κυριαρχεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος ellianna, στις 8 Νοεμβρίου 2016.

  1. Και πως το πετυχενεις αυτό ????
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Πριν από ένα-δυο χρόνια, το φετλάιφ εμαστίζετο από αμερικανέξ αναρτήσεις ως προς τη "δυνατή γυναίκα": ουσιαστικά αναφερόταν σε make me/coca cola/trophy subs, αδάμαστα (br)άτια, που με τον τίτλο αυτό (της δυνατής γυναίκας), τελαλούσανε οτι ψάχνουν θηριοδαμαστή.

    Ο ορισμός αυτός ως προς τη δύναμη, με βρίσκει διάφωνο. Προσωπικά, νοιώθω δέος απέναντι στη δύναμη που προϋποτίθεται για τη συνειδητοποιημένη υποταγή, στην οποία και προτιμώ να κυριαρχώ.
     
  3. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Ενδιαφερον !!!
     
  4. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Και σε μένα το ίδιο!
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Nice!  
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Αρχικά, όπως αναφέρθηκε, μας ελκύουν τα πρόσωπα που μας ελκύουν, η ρητορική "του τύπου μου" δεν νομίζω πως λογικά επιβιώνει της εφηβείας. Πολλοί άνθρωποι εκεί έξω φέρουν χαρακτηριστικά που μας κινούν το ενδιαφέρον πιο επιλεκτικά, όμως οι πιθανοί συνδυασμοί και οι ιδιαιτερότητες είναι άπειρες.

    Τώρα στα περί δυνατού - αδύναμου: Ένας ισχυρός άνθρωπος μπορεί κάλλιστα να είναι υποτακτικός - η ερωτική δυναμική του (η οποία μπορεί σαφώς να λειτουργεί και σαν αγωγός εκτόνωσης για τα λοιπά στοιχεία της ζωής) δεν χρειάζεται να ταυτίζεται με την κοινωνική. Ας μην ξεχνάμε πως σε μια ασύμμετρη σχέση το υ μέλος υποτάσσεται στο/τα Κ μέλη που έχουν συμφωνηθεί και δεν αποτελεί κλοτσοσκούφι της γειτονιάς. Ευκόλως εννοούμενο πως απέναντι σε άλλα πρόσωπα θα υπάρχει διάφορη συμπεριφορά.

    Προσωπική προτίμηση λοιπόν; Δεν μου αρέσουν οι αδύναμοι άνθρωποι γενικότερα, αυτοί που ψάχνουν για σωτήρες και πατερίτσες. Αν δεν μπορείς να περπατήσεις με τα πόδια σου συνήθισε να σέρνεσαι. Όχι ό,τι πιο γοητευτικό ή αξιοσέβαστο όμως ποιος είμαι εγώ για να κρίνω;

    Αυτά.
     
  7. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σε δυνατές, όχι γιατί υπάρχει "challenge", το ίδιο εύκολα μπορεί να υποταχθεί με μια αδύναμη.
    Κυρίως γιατί αυτές με ενδιαφέρουν σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής τους.
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Εύκολο ερώτημα. Μόνο με μια γυναίκα που εκτιμώ μπορώ να ασχοληθώ σοβαρά. Άλλως, απλώς μπορώ να περάσω μια δυο νυχτες. Καλό είναι κι αυτό.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

  10. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    'Οταν η "κυριαρχία" γίνεται αυτοσκοπός , δεν μιλάμε για σχέση αλλά για προσπάθεια επίδειξης ισχύος , συνήθως, όχι σε αδύναμα άτομα, αλλά, από αδύναμα άτομα.
    Οπότε δεν μιλάμε για σχέση αλλά για εξαρτημένη συνύπαρξη .
     
  11. widowmaker

    widowmaker Guest

    μια εξυπνη γυναικα ευστροφη αυτονομη παντα με ελκυει!ειναι κατι που με ιντριγκαρει αφανταστα!
     
  12. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Το ερώτημα έχει και άλλο σκέλος: όχι μόνο πού σαρέσει, αλλά και αν μπορείς