Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πού ήμουν και πού έφτασα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady Nawashi, στις 2 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σίγουρα ο άνθρωπος δεν αλλάζει ριζικά ωστόσο ο τρόπος σκέψης, θεωρώ όντως ότι μπορεί και αλλάζει.  
    Αλλά και η ζήλια για παράδειγμα δεν είναι στον χαρακτήρα; Αν όμως αυτό αλλάξει; Αν ο ζηλιάρης μάθει να παύει να ζηλεύει;
     
  2. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σε ευχαριστώ πολύ και για την ουσιαστική συμμετοχή αλλά και για την απάντηση σου  
     
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ερώτηση που αν θέλεις φυσικά απαντάς.  
    Πριν πίστευες ότι υπήρχε απλά η υποτακτικότητα δίχως να "χρωματίζεται" από κάποιο/το συγκεκριμένο φετίχ; Άλλαξε δηλαδή ο τρόπος σκέψης πριν μπεις και μετά;
     
  4. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Λάθος!!! ¨΄Ενας ζηλιάρης ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να πάψει να ζηλεύει. Μπορεί, στην πορεία, να γίνει λιγότερο ή περισσότερο ζηλιάρης, να μη ζηλεύει αποκλείεται.
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ο καθένας λέει την προσωπική του άποψη, το αν είναι λάθος ή όχι, είναι υποκειμενικό  
     
  6. ellianna

    ellianna Regular Member

    Γλυκιά και φιλτατη @~YKB~ επέτρεψε μου να έχω μια μικρή αμφιβολία ως προς το οτι ένας άνθρωπος δεν μπορεί να αλλάξει ριζικα.
    Υπάρχουν καταστάσεις και γεγονότα τα οποία μπορούν και εχουν την δύναμη να αλλάξουν ολοκληρωτικά έναν ανθρωπο.
    Οι στιγμές που μπορεί κάποιος να αναθεωρήσει ολόκληρο τον τρόπο σκέψης και δράσης του.να αλλάξει την κοσμοθεωρία του.
    Το έχω δει να συμβαίνει σε οικείους μου πάνω μια φορά.
    Ίσως είναι σπάνιο,ίσως είναι εξαιρετικά δύσκολο να συμβεί,σχεδόν αδύνατο,
    αλλά προσέξτε το σχεδόν....

    Υ.Γ Συγνωμμη απ την νηματοθετρια για οφ τοπικ! 
     
  7. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Εντάξει, δίκι έχεις, απλά είναι και η επιστημονική προσέγγιση αυτή.
     
  8. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Προς θεού, κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ριζικά εγώ το έχω σχεδόν συνυφασμένο με το απόλυτα. Θεωρώ λοιπόν ότι ναι, μπορεί να αλλάξει σε πολλά πράγματα αλλά θα αλλάξουν όλα; τα πάντα;
    Σαφώς όμως, δεν διαφωνώ απόλυτα με αυτή την άποψη. Ωστόσο, δική μου ερώτηση, μήπως αυτή η ριζική αλλαγή έπεται ενός τραυματικού σοκ;
     
  9. ellianna

    ellianna Regular Member

    Είτε ένα τραυματικό σοκ ή μια δυνατή εμπειρια,μια δύσκολη στιγμή..Πολλά μπορούν να συμβούν κ πολλα μπορούν να ευθύνονται.. 
     
  10. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Η αλήθεια είναι ότι αυτή την περίπτωση δεν την είχα σκεφτεί. Κάτι το τόσο συνταρακτικό...
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    παλιά θεωρούσα πως αυτά τα δύο βάδιζαν παράλληλα , ήταν όμως μια φαντασιακή κατασκευή που διαψεύστηκε στην πράξη.
     
  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Σε ευχαριστώ πολύ