Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προς Κ και υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 26 Φεβρουαρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    To Θέμα έχει τεθεί άπειρες φορές.

    Moυ κάνουν εντύπωση και με προβληματίζουν οι συμπεριφορές/χαρακτήρες/κλαψούρισμα/παράπονα/λάθη e.t.c.

    -'Eχετε αναρωτηθεί : Ποια είναι τα λάθη σας ως Κυρίαρχοι/υποτακτικοί ; ( Η αυτοκριτική οδηγεί στην αυτογνωσία ) ; )

    O καθένας από εσάς τι ψάχνει, ( ; ) κυριαρχεί ο φόβος για το επόμενο βήμα;

    -Προς υπό: Γιατί κατηγορείτε ότι δεν υπάρχουν Κυρίαρχοι, γιατί τέτοιος αφορισμός; plus ποιες είναι οι επιθυμίες σας... ;

    -Προς Κ: Έμπειρες/oυς ή άπειρες/ους υπό θέλετε; ( πως αυτοπαρουσιάζονται) oι κορασίδες ;

    -H Θεωρία απέχει πολύ από την Πράξη;

    Ποια η γνώμη σας; ( εκφραστείτε ελεύθερα ) .
     
    Last edited by a moderator: 26 Φεβρουαρίου 2015
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    -'Eχετε αναρωτηθεί : Ποια είναι τα λάθη σας ως Κυρίαρχοι/υποτακτικοί ; ( Η αυτοκριτική οδηγεί στην αυτογνωσία ) ; )

    Αντιμετωπιζω και θα συνεχισω να αντιμετωπιζω τα λαθη μου , οχι ως υ γενικα , ως συγκεκριμενο υ .Τα λαθη αυτα ειναι πολλα και δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να γινει παραθεση.
    O καθένας από εσάς τι ψάχνει, ( ; ) κυριαρχεί ο φόβος για το επόμενο βήμα;

    Προσωπικα δεν ειμαι ανθρωπος που λειτουργει με συγκεκριμενο μοτιβο , δεν ξερω εξ αρχης τι ψαχνω ωστε να παω να το βρω. Ειμαι ανθρωπος που αναλογα τι θα του εμπνευστει καθε φορα , θα πλασει και τα θελω του. Τα οποια παλι , δεν μενουν σταθερα , εξελισονται παραλληλα με την εξελιξη μου και την εξελιξη της σχεσης.
    Ο φοβος , σε εμενα, υπαρχει ακομα . Δεν κυριαρχει ομως. Κυριαρχουν αλλα πραγματα ...περισσοτερο . Στοχος : ο ελεγχος και η σωστη εκμεταλευση των φοβων, γενικοτερα.
    -Προς υπό: Γιατί κατηγορείτε ότι δεν υπάρχουν Κυρίαρχοι, γιατί τέτοιος αφορισμός; plus ποιες είναι οι επιθυμίες σας... ;

    Προσωπικα, δεν εχω κατηγορησει οτι δεν υπαρχουν Κυριαρχοι. Οπως εχω ξαναγραψει σε καποιο νημα , θεωρω οτι υπαρχουν ειδη κυριαρχιας και ειδη υποταγης . Το μυστικο ειναι το ταιριασμα. Οτιδηποτε δεν μας κανει , απλα δεν μας κανει , εμας! Δεν υπαρχει συμβατοτητα. Απλο.
    Ξεχωριστη κατηγορια , και για εμενα , απαραδεκτη οι ανθρωποι ,Κ και υ ,που αλλα δηλωνουν (δεν μιλαω για στατους αλλα επι της ουσιας ) αλλα λενε, αλλα συζητουν, αλλα παραθετουν, και στην πραξη αλλα κανουν. Εκει ειναι κοροιδια , πρωτα του εαυτου τους, μετα του ανθρωπου που συναναστρεφονται.

    Αυτο" κατηγορω" , οπως και ..

    Το να υπαρχει αμαθεια η ημιμαθεια και παρολα αυτα να μπαινουν σε διαδικασια πραξης. Επικινδυνο.

    -H Θεωρία απέχει πολύ από την Πράξη;

    Εξαρταται ..
    Α. Σε τι βαθμο και βαθος εχεις κατανοησει την θεωρια.
    Β. Σε τι βαθμο και βαθος εχεις την επιθυμια, το θαρρος , και την ωριμοτητα να την κανεις πραξη.
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2015
  3. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    προσωπικά νιώθω ότι δεν υπάρχουν αξιόλογοι κυρίαρχοι. νιώθω ότι δε γνωρίζουν τι θέλουν. . δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς αλλά περιέργως δεν με καλύπτουν. δεν μου φαίνονται και τόσο κυρίαρχοι δλδ.
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    Μαλλον εννοεις οτι δε καταφερνουν να γνωρισουν τι θες εσυ....
     
  5. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    όχι. εννοώ αυτό που είπα. ακριβώς. δε γνωρίζουν τι θέλουν αυτοί. έτσι νιώθω εγώ τουλάχιστον.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @SAP

    Ποια είναι η δική σου ανάγκη/επιθυμία προς τους Κ, τι θες εσύ ; :- )
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    γρηγορο πιστολι εισαι ρε συ  ...αυτο πηγα να ρωτησω,τι θελει εκεινη.Η μαλλον αν ειναι ξεκαθαρη στο τι θελει εκεινη
     
  8. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    να σου λένε ας πούμε , αν ενδιαφέρονται, ότι εγώ θέλω αυτό αυτό κι αυτό. πώς σου φαίνονται. κι αν είσαι δεκτική τότε να τα εφαρμόζουν λίγο.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Κι αν δεν είσαι δεκτική να ζητουν "συγγνώμη" και να φεύγουν;  
     
  10. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    αν δεν είσαι τότε μπορούν να σε πείσουν . αλλιώς προφανώς υπάρχει ασυμφωνία. δεν μπορεί να γίνει κάτι.
     
  11. Noardos

    Noardos Regular Member


    Προσωπικά τα θεωρώ δεδομένα ως αναμενόμενα προϊόντα της
    κουλτούρας, ιδιοσυγκρασίας μας και παιδεία μας bdsmική και όχι.


    Οι περισσότεροι ίσως να το πράττουν, τι κατάφεραν όμως να κάνουν στην πράξη, την στιγμή που η πράξη κοστίζει...



    Ορθά εκπαιδευμένες ναι, ανύπαρκτες δε ή έστω ελάχιστες.
    Καλύτερα λευκό χαρτί, παρά μουτζουρωμένο.



    Όσο τα όνειρα (της νύχτας) από τα σχέδια (και την βίωσή
    τους την ημέρα).

    Ως βολικό λογίζεται το να κατηγορούμε αλλήλους.
    Η αντίληψη ότι η αυτού εξοχότητά μας αξίζει τα άπαντα, κάτι πέραν από σύνηθες.
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Δε νομίζω ότι καταλαβαίνωτι εννοείς. Έχεις διάθεση να εξηγήσεις;