Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσδιορισμός στάτους βάση φετιχ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 5 Ιανουαρίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    Πιστεύετε πως τα φετίχ έχουν στάτους;
    Μπορούν και οι Κ και τα υ να έχουν τα ίδια φετίχ;
    Θεωρείτε πως κάποια φετίχ είναι "απαγορευμένα" ή "αποκλειστικά" για ένα συγκεκριμένο στάτους;

    Θα μου άρεσε να ανταλλάξουμε απόψεις και γνώμες πάνω σε αυτές τις ερωτήσεις. Και πάλι δεν απαντώ από τώρα γιατί δεν θέλω να δώσω μια συγκεκριμένη πορεία στο νήμα. Όλες οι απόψεις είναι δεκτές και σεβαστές αρκεί η ανάπτυξή τους να σέβεται και την άποψη των άλλων.
     
  2. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Εγώ είμαι Κυρίαρχος, γουστάρω να μου βάζουν δάχτυλο στον κώλο, να δίνω τον έλεγχο και την ελευθερία πολλές φορές στην Υπό μου και πολλά ακόμα.
    Θεωρώ πως κανένα φετίχ δεν είναι απαγορευμένο και δεν έχει να κάνει κάτι με τα Status. Διότι τον Κυρίαρχο δεν τον καθορίζουν τα "φετίχ" του αλλά
    γενικότερα ο τρόπος ζωής του. Η Κυριαρχία δεν βασίζεται στο αν είσαι ουρολάγνος ή ποδολάγνος ή γουστάρεις να σου χώνουν δάχτυλα στον κώλο,
    αλλά το πόσο μπορείς να επιβληθείς πρώτα στον εαυτό σου και να πάρεις τον έλεγχο της ζωής σου και μετά στην κάθε Υποτακτική/ό σου.

    ( Αν κάποιοι , που είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν, με αποκαλέσουν switch , να ξέρουν πως δεν με πειράζει καθόλου. Στα μάτια τους μπορώ να γίνω ακόμα και Υποτακτικός, και Switch και οτιδήποτε άλλο. Αυτό που κάνω δεν το κάνω για πολλές αλλά για μόνο μία. Εγώ ξέρω πως νιώθω και τι είμαι.)
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πρώτα λες

    Και μετά λες

    Η παράδοση ελέγχου δεν είναι κάποιο φετίχ. Όταν τον παραδίνεις δεν είσαι ο Κ εκείνη τη στιγμή, δεν κυριαρχείς....Οπότε δεν θα έχουν άδικο εάν σε αποκαλέσουν switch, δεν είναι βρισιά.
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν ταυτίζω τα φετιχ με το στατους καθόλου. Το πως αυτα εκδηλώνονται και διαχειριζονται είναι η ουσια και αυτό εχει να κανει με το στατους.
     
  5. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Άλλο το να δίνεις ελευθερία βούλησης ( τον έλεγχο να έχει την βούληση του ) και άλλο το να παραδίνεις τον έλεγχο. Αν διατύπωσα λάθος και με παρανόησες,
    δικό μου λάθος.   Η Κυριαρχία εκτείνεται και σε ψυχολογικό επίπεδο. Όχι μόνο σε σωματικό. Μια μου λέξη μπορεί να την κάνει να σταματήσει τα πάντα.  
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Είπες "να δίνω τον έλεγχο και την ελευθερία πολλές φορές στην Υπό μου και πολλά ακόμα" ( να κάνει ότι θέλει πάνω σου; )
    Όταν εσύ δίνεις την ελευθερία βούλησης όπως αναφέρεις στην επόμενη απάντηση σου, να κάνει δηλαδή ότι θέλει κατά τη διάρκεια μίας σκηνής, ποια η διαφορά;
    Το ότι μπορεί να σταματήσει με μία σου λέξη δεν μου λέει κάτι. Ανάλογα και το υ σου μπορεί να πει το safeword και να σε σταματήσει.
     
  7. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Για σένα μπορεί διαφορά να μην υπάρχει. Σαφώς. Για μένα υπάρχει μεγάλη διαφορά.
    Γνώμες και απόψεις. Όλοι έχουμε διαφορετικές σαφώς. Για μένα η διαφορά είναι στο ότι
    δεν υποτάσσομαι στην Υπό μου. Αλλά στο ότι την αφήνω να εκφράζεται με την ελευθερία βούλησης
    που της δίνω σε ορισμένες πρακτικές με όρια. ΠΧ: Θεωρείς ότι όταν κάνεις πεολειχία στον Κύριο σου
    ότι θα έπρεπε να σου λέει ακριβώς πως πρέπει να το κάνεις; Γιατί εγώ αφήνω ελεύθερη Βούληση στην Υ μου
    να το κάνει όπως καλύτερα ξέρει αυτή. Γιατί εγώ σίγουρα ΔΕΝ ξέρω να ασκώ αυτή την πρακτική.
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    η ακόμα καλύτερα να έχει την ελευθερία βούλησης να ξυπνάει Τον Κ της με μια όμορφη μάλαξη των γενετικών οργάνων Του...  
     
  9. Κι εμένα μου αρέσουν οι πρωτοβουλίες όσον αφορά τον Κ μου!!και ας είμαι υποτακτικό ον! Μια φορά πηρα το cane εκεί που δεν το περίμενε και άρχισα να του ρίχνω..!!!
    Εμ.. δεν έχω καταλάβει ακόμα αν χάρηκε η όχι γιατί συνεχίζω να είμαι κλεισμένη στο υπόγειο για 653η μέρα
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    έχει wi fi στο υπόγειο???? ουαου!!! ποια εταιρία;;;;;;
     
  11. Όταν λες όμορφη μαλαξη?! Μαλακια εννοείς ε?  

    Μου αρέσει τρελά που ακόμα και η αναφορά στα @@ του γράφεται με κεφάλαιο Τ
     
  12. Έχω δωρεάν megabytes!! Αλλά δεν το ξέρει!