Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προστασία, γιατί χρειάζεται;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 2 Φεβρουαρίου 2018.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μου έχει δημιουργηθεί πολύ έντονα ένα ερώτημα, το οποίο δεν το έχω ξεκάθαρο καθόλου, ακούω διάφορα να λέγονται για εκείνο το περίφημο ''Under Protection'', του/ης υπό που πολύ φοριέται, ίσως κ εδώ. Και ρωτώ εγώ:

    Aπό ποιον να προστατευτεί και από τι;
    Είναι status όντως, που αποσκοπεί;
    Υπάρχει για τους ενοχλητικούς;
    Από τι θα τον/ην σώσει;
    Είναι κάτι, ας πούμε αφού δεν μπορώ να τον/ην έχω, ας την ''προστατεύω'' ας πούμε;

    Εκφραστείτε ελεύθερα.
     
  2. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    μαλλον θα ειναι σωματοφυλακας.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κάτι σε μη "με πολυζορίζεις, έχω και μπάρμπα αστυφύλακα/πυροσβέστη/πεζοναύτη/χουατέβα"...
    Ή αλλιώς "γύρω-γύρω όλοι, στη μέση ο Μανόλης"....
    Ή, τεσπά ξέμε και δυο ανθρώπους, δεν είμαστε ό,τι κι ό,τι...
    Or else "friends with benefits to be"...
     
  4. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αχ προστάτης; τι γλυκό, τι ρομαντικό


         
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Κάθε πιάτσα έχει τους προστάτες της...
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όπως το είδα να χρησιμοποιείται στο ***, είναι μια τελείως ανεπίσημη δήλωση, χωρίς απαραίτητα αναφορά στο στάτους.
    Δηλώνει κάποιο νοιάξιμο, ενίοτε ως (τρυφερό ή μη) μικρό αστείο ανάμεσα στα δυο + άτομα που δηλώνουν Protecting και Under protection of.
    Προφανώς δεν προστατεύεις και δεν προστατεύεται κανείς από κανέναν, ούτε κάμπτονται όσοι δεν κάμπτονται  

    Την είδα να δηλώνει φιλία και ενδιαφέρον, ή να σημαίνει πιο απλά προστασία (ως συζήτηση και συμβουλές) από κακοτοπιές στην ηλεκτρονική περιήγηση ή για το savoir vivre του σάιτ ("uh, καλύτερα μην το γράψεις έτσι γιατί...").
    Γενικά είναι μια δήλωση, πώς να το πω; γούτσου-γούτσου και διασκεδαστική - ή έτσι την έζησα εγώ. Αν κάποιοι τώρα την είδαν Robin Hood και lady Marian, eh... ok.
     
    Last edited: 2 Φεβρουαρίου 2018
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γράφει συγκεκριμένα: D/s relationship status: Under protection.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτο φρεντs γουιθ μπενεφιτς κολλάει παντού;  
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Χάλασε η "πιάτσα" ;
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εννοείται..! Νοτ μπαντ..!
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    συνήθως σημαίνει οτι κάποιος παλιότερος του χώρου, values you in some way. χρησιμεύει όταν είναι κανείς νιούφις...
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μάλιστα. Πιθανότατα να το έγραφε και τότε, θυμάμαι ότι η χρήση του τότε ήταν μόνο παιχνιδιάρικη και φιλική.