Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσωπική εμπειρία αμιγώς BDSM χαρακτήρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος AlexanderV, στις 15 Ιουνίου 2018.

  1. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Δεν άλλαξα το αρχικο ποστ ,μάλλον σε δυσκολεύουν τα ξημερώματα και τα πρωινά  
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ναι ναι συγνωμη λιγο η νυστα λιγο που μολις ειχα σηκωθει τεσπα λαθος μου που δεν συνηθιζω να κανω  
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Μια χαρά το πήγες! Απλά δεν το πήγες μέχρι το τέλος. Έτσι γίνονταν τα πράγματα τον παλιό καιρό, μην κοιτάς τώρα που υπάρχουν τα φόρα οι ταινίες, οι τσόντες κλπ και όλοι έρχονται με την αποψάρα έτοιμη για το τι είναι τι...

    όσο για το topping from the bottom είναι απαραίτητο σε τέτοιες περιπτώσεις μέχρι να φτάσουν τα πράγματα εκεί που θέλουμε να φτάσουν. πως αλλιώς θα γίνει?

    σχετικά με τις αντιπαραθέσεις, οι διαδικασίες του ορθόδοξου bdsm βοηθούν στο να μην έρχονται τα άτομα μούρη με μούρη.
     
  4. AlexanderV

    AlexanderV Contributor



    Σ' ευχαριστώ! Λες τελικά να μην τη γλυτώνεις εντελώς και τη "μόχλευση από κάτω", ε?

    Και τελικά, πως μπορείς να πάρεις πακέτο έτοιμο την υποταγή ή την κυριαρχία, αν δε δοκιμαστεί στην πράξη, αν δε δοκιμαστείς κι εσύ, αν δε δοκιμαστεί κι εκείνη, ε?
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Πακέτο δεν το παίρνει κανείς νομίζω.
    Είναι όπως το να ταιριάζει το παπούτσι στο πόδι.
    Το βλέπεις, σου αρέσει, αλλά μπορεί να είναι λάθος για σένα.
    Πρέπει λίγο να το περπατήσεις, να δεις τι γίνεται.
    Σπάνια ένα παπούτσι είναι άνετο από την πρώτη μέρα.
    Αυτό το φοράς όμως μέχρι να φθαρεί τελείως.
    Θυμήθηκα το εξής με αυτό το παράδειγμα, που δεν είναι και πολύ ταπεινό, είναι όμως εύγλωττο.
    Έδωσα κάποτε 330 ευρώ για ένα ζευγάρι μποτάκια.
    Τα ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά.
    Κι ας ήταν καθημερινό μποτάκι, είχε μία κομψότητα σε συνδυασμό με την πρακτικότητά του.
    Από δέρμα ναμπούκ και ανατομική σόλα από καουτσούκ.
    Μαύρο-ασημί, Arche.
    Οι φίλοι μου με λέγανε ψωνάρα.
    Έχουν περάσει όμως 10 χειμώνες και ακόμα τα φοράω, είναι κάτι σαν άφθαρτα!
    Λειτουργεί λοιπόν και στην βάση του ό,τι δίνεις παίρνεις!
    Αν επενδύσεις σε κάτι που αξίζει και
    σου ταιριάζει, κατά πάσα πιθανότητα θα ανταμειφθείς γι αυτό...
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor



    Όλα εν τέλει διυλίζονται και αποστάζονται στο ζήτημα της επιλογής. Δεν μπορείς να σκεπάζεσαι με το μανδύα της αέναης ελαφρότητας του είναι και της επιτηδευμένης άγνοιας κινήτρων.

    Δεν μπορείς, όμως, και να απαιτείς από τον εαυτό σου να γνωρίζει εξ αρχής το επακριβές σχήμα και περιεχόμενο των επιλογών του χωρίς δοκιμές.

    Μπορείς, επί της ουσίας, και τα δύο, όμως δεν μπορείς να το κάνεις χωρίς την ετοιμότητα του ανάλογου κόστους: στην πρώτη περίπτωση να μην έχεις μάθει να σηκώνεις το παραμικρό βάρος χωρίς να κινδυνεύεις να σπάσεις, στη δεύτερη από το πολύ βάρος που έχεις μάθει να σηκώνεις να μην αντιλαμβάνεσαι ότι κινδυνεύεις να σπάσεις.

    Είχα δει ένα βιντεάκι κάποια στιγμή (το χαρακτηρίζω βιντεάκι αυθαίρετα¨ μπορεί να ήταν μέρος ενός ντοκιμαντέρ, αλλά δε θυμάμαι τελικώς ποια ήταν η μορφή και η διάρκειά του), το οποίο δοκίμαζε τις αντοχές τζιν ακριβών και τζιν φτηνών. Οι περιπτώσεις που τα ακριβά σκίστηκαν πιο γρήγορα και πιο εύκολα δεν ήταν η πλειοψηφία¨ ήταν αρκετή, όμως, για να κλονίσει την κυριαρχία του δόγματος "ό,τι πληρώνεις, παίρνεις".

    Δεν ξέρω ακόμα τι είναι οι ανθρώπινες σχέσεις. Ξέρω μόνο δύο-τρία βασικά πράγματα:
    - προσπαθώ, όσο περνάει από τη φτωχή αντίληψη και ετοιμότητά μου, να κάνω το μικρότερο δυνατό κακό στον άλλον
    - προσπαθώ να είμαι με κάποιον επειδή περνάω όμορφα και εμπλουτίζω την υπόστασή μου και όχι από το φόβο του να μείνω μόνος μου απέναντι σε αυτό το τεράστιο σύμπαν (και σε αυτό το τεράστιο μέσα μας)
    - προσπαθώ να μάθω πράγματα για τον εαυτό μου μέσα από τους άλλους, αλλά όχι να αντανακλασθεί ο εαυτός μου πάνω στους άλλους.

    Μία αδιάλειπτη προσπάθεια μέχρι το τέλος, φαντάζομαι.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτό σε ποιόν απ' τους δυο χάλαγε τη σούπα?
     
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ενδιαφέρουσα ερώτηση.
    Σε εκείνην. Όχι τόσο για το περιεχόμενο της πράξης, όσο για τον φορέα της πρωτοβουλίας.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Αν δηλαδή το ζητούσε η ίδια, τότε όλα ήταν οκ;
    Ανδράλα μου ρχεται γιατί θυμήθηκα πάλι τον Αφέντη με το στραπόν.
    Πόσες αλήθειες σ´εκείνο το νήμα, μα τον Τουτάτη!
    Συμπέρασμα: μήπως θέλεις μία Κ που να γουστάρει τα γαμήσια, τις δαγκωνιές και τα μπατσάκια της και να στο ζητάει; 
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

     
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τι Κ είναι τούτη;  
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    σους νεα κοπης δεν ξερεις εσυ