Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προτάσεις συμπεριφοράς κατά τη διάρκεια S/M play και όχι μόνον

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 12 Απριλίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Επειδή τυγχάνει να μη γνωρίζω πως συμπεριφέρονται οι Τοπ & και οι μαζοχίστριες που δεν έχουν υποτακτικές τάσεις, δεν θα μπορέσω να σου απαντήσω.
    Νext! :- )
     
  2. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ενίσταμαι και το καταγγέλλω δημοσίως , η λεξη ασφαλείας , καταστρέφει τον ειρμό..
     
  3. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    συχνά πυκνά , η " θεωρία" ειναι η προκάλυψη για κάθε ανικανότητα . και παύλα.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Βρίσκουν & τα κάνουν.
     
  5. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Το να αρχίσεις μια Συνεδρία με μια άγνωστη - άγνωστων - άγνωστο , ίσως η επίμονη στο πρωτόκολλο να ειναι αφενός υποχρεωτική, δεν έχετε και κατι ουσιώδες , ειναι ρόλοι, το πρωτόκολλο είναι το τυφλοσούρτης σ μια παράσταση ημι - αυτοσχεδιασμού , τωρα αν μιλαμε για μια Συνεδρία με τον Υ-κ ΣΟΥ.. Νομίζω ότι αυτό έγκειται με τα προβλεπόμενα τα της σχεσης..
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Κατά μια ανάγνωση, χάρη του κάνει ο σαδιστής του μαζοχιστή που παίζει με κάποιους κανόνες.

    Κατά τα λοιπά, μήπως, λίγο προβοκάρεις;
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    τα σχόλια σου αυτά γεννάνε κι άλλες ερωτήσεις.
    μιλάμε απλά για μια συνεδρία;
    η συνεδρία συμβαίνει μεταξύ ζευγαριού ή σε 2 άτομα που απλά θα κάνουν την συνεδρία κι έπειτα θα τραβήξουν τον δρόμο τους;
    και τέλος τι εννοείς "με την ευρύτερη έννοια";
    ω ναι να συμπληρώσω και κάτι ακόμα... η συνεδρία θα είναι μεταξύ 2 ατόμων ή περισσότερων;
    τα 2 άτομα θα είναι ζευγάρι και οι υπόλοιποι φίλοι;
    θα είναι όλοι ζευγάρια;
    θα είναι όλοι απλοί γνωστοί μεταξύ τους;
     
  8. ''Μέ την ευρύτερη έννοια '' εννοώ όλη την γκάμα των κυριαρχικών T /D /M αντίστοιχα Bottom /sub /slave. Θεώρησα αυτονόητο και δεν τα έγραψα αναλυτικά.
    Μιλάω για περιορισμένες συνεδριες δύο ατόμων. Όχι ζευγάρι. Απλοί γνωστοί.
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    τότε ότι διάβασες είναι αναγκαίο.
    πριν ξεκινήσει μια συνεδρία είναι προσυμφωνημένη.
    συζητιέται αναλυτικά για το τι θα επακολουθήσει.
    μπαίνουν όρια και κανόνες.
    μέσα σε αυτά είναι και ο τρόπος συμπεριφοράς και η ενδυμασία ακόμα και τα μαλλιά και τα νύχια αν θεωρηθούν απαραίτητα  
    μια συνεδρία μεταξύ γνωστών δεν είναι ένα απλό one night stand
    είναι απαραίτητο να γνωρίζουν οι εμπλεκόμενοι το τι και το πως  
    και σίγουρα δεν είναι μια συνεδρία μεταξύ ενός ζευγαριού Κ/υ που αν μη τι άλλο γνωρίζουν τα θέλω ο ένας του άλλου.
    αν όμως στη συνεδρία ενός Κ/υ ζευγαριού πάρουν μέρος και τρίτα άτομα ο-η Κ είναι αυτός-η που θέτει τα όρια και τους κανόνες όσον αφορά το υ του-της. (δεν σου φαίνεται λογικό; ξανασκέψου... πως αλλιώς θα μπορέσει να χειριστεί την εξέλιξη του παιχνιδιού για να προστατέψει το υ; )
    φυσικά η συζήτηση αυτή απαιτεί πολλές γραμμές απο εμένα για να γίνω αναλυτική αλλά νομίζω πως το βασικό point στο έδωσα  
     
  10. Είσαι σαφής. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
     
  11. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Είμαι bye bye.
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Ποιο ειναι το πρωτοκολλο;