Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προφυλακτικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος ThanPerko, στις 18 Ιουλίου 2016.

  1. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Αντε καλε!
    Υπάρχει μια παροιμία που λεει: Σκυλί που γαβγίζει δε δαγκωνει.
    Είναι καλά παιδιά όλοι τους,απλά κατουρανε την περιοχή τους.
    Μη μασας και ξεδιπλωσε το μαγειρικο σου ταλέντο.
    Έχω πάρει χαρτί και στυλό.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αφού εδώ μέσα υπάρχουν μόνο σοβαρά νήματα. Που ασχολούνται μόνο με σοβαρά θέματα.
    Όλα τόσο σοβαρά που ένα νήμα με προφυλακτικά μας χάλασε. Είπα να καταθέσω κι εγώ την άποψη μου - σιγά μην άφηνα την ευκαιρία, να πω την παραπιά μου -.
    Εγώ χρησιμοποιώ μόνο:

     

    και

    Bonus για όσους θα το είχαν ανάγκη:

     

    Εμένα πάντως αυτό το νήμα με βοήθησε, αφού μέχρι σήμερα φόραγα τη σακούλα στη μύτη. Γιατί την έχω τόσο μεγάλη ( τη μύτη ντε ), που προφυλακτικό δεν την κάλυπτε.
    Τώρα που κατάλαβα, ότι δεν μαμάς με την μύτη αλλά με κάτι άλλο. Μάλλον θα το ρίξω στα προφυλακτικά ( εννοείται τοσοδούλικα. Μην σκεφτεί κανείς/καμία, ότι πάω να το παίξω λουτσαράς και του/της έρθει κανά ντιριντάχτα )

    Υ.Γ.

    Ούτε οι κάππακαππάδες δεν είναι τόσο "ζοχάδες" χαχα. Στο κάτω κάτω της γραφής αν κάποια νήματα σας φαίνονται τόσο γελοία, μην αφήνετε ούτε μια τελεία ( που κάνει και ρίμα ).
    Ή ακόμη καλύτερα, ανοίξτε κανά σοβαρό νήμα εσείς και όσοι/ες διαβάζουν, σας διαβεβαιώ ότι θα σας ευχαριστούσαν  
     
    Last edited: 21 Ιουλίου 2016
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Πολύ ωραίο θέμα και σημαντικό.
    Δεν ήξερα όλες αυτές τις παραμέτρους που πρέπει να προσέξει κανείς για την αγορά σωστού προφυλακτικού.
    Σωστή αγορά προφυλακτικού,σιγουρότερη προστασία...
    Έκανες καλά που έθεσες τέτοιο θέμα και υπέδειξες κάποια σημεία προσοχής.
    Προσωπικά νιώθω ασφάλεια μόνο με durex,τα θεωρώ ως τα πιο αξιόπιστα.
    Δεν έχω ακούσει κανέναν παραπονεμένο χρήστη τους.
    Τώρα για τη τιμή,μπροστά στην ασφάλεια,δε σε νοιάζει.
     
  4. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

    Όλα τα προφυλακτικά περνάνε από ελέγχους και είναι ηλεκτρονικά ελεγμένα. Απλά τα Durex ξέρουμε οι περισσότεροι οπότε είναι και το ψυχολογικό στη μέση.
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ναι,δύσκολα πας σε άγνωστες μάρκες σε τέτοια ζητήματα.Αισθάνεσαι περισσότερη ασφάλεια παίρνοντας τα "πολυδοκιμασμένα" απο τον λαό 
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ίσως είναι καλό να ειπωθούν κι άλλα σημεία προσοχής για κατάλληλη χρήση και τοποθέτηση τους.
    Παραθέτω μερικά:
    1)Προσοχή στην ημερομηνία λήξης.
    2)Είναι μίας χρήσεως οπότε αν επιθυμείτε επανάληψη,τοποθετείτε καινούριο.
    3)Προσέχετε να φορεθεί απο τη σωστή πλευρά κι όχι απ' την ανάποδη.Διαφορετικά θα δυσκολευτείτε στη τοποθέτηση...
    4)Μην ανοίγετε το φακελάκι με τα δόντια όπως και προσέχετε πως το πιάνετε μη τυχόν τραυματιστει στο άνοιγμα ή με τα νύχια.
    5)Ελαφρά πιέστε την άκρη κι έπειτα τοποθετήστε για να φύγει ο αέρας ωστέ να μην υπάρχει πιθανότητα σπασίματος.
    6)Τοποθετήστε μόνο κατόπιν πλήρους στύσης.
    7)Όσο και σίγουρο να είναι το προφυλακτικό καλό είναι για παραπάνω προστασία κατά τη διάρκεια εκσπερμάτωσης να τραβηχτείτε πιάνοντας το προσεχτικά.
    8)Σωστός τρόπος να το πετάξετε είναι να το δέσετε πριν το ρίξετε στον κάλαθο αχρήστων.
    Άμα μου ξέφυγε κάτι,μπορείτε να προσθέσετε πληροφορίες.
     
  7. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Τα μισώ, αλλά είναι απαραίτητα.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

  9. Master_Apprentice

    Master_Apprentice Regular Member

    Δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ το θέμα, εύγε στον νηματοθέτη για την έρευνα και θα κάνω και τη διαφήμιση μου, μόνο Durex.

    Duo τα χειρότερα. Υπερβολικά στενά.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  11. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Αν πάτε σε sex shop και δείτε τις μάρκες που κυκλοφορούν, και μετά το ψάξετε λίγο το θέμα, θα δείτε ότι υπάρχουν προφυλακτικά που είναι κλάσης ανώτερα από duo, durex, jeans, κλπ, κοινώς τα πόλη εμπορικά.
     
  12. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...