Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρωκτικος Οργασμος...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 3 Αυγούστου 2008.

  1. kalithea69

    kalithea69 New Member

    επειδη ειμαι παθητικος αυτο που εχω να πω ειναι σε μενα τουλαχιστον ειναι εγκεφαλικο το πραγμα, εχει τυχει να κανω σεχ με καποιον που δεν πολυγουσταρω και η τρυπα μου να μην ανοιγη με τιποτα , για να μπει μεσα μου , και εχει τυχει να βρεθω με ατομο που καραγουσταρω και να ανοιξω σαν τριανταφυλλο ...  
     
  2. Mimie

    Mimie Regular Member

    Λοιπόν....... σαφώς δεν υπάρχει κανόνας, αλλά στο δια ταύτα: Με το "πρωκτικός οργασμός" προφανώς εννοούμε "οργασμός που συμβαίνει κατά τη διάρκεια πρωκτικού σεξ". Ή όχι?
    Αν ναι, έχω να καταθέσω ότι έρχομαι σε οργασμό μόνο κατά τη διάρκεια πρωκτικού σεξ.
    Αξιοσημείωτο είναι ότι με όποιον άλλο τρόπο (στοματικό, κολπικό) απλά αισθάνομαι καλά, αλλά μέτρια ερεθισμένη, ακόμη κι αν κρατάει ώρες, ενώ με πρωκτικό σεξ τελειώνω πολύ γρήγορα. Ο δε συνδυασμός πρωκτικής διείσδυσης (ακόμα και κάτι τόσο λεπτό όσο ένα θερμόμετρο!) με δονητή στην κλειτορίδα, με στέλνει στα ουράνια σε λιγότερο από 2 λεπτά! Και δεν έχει διαφορά αν είμαι με κάποιον, ή χρησιμοποιώ toy, άρα όσον αφορά εμένα αμφισβητώ την εγκεφαλική επιρροή.
    Τώρα αν αυτό είναι πρωκτικός οργασμός, ή ο στάνταρ μασκαρεμένος, θα σας γελάσω, μόνο αυτός μου έχει τύχει και δε γνωρίζω τη διαφορά. Επειδή μου έχει προκαλέσει απορία το θέμα, μάλιστα για πολύ καιρό είχα πειστεί ότι κάτι αφύσικο μου συμβαίνει (μπας και έχω προστάτη εκεί πίσω? ), το έχω ψάξει πολύ στο internet. Από τα διάφορα σχετικά σχόλια το μόνο που μου έκανε κάπως λογικό είναι ότι μέσω της πίεσης που ασκείται από την πρωκτική διείσδυση ερεθίζεται η "ρίζα" της κλειτορίδας, που είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη.
    Αλλά και πάλι....
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πρωκτικος Οργασμος...



    ... Και πάλι, στην περίπτωση του θερμομέτρου τουλάχιστον, μάλλον υπερβολικό μοιάζει, έτσι δεν είναι;


     
  4. Mimie

    Mimie Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πρωκτικος Οργασμος...

    Όντως  , γι' αυτό I keep looking into it.....
     
  5. sofistick40

    sofistick40 New Member

    Απάντηση: Πρωκτικος Οργασμος...

    ειναι καθαρα εγκεφαλικος αλλα με μεγαλη απολαυση
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Πρωκτικος Οργασμος...


    Κι αυτό "καθαρά εγκεφαλικό" είναι, ρε παιδιά;  

    Θα σας παρακαλέσω αν κάποια στιγμή ανοίξει κανένα νήμα γιά σωματικό σεξ, να με ειδοποιήσετε, να μην το χάσω...



     
  7. gaby

    gaby Guest

    Λέω ότι είναι ο πιο σωματικός οργασμός που υπάρχει, χωρίς ίχνος συναισθήματος, γιατί δεν το χρειάζεται, τόσο έντονη είναι η αίσθηση. Ελπίζω να σας βοηθά αυτό να μείνετε στο νήμα MindMaster  

    Μειονέκτημά του ως οργασμού είναι ότι δεν "εκτυλίσσεται", δηλαδή δεν δίνει αισθήσεις σε πολλά επίπεδα και πολλούς χρόνους, κάτι που συμβαίνει με τον κολπικό οργασμό, που όμως έχει άλλες απαιτήσεις συναισθηματικής συμμετοχής και άλλη "έκθεση", τρωτότητα δηλαδή.

    Τα περί "εγκεφαλικού" πιστεύω ότι λέγονται γιατί αλλιώς δεν ερμηνεύεται, για κάποιους το φαινόμενο του πρωκτικού οργασμού. Μάλλον κρίνουν ότι χρειάζεται πολύ αυθυποβολή για να υπερβεί κάποιος την βία του σοδομισμού. Κατ εμέ, αποκλείεται η αυθυποβολή να ξεπερνούσε μια δυσάρεστη ή αποτρεπτική αίσθηση.

    Είναι δε φροϋδικής προέλευσης ερμηνείες διαφόρων σεξουαλικών πρακτικών που δεν έχουν άμεσο αναπαραγωγικό σκοπό  
     
    Last edited by a moderator: 7 Ιουνίου 2009
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πρωκτικος Οργασμος...


    Κάτι γίνεται, καλή μου tender... Καιρός ήταν, γιατί να σου πω, με τόση εγκεφαλικότητα που κυκλοφοράει πιά,
    σκεφτόμουν να εγκαταλείψω το MindMaster, και να μετονομασθώ σε HabeasCorpus...  



     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Πρωκτικος Οργασμος...

        
     
  10. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Πρωκτικος Οργασμος...

      
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor



    "Ανοίγω σαν τριαντάφυλλο",είναι έκφραση που χρησιμοποιούν οι γυναίκες για να περιγράψουν αυτό που και εσύ περιέγραψες. Λέγοντας "τριαντάφυλλο" εννοούν το αιδίο,όμως και όχι τον πρωκτό..  

    Δες γιατί..

     

     
     
  12. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    WTF? Της χιονάτης είναι αυτό;;;