Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρόκειται για μια φρίκη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sakiss3000, στις 17 Φεβρουαρίου 2006.

  1. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Ας μου επιτραπεί να προτείνω κάτι τελείως άσχετο με το στόχο της κοινότητας

    Στην παρακάτω διεύθυνση βρήκα ένα βίντεο φρίκη και σοκ και σκέφτηκα να σας το προτείνω γιατί η κοινότητα είναι μια ευκαιρία να απευθυνθώ σε πολλούς ανθρώπους ταυτόχρονα. Προσπαθώ να το δείξω σε όσους περισσότερους μπορώ κι όποιος έχει τη δυνατότητα ας κάνει το ίδιο. Οποιος έχει γρήγορη σύνδεση αν θέλει ας το κατεβάσει.
    Εγώ δεν άντεξα να το δω παρά ελάχιστα

    http://www.blackstate.gr/home.htm
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Σε ευχαριστώ για το προτεινόμενο link, sakiss3000.
    Φρικαλέες οι εικόνες μα μόνο κάτι τέτοιες μπορούν να ταρακουνήσουν.

    Είμαι ευαισθητοποιημένη με το θέμα των ζώων και συχνά φτάνω να παραλογίζομαι βάζοντας αυτά πιο πάνω από τους ανθρώπους αλλά εμείς και μόνο εμείς ως τα πλέον παμφάγα ζώα μπορούμε αυτές τις ψυχές να προστατέψουμε.
    Είναι λυπηρό. Θλίβομαι για την κατάντια μας.

    Αστάρτη
     
  3. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Προσπαθώ να βρω ανθρώπους με προσβάσεις γιατί εγώ δεν έχω διασυνδέσεις δεν γνωρίζω κανέναν. Βλέπω από τα κείμενα σας ότι είστε άτομα με ανώτερο και ανώτατο μορφωτικό επίπεδο και ελπίζω ότι έχετε ευρείς κύκλους και περιβάλλον ανάλογο. ψάχνω να βρω άτομα που έχουν τη δυνατότητα για επαφές, τη δυνατότητα άσκησης πίεσης ή δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει μ αυτή την περίπτωση. Ψάχνω να βρω τι μπορούμε να κάνουμε και ποιος με ποιον. Προσπαθώ να βρω και να το δείξω εντός κι εκτός δικτύου.
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Το συμπέρασμα; Τι προτείνεις;
     
  5. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Τι γίνεται ρε παιδιά; έχει κανείς καμιά ιδέα;
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Για να γινει κατι και να αποδώσει πρεπει να γινει οργανωμενα. Αυτο μπορει να γινει πχ μεσω της Φιλοζωϊκής Εταιρείας. Με τα στοιχεία που υπαρχουν...εγω παντως μπαινοντας στο site δεν ειδα κατι τετοιο
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Όντως είναι απίσιο και φρικιαστικό. Εγώ άντεξα μόνο 3 λεπτά, δεν μπόρεσα παραπάνω. Εξοργίστηκα και για αυτό έχω να προτείνω μια ιδέα: Να οργανώσουμε, σε συνεργασία με τη Φιλοζωϊκή μια ημερίδα όπου θα προβληθεί αυτό το βίντεο, το οποίο θα πάρουμε απ'την πηγή (όπως αναφέρεται στο site) αλλά σε υψηλή ανάλυση, θα ακολουθήσουν συζητήσεις και τοποθετήσεις. Τέλος να προσπαθήσουμε να το δώσουμε στα ΜΜΕ να το προβάλλουν, όσα θέλουν. Περιμένω από όσους ενδιαφέρονται να με βοηθήσουν (εγώ πλέον δεν έχω χρόνο) να μου στείλουν pm. Σας ευχαριστώ.
     
  8. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Εστειλα το site σε κάποιες οργανώσεις και ψάχνω κι άλλες. Απ ότι βλέπω όμως έχουν πάρα πολλά θέματα και προβλήματα να αντιμετωπίσουν αυτοί οι άνθρωποι και είναι πολύ λίγοι για όσα πρέπει να κάνουν.
    Συμφωνώ ότι πρέπει να δράσουμε δέχομαι την πρόταση.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγώ προτείνω να κοιτάξετε καλύτερα δίπλα σας που πεθαίνουν οι νέοι μας, τα παιδιά μας, οι φίλοι μας, από τα ναρκωτικά.
    Εκεί σας θέλω να οργανωθείτε και να τοποθετηθείτε εσείς όλοι οι ευαισθητοποιημένοι άνθρωποι...

    Τα ζώα - δεν λεω - είναι κρίμα να θανατώνονται αλλά οι άνθρωποι δεν είναι κρίμα να δολοφονούνται?

    Όσοι θέλετε να ασχοληθείτε με την Ενημέρωση - Πρόληψη - Απεξάρτηση και να μάθετε χρήσιμες πληροφορίες που αφορούν όλους, σας προσκαλώ στο club που διατηρώ ...

    Πιστεύω ότι η γνώση είναι η καλύτερη άμυνα στην μάστιγα κατά των ναρκωτικών που πλήττουν την κοινωνία μας και έχουν μπει και ακόμη και μέσα στα σπίτια μας !

    Το ψευδώνυμο μου στην online κοινότητα που σας προτείνω είναι “woman on xt” και το όνομά της είναι "ΝEΑ ΖΩΗ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ STOP"
    URL : http://clubs.pathfinder.gr/New_Life_Stop_Drugs

    Θα χαρώ να σας δω να την επισκέπτεστε και ακόμα περισσότερο να ενημερώνεστε!
    Ευχαριστώ !
     
  10. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Να δολοφονούνται οι άνθρωποι από τα ναρκωτικά είναι κρίμα, αλλά να γδέρνεται κανείς ζωντανός είναι... έλα νοητά σε τέτοια θέση και βρες τη σωστή έκφραση. Τι προτιμάς; να γδέρνεσαι και να ακρωτηριάζεσαι ζωντανή ή να σέρνεσαι στο βούρκο των ναρκωτικών;
     
  11. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Εμείς τα λογικά όντα έχουμε επιλογές και γι'αυτές πληρώνουμε.
    Τα ναρκωτικά όπως και ο αλκοολισμός τα έχω ζήσει εκ των έσω. Αν ο ίδιος που έχει πέσει σε αυτόν τον βούρκο δεν θέλει να βγει εσύ δεν μπορείς να κάνεις τίποτε. Επιλογή τους.
    Στα ζώα αντιθέτως ούτε επιλογή τους είναι ούτε και προστατεύονται.
    Συγνώμη αν γίνομαι σκληρή αλλά εκ πείρας μιλώ.

    Αστάρτη
     
  12. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Συμφωνώ έτσι ακριβώς είναι. Θεωρώ ότι προτεραιότητα έχει ο πιο αδύναμος. Θεωρώ επίσης (για να δώσω και το στίγμα μου) ότι μπροστά σε βασανιστήριο δεν είναι τίποτα ούτε πείνα ούτε πόλεμοι ούτε πλημμύρες σεισμοί και καταποντισμοί.