Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρόκειται για μια φρίκη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sakiss3000, στις 17 Φεβρουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Mε βρίσκετε αντίθετη για την σύγκριση που κάνετε ζώα - άνθρωπος αν και σεβαστή η άποψη σας.

    Η Φρίκη δεν είναι στο video....
    Η Φρίκη είναι στο δρόμο, στα φανάρια στις πλατειές και τις στοές!
    Η Φρίκη είναι στο κάθε σπίτι που βιώνει ένα μεγάλο πρόβλημα ΖΩΗΣ και ΘΑΝΑΤΟΥ....
    Φρικτή είναι η κοινωνία της αναλγησίας και της αδιαφορίας που εθελοτυφλεί μπροστά σε κοινωνικά προβλήματα.

    Όσο γι αυτό που είπες Αστάρτη:
    "Αν ο ίδιος που έχει πέσει σε αυτόν τον βούρκο δεν θέλει να βγει εσύ δεν μπορείς να κάνεις τίποτε. Επιλογή τους."
    ....θα μου επιτρέψεις λόγο εμπειρίας και ειδικών γνώσεων πάνω στο θέμα των ναρκωτικών να σου πω ότι είσαι λάθος.
    Κάποιος που έχει πέσει στην οποιαδήποτε χρήση σπάνια μπορεί από μόνος του να απεξαρτηθεί και ακόμα πιο σπάνια θέλει να απεξαρτηθεί διότι το θεωρεί αδύνατο.

    Όταν περιστοιχίζετε όμως από ανθρώπους που έχουν ενημερωθεί και κατέχουν από ανάλογη συμπεριφορά και επιθυμία για να ασχοληθούν πραγματικά μαζί τους υποκινούμενοι μόνο από ΑΓΑΠΗ .... τότε ΘΑ ΑΠΕΞΑΡΤΗΘΕΙ - ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!
    Άρα μπορεί να κάνει κάτι ο καθένας... μόνο που χρειάζεται αγάπη σε συνδυασμό με γνώσεις για να υπάρξει όπως είπα αποτέλεσμα.
    Μη καταδικάζεις λοιπόν σε θάνατο ανθρώπους που έχουν εμπλακεί στα δίχτυα ουσιών η του αλκοόλ και σε άλλες εξαρτήσεις.
    Ίσως και να το έχεις ζήσει εκ των έσω (όπως λες) αλλά μάλλον δεν ασχολήθηκες με τον σωστό τρόπο για να κερδίσεις μια μάχη.

    Δύσκολος αγώνας που αξίζει να δώσουμε για ανθρώπους που σε δεδομένη στιγμή φανήκανε αδύναμοι Ο αγώνας αυτός έχει και νίκες που πραγματικά αξίζουν!

    Μη σας βγάζω από το θέμα σας όμως .... και τα ζώα έχουν την ανάγκη μας ...
    Απλά σας ήθελα να σας πω ότι θα έπρεπε να ασχοληθούμε πρώτα με τον συνάνθρωπο μας που μας έχει ανάγκη: τους ανάπηρους, τους σεισμοπαθείς τους φτωχούς, τους άστεγους, τους γέροντες τους ναρκομανής, τους πολύτεκνους, τα παιδιά θύματα πολέμου, τα ορφανά και γενικά με τόσες ομάδες ευπαθών και αδύναμων ανθρώπων
    Η ανθρώπινη ζωή έχει την ανάγκη μας.
    Αυτή μας χρειάζεται. Εκεί πρέπει να είμαστε παρόντες έτοιμοι να βοηθήσουμε

    Τα ζώα εξυπηρετούν τις ανάγκες του ανθρώπου..... λυπάμαι για την εκμετάλλευση που υπόκεινται ....
    Το οικοσύστημα θα φροντίσει γι αυτά ΕΛΠΙΖΩ και οι Νόμοι του εκάστοτε κράτους.
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Αν τα ζώα δεν πονούσαν δεν θα έκανα σύγκριση ζώα άνθρωπος αλλά στον πόνο είναι όλα τα είδη το ίδιο. Ο ναρκομανής στο κάτω- κάτω της γραφής στην ανάγκη έχει και τη δυνατότητα να αυτοκτονήσει (κι οποιοσδήποτε άλλος) αλλά αν ένα ον δεν έχει αυτή τη δυνατότητα αλίμονο του. κάτω από ορισμένες συνθήκες όποιος μπορεί να αυτοκτονήσει είναι προνομιούχος. Η φρίκη είναι στο σύμπαν και λέγεται άνθρωπος κι ένα μέρος της δείχνει το βίντεο. (Και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου. Εσύ αν θέλεις εξαίρεσε το δικό σου)
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Πραγματικά ο τίτλος του thread του πάει γάντι "Πρόκειται για μια φρίκη"

    Θα σε βόλευε να αυτοκτονήσει ένας ναρκομανής sakiss3000?

    Ε, τι να σου πω άνθρωπε μου.....?
    Δεν θα σχολιάσω άλλο τα γραφόμενα σου sakiss3000 ... Αυτό ποθ εγραψες και διάβασα μου αρκεί ... τα συμπεράσματα τα αφήνω στους άλλους.... Εγώ τα δικά μου τα έβγαλα .....

    ΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΑΝ !!!!

    Θα πεθαίνει ένας άστεγος δίπλα μου και εγώ θα προσέχω αν η Κυρία στο απέναντι πεζοδρόμιο φοράει γούνα βιζόν η αστρακάν και θα απασχολώ το μυαλό μου με το πόσα κουνέλια χρειάσθηκε να φτιαχτεί ένας γιακάς ....

    Δεν με παρατάτε !
    Και μη μου πείτε ότι δεν είμαι φιλόζωη....
    Τα ζώα μου καλοπερνούν (όλα) και τα αγαπώ. Επίσης, τα θεωρώ απαραίτητα όπως και καλό σύντροφο του ανθρώπου (μερικά και καλό μεζέ)
    Τις υπερβολές όμως δεν τις αντέχω
    Δεν θα τρέχω σε οργανώσεις και διαμαρτυρίες για τα ζώα όταν δίπλα μου πεθαίνει ένα παιδί που δεν έχει να φαει!

    ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ !
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Και πολύ καλά θα κάνεις μ αυτά που κατάλαβες ή που έκανες ότι κατάλαβες
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Ξέρω πολύ καλά να αντιλαμβάνομαι τις έννοιες και τα νοήματα αυτών που διαβάζω.

    Τώρα αν εσύ άλλα σκέπτεσαι και άλλα γράφεις ε, τι να σου πω...πρόβλημα σου.
    To αν θα κάνω καλά η όχι sakiss3000 να σχολιάζω η να κρίνω αυτά που διαβάζω και να καταθέτω τις απόψεις μου δεν θα είσαι εσύ ικανός και αρμόδιος να κρίνει, οπότε περιττό και άτοπο το σχόλιο σου σε αυτόν τον χώρο.

    ....έτσι συνεχίζω να εμμένω στις απόψεις μου στο θέμα που έθεσες φίλτατε.
     
  6. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: RE: RE: Πρόκειται για μια φρίκη

    Δεν χρειαζεται να γινονται συγκρίσεις παντα των ζώων που πεινάνε με τα πεινασμένα
    παιδια.

    Ειναι ξεχωρίστες ευαισθησίες και δεν βλεπω το λόγο γιατι παντα πρεπει να τα ανακατεύουμε
    ή να πρεπει να διαλεξουμε το ενα εις βαρος του αλλου.

    Μπορείς να τρέχεις σε οργανώσεις και για τα δύο θεματα.

    Η πεινα ειναι πείνα... Τι να πεινάει το ζώο ή να υποφέρει χωρις την θεληση του, τί να
    πειναει ενας ανθρωπος. Το συναίσθημα ειναι το ίδιο. 
     
  7. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Last edited: 30 Μαϊου 2009
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πρόκειται για μια φρίκη

    Δεν έγινε τιποτα τελικα υποθέτω ε?
     
  9. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Φρικες υπαρχουν λογιων γυρο μας, εμπρακτα ισως να μη μπορουνε να επεμβουμε, ομως κ το να διαμαρτυρηθουμε δεν ειναι λιγο, ειναι μια αρχη.....


    http://www.thepetitionsite.com/takeaction/458691259
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Εγω ειπα!!!!!
    Εναν θα πιασω απο αυτα τα καθαρματα που βασανιζουν ετσι τα ζωα!!!!!
    Θα εκλιπαρει να τον σκοτωσω για να λυτρωθει απο τα βασανιστηρια που θα του κανω!!
    Ναι και ας παω φυλακη!!!! Χεστηκα!!!!!!
    Τι να κανω εδω εξω????? Σκατα κι εδω, σκατα κι εκει μεσα!!!!!
    Που ειναι η διαφορα??????
    Θα ξεκανω τον αλητη και θα με χωσουν λεει μεσα!!!!!
    Τι λες??? Και ειχα μια φαγουρα!!!