Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως Απολογούνται οι Κυρίαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 13 Ιουλίου 2005.

  1. centcool

    centcool Guest

    Η μετάνοια του Κ και κατά συνέπεια απολογία, στηριζόμενη απο το Υ όπως διατυπώθηκε στο πιο πάνω post μπορεί να εκφράζεται μέσω του Υ.
    Και ότι φοράει αυτό. Και η ένδυση εξωτερική ή εσωτερική εσωρούχων, έκφραση είναι κι αυτή.

    Δηλ. να ξέρει ο Κ ότι η Υ του φοράει κάτι προκλητικό εν ώρα μετάνοιας ? Πάει ? Δεν πάει..

    Πες κι εσύ @bumblebee.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Όχι δεν είναι.
     
  3. centcool

    centcool Guest

    Το εξήγησα πιο κάτω.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Ένα νήμα που υπάρχει από το 2005 στο φόρουμ "Κυριαρχία - υποταγή D/s"
    Τείνει να γίνει νήμα με καλαμπούρια.
    Είναι κρίμα κι άδικο.
     
  5. skia

    skia Contributor

    Ειναι που δε μπορει να γινει αντιληπτος απο καποιους ο διαχωρισμος μεταξυ σοβαρου κι αστειου.
     
    Last edited: 8 Αυγούστου 2018
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Εντάξει, να απολογηθεί.
    Εγώ την απολογία τι να την κάνω ακριβώς; Να του δώσω συγχώρεση ή να τον καθησυχάσω; Ή μήπως να ικανοποιηθεί ο εγωισμός μου;

    Εύχομαι να μην του έρθει ποτέ η ανάγκη να απολογηθεί παναηαμου!
     
  7. skia

    skia Contributor

    Εχω την εντυπωση οτι η λεξη "απολογια" ειναι λιγο βαρια. Μου θυμιζει δικαστηριο.
    Θεωρω οτι οταν καποιος κανει κατι, εκεινη τη δεδομενη στιγμη επιθυμει να το κανει, αρα για ποιο λογο να απολογηθει για αυτο; Αν υπαρξουν συνεπειες για αυτο, οφειλει να τις δεχτει. Αν σαν πραξη ηταν λαθος, φροντιζει να μην το επαναλαβει. Μια παραδοχη νομιζω θα ηταν αρκετη.
     
  8. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Οι Κυρίαρχοι.. απολογούνται σαν άνθρωποι!
    Πού είναι το δύσκολο;;
     
  9. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    "Συγγνώμη", είπε η γάτα στο ποντίκι
    και το κατάπιε...
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν απολογούνται, διορθώνουν *αν* κρίνουν ότι χρειάζεται διόρθωση.

    Αν αυτό δεν κάνει στο υ τότε είτε είναι με λάθος Κ είτε δεν είναι υ.

    Η ανταλλαγή εξουσίας είναι ζόρικο πράγμα.
     
  11. Libertine SD

    Libertine SD Premium Member Contributor

    Τεινω προς την διατυπωση του Arioch, με την εννοια οτι αυτο διορθωνεται, εφοσον αναγνωρισει σφαλμα. Η κοινοποιηση της αναγνωρισης του σφαλματος ή της διόρθωσης που αποφάσισε εξ αυτου, δεν αποσκοπει στην αποκατασταση του "εγω" του κατισχυμενου, αλλα στην εμπεδωση του "δικαιου" που εφαρμοζει ο Κυριαρχος.
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Χωρίς να διαφωνώ σε τίποτα απο τα πιο πάνω, να θεωρήσω ότι θεωρείς ταυτόσημες τις έννοιες της συγνώμης και της απολογίας;