Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Είμαστε αρκετά άτομα εδώ που δηλώνουμε στο status Μας Κυριαρχικοί (Μaster Mistress Dom, Domme Αφέντες, Αφέντρες, Goddess, Κύριοι, Κυρίες κλπ).

    Θέλω την γνώμη Σας, με τις απαντησεις σας σε ερωτήσεις που τις απευθύνω, σε Όλους τους δηλωμένους Κυριαρχικούς/ες του forum.

    * Πως προσδιορίζετε την Κυριαρχία σας?
    * Τι σας κάνει στην ζωη Σας να πιστεύετε ότι είσαστε Κυρίαρχοι?
    * Ένας που δηλώνει Κυρίαρχος/η μπορεί να είναι Κυρίαρχικος/η μόνο στο "κρεβάτι" και την όλη έξω από αυτό ζωή του να είναι ένας εξαρτωμενος η ακομα και ενας υποτακτικης ψυχολογιας άνθρωπος?
    * Μπορει να ειναι Κυριαρχος Ενας/Μια "μαμάκιας" εξαρτώμενος/η οικονομικά, κακόμοιρος/α, άτολμος/η, χωρίς φιλοδοξίες, άτομο που περνά απαρατήρητο- χωρίς χρώμα, κλπ…

    Θα επιθυμουσα να μιλησει και ο καθενας για την δικη του Κυριαρχικη πλευρα στην ζωη Του (αν υπαχει).

    Υ.Γ.
    Οι υποτακτικής ψυχολογίας επίσης μπορεί να έχουν άποψη.
     
  2. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Το δαχτυλο επι των τυπων των ηλων επιτελους!!!.....Ξεκαθαρα..για μενα καθολου μειωτικο να ειναι καποιος Κυριαρχικος στο κρεββατι ...αρκει να το δηλωνει και να μην διεκδικει το ρολο του Κυριαρχου συνολικα. Περα απο αυτο βασικο χαρακτηριστικο του Κυριαρχου συνολικα ειναι το ξερω ποιες ειναι οι ευθυνες μου, τις αναλαμβανω και πληρωνω το τιμημα (οχι πορσπαθω να λουφαρω), αλλα και ξερω τι αξιζω και δικαιουμαι και περνει ο διαολος οποιον δεν τα αναγωρισει. Πιανεις την ζωή απ τα αρ....ια και τη στυβεις. Ζεις για να δεις εστω και για μια στιγμη πιο μακρια απο τη πλεμπα εστω και αν αυτο σημαινει οτι μετα θα σκασεις με τα μουτρα στο πεζοδρομιο πεφτοντας απο ψηλα. Και φυσικα ...αντε μετα απο ολα αυτα να κατεβασεις τα σκουπιδια το βραδυ.
    ή Καισαρ ή τιποτα
    Σε καθε περιπτωση Σας ευχαριστω που ανοιξατε το νημα αυτο Ευα.
     
  3. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Σε τίποτα δεν ξεχωρίζει ένας Κυρίαρχος από τους υπόλοιπους άντρες στην καθημερινή του ζωή.
    Πέρα από ένα πράγμα.
    Στην πραγματικότητα, είναι ο άντρας της διπλανής σου πόρτας.
    Ενας άντρας.

    Και όμως. Αλλάζουν όλα μόλις (και αν) γυρίσει να σε κοιτάξει. Εκεί διαφέρει από τους άλλους. Από την ΜΑΤΙΑ του. Από αυτήν και μόνο αντιλαμβάνεσαι πως είναι κάτι «άλλο». Και σε «αναγκάζει» να τον προσέξεις. Και όσο τον προσέχεις, τόσο πιο πολλή βλέπεις την «διαφορετικότητά» του.

    Ο τρόπος που περπατά, ο τρόπος που μιλά, ο τρόπος που καπνίζει, ο τρόπος που κάθετε, που πίνει το ποτό του, ακόμα και ο τρόπος που σε ακούει όταν μιλάς. Εχει αυτό το «κάτι», που χωρίς να ξέρεις τον λόγο, νοιώθεις πως δεν μπορείς να το φτάσεις. Δεν μπορείς να το «συναγωνιστείς». Εσύ που πάντα ήσουν από «πάνω». Που πάντα ένοιωθες τόσο (μα τόσο) δυνατή.

    Και όμως. Τίποτα διαφορετικό δεν έκανε από όσους άλλους έχεις γνωρίσει. Ισως να έκανε και λιγότερα από τους άλλους. Αυτή όμως η «ματιά»? Αυτή η απόλυτη και σίγουρη ματιά? Αυτός ο αγέρωχος τρόπος που κινείτε παντού? Στο σπίτι, στο δρόμο, στη δουλειά? Μόνος του, μαζί μου ή με παρέα?

    Ναι, τελικά τίποτα δεν έχει ίδιο με τους άλλους. Δεν φαίνετε, δεν περιγράφετε , δεν προσδιορίζετε. Αλλά το Σέβομαι. Αν μου λέγανε πώς να Τον χαρακτηρίσω, θα έλεγα πως είναι ΚΥΡΙΟΣ. (Και έτσι Τον χαρακτήριζα μέχρι που έμαθα τον όρο ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ).

    Και ενώ μπορεί να κάνει τα πάντα μόνος Του, από εκείνη την μέρα θέλω εγώ να κάνω τα πάντα για Αυτόν. Δεν μπορώ να κάνω χωρίς Αυτόν. Του ανήκω.
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?


    Τόσο απλά… ένα βλέμμα !!


    Ωωωω!! Ναι!! Έτσι απόλυτα.....
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πιστεύω ότι είμαι και στην ζωή μου Κυρίαρχο άτομο.
    Παίρνω μόνη μου αποφάσεις και κανονίζω την ζωή μου όπως θέλω εγώ και όπως νομίζω εγώ πάντα πιο σωστά.
    Η μόνη περίπτωση που δηλώνω υποτακτική είναι στα παιδιά μου ( αδυναμίες είναι αυτές )  
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=79010&postcount=44
    Για τις τρεις πρώτες ερωτήσεις . Δεν έχει αλλάξει κάτι ...
    Για την τέταρτη ... Κυρίαρχος δίχως φιλοδοξίες ; Μιλάμε για Κυρίαρχο που δεν έχει πια φιλοδοξίες ; Σε αντίθετη περίπτωση δε το νομίζω .
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Ναι.... αυτό είναι ο "Κυρίαρχος"
    ....το ονειρικό, το διαφορετικό από κάθε τι άλλο!!!!
    Όμως έχω μία απορία  
    που πήγαν αυτοί οι Κυρίαρχοι??????
    ουφ!.... απλά αναρωτιέμαι!
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Περιμενουν στην στροφη του δρομου να περασει η .....zoyzoy_!!
     
  9. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    χμ, μάλιστα.....
    Κυκλοφορούν ανάμεσά μας δηλαδή! λολ  
     
  10. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    εεεε κατι θα γίνει μωρέ ... θα ξανακυκλοφορήσουν που θα πάει!!!
    χαχαχαχ
    ...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία  
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    anasia γιατι το "καταπιες" αυτο (το οτι) που εγραψες?
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Ειναι λίγοι και πολύ απασχολημένοι. Μόνο η κλωνοποίηση θα δώσει μια κάποια λύση.