Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 21 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Δεν ερωτευόμαστε ολοι με τον ιδιο τρόπο. Ο ενας πέφτει με τα μούτρα στο "αντικείμενο" του πόθου του και δεν βλέπει τίποτα αλλο γύρω του, κάποιος αλλος παραμένει ψύχραιμος και προτιμάει να μην αλλάζει πολύ τις συνήθειες του, ενω κάποιος τρίτος φοβάται, αμφιβάλλει, δυσκολέυεται να εμπιστευτεί τα συναισθηματά του.

    Εσεις πώς εκδηλώνετε τον έρωτά σας; Ερωτεύεστε παράφορα, ελεύθερα, δύσκολα;
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2009
  2. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Πολύ ωραίο θέμα MasterPerris!   ..και πάντοτε επίκαιρο!  

    Θα επανέλθω αργότερις..μην είμαι εγώ αυτή που θα ξεπαρθενέψει το νήμα!  

     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;


    Να το "ξεπαρθενέψω" λοιπόν εγώ ( πολύ μ' αρέσει η γειτονιά, άλλωστε   )...

    Παράφορα. Αν μιλάμε γιά έρωτα, και αν μιλάμε γι΄αυτήν που μπορεί να τον εμπνεύσει, και τον αξίζει, τίποτε άλλο, δεν έχει νόημα.
    Μέσα, με χίλια, λοιπόν, και με τις μπάντες, και γαία πυρί μιχθήτω!!!
     
  4. anastasia

    anastasia Regular Member

    εγω δεν θα μπορουσα να απαντησω μονολετικα σ αυτο το ερωτημα γιατι ειναι πολυπλευρο και πολυπλοκο αλλα και γραφοντας δεν μπορω να εκφρασω ακριβως αυτο που θελω να πω αλλα ας το προσπαθησω υπαρχουν οι ερωτες που φερνουν μονο πικρες και αυτο συμβενει παντα οταν ειναι καποιος ανωριμος και ωραιοποιει τα ασχημα....και ο ερωτας που ανθηζει αναμεσα σε δυο οριμα ατομα που μπορουν πια να δεινουν και οι δυο...εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια ....βαδιζω και τυφλα αλλα μονο αν αξιζει να γινει αυτο
     
  5. cider

    cider Kitchen master

    Ζώντας καθημερινά τη ζωή μου είχα την εντύπωση ότι είχα ερωτευτεί τρελά πολλές φορές. Κάνοντας σήμερα μια ανασκόπηση, διαπιστώνω ότι στην πραγματικότητα έχω ερωτευτεί παράφορα κάποιαν δύο, μπορεί και τρεις, φορές. Επίσης διαπιστώνω μιαν ακόμα τεράστια αντίφαση του χαρακτήρα μου (από τις πολλές): ενώ κατεβαίνω στο γήπεδο ανοιχτός και έτοιμος να ερωτευτώ, ανοίγοντας όλα τα χαρτιά μου πάνω στο τραπέζι, από την πρώτη στιγμή της γνωριμίας αρχίζω να συλλέγω διάφορα στοιχεία από την απέναντι πλευρά, και με αυτά να κλείνω χαραμάδες, πορτίτσες, παράθυρα και κάθε άλλη είσοδο από την οποία μπορεί να μπει ο έρωτας. (Ένα ακόμα ζήτημα που πρέπει να θέσω στο νήμα "Πες μου, γιατρέ μου...")
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    σιγα μη σας πω....  
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

      O Eρωτας ειναι ζωη..δε χωρανε ολα μονο σε λιγες γραμμες...
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;


    Μην πετάς τα λεφτά σου στους γιατρούς. Εμένα, γιατί μ' έχεις φίλο;

    Come to me λοιπόν, να πούμε πώς ανοίγουν τα πορτοπαράθυρα διάπλατα όταν υπάρχει καθαρός αέρας γιά να μπει -γιατ' είναι σπάνιος, και είναι κρίμα να πηγαίνει στράφι-,
    και πώς τα κλείνουνε όποτε και εάν αλλάξει κατεύθυνση ο άνεμος χωρίς, και πάλι, να χάνουν την αίσθηση της δροσιάς...  

    Δεν έχει κανένα νόημα να μιλάς γιά έρωτα, φίλε μου, αν δεν νοιώθεις Totally Demented about it και because of it. Believe me, I know. Έλα να σου τα εξηγήσω. No charge...  
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2009
  9. cider

    cider Kitchen master

    Για να είμαι ειλικρινής, κιτρινογράμματε φίλε μου, εδώ και κάτι χρόνια είμαι τρελά ερωτευμένος, οπότε όλα τα άλλα είναι απλώς φιλολογίες.

    Ευχαριστώ για την πρόσκληση, πάντως.  
     
  10. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member

    Ούτως ή άλλως είμαι των άκρων.. : Όταν ερωτεύομαι, το εκδηλώνω με τρόπο που πλείστες όσες φορές λειτουργεί απαγορευτικά τόσο για την έναρξη όσο και για την προοπτική αυτής της νέας εμπειρίας..
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;


    Τί με κατεβάζεις τότε ρε συ από τα σύννεφά μου, γιά να κάθομαι να σου κάνω νουθεσίες;  




    ( Δεν σου αρέσει το κιτρινάκι; Πίστευα πως εσύ τουλάχιστον, θα το εκτιμούσες... Αν το έκανα κιτρινόμαυρο; ).
     
  12. Storm

    Storm Regular Member

    Δεν ξέρω για άλλους, εγώ πάντως δείχνω να επιθυμώ τη συντροφιά του ανθρώπου που μ' ενδιαφέρει...