Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως επιλέγετε τι θα βάλετε ως στάτους στο προφίλ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 22 Μαϊου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολλές φορές διαβάζουμε,
    και βλέπουμε να έχει δηλώσει, είτε Master είτε slave…
    Όπως επίσης βλέπουμε στη συνέχεια, μια ασυμφωνία μεταξύ αυτού που δηλώνεται με τον όλο ορισμό αυτού του όρου.

    Κι μου έχει δημιουργηθεί το ερώτημα, με πια λογική, αυτοπροσδιορίζονται κάποια άτομα ως προς το στάτους τους?

    Τι έχει ο καθένας στο μυαλό του, όταν φτάνει η στιγμή να δηλώσει αν είναι Top/bottom, Dom/sub, Master/slave?
    Έχει να κάνει με άγνοια των ορισμών ή την «ελκυστικότητα» των όρων, όπως Ανέφερε Ο MasterJp σε κάποιο άλλο thread?

    Δεν θα αναφερθώ σε άτομα που ήδη γνωρίζουν πόσο ασύμφωνο είναι αυτό που δηλώνουν με την πραγματικότητα, αλλά επιλέγουν να το κρατήσουν για τους όποιους δικούς τους λόγους, όσο ακατανόητοι κι αν είναι σε μένα.

    Αναφέρομαι σ΄ εκείνα τα άτομα που πρωτομπαίνουν στο χώρο.

    Πως επιλέγετε, εσείς οι καινούριοι με καθόλου έως λίγη εμπειρία τι θα βάλετε?
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Μάλλον τυχαία, αγαπητή. Ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε! Master Πηνελόπη από Ταμπούρια, Mistress Μαστρομπάμπης από Γρεβενά. Είκοσι χρονών με μεγάλη εμπειρία, εντελώς άπειρος ετών εξηνταοκτώ.
    Κακό δεν είναι. Διασκεδαστικό είναι!
    Αχ ρε ρημάδα μοναξιά! (κλαπέν από τον Χάίνριχ).
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    τυχαία!!??? ε ...οχι και τυχαία κ. Dolmance... αειντε αειντε...?
    γιατι δηλωνετε perv τοτε και δεν δηλωσατε...slaves??? xaxa

    Όλο και κάποια τάση υπάρχει κάποια ροπή!!!
    Ε κανείς δεν γεννηθηκε μαθημένος , στην πορεία μαθαίνεις και γίνεσαι πιο ακριβής στο τι δηλώνεις.
    Dolmance...και σεις αγαπητέ/οι μου νέοι ειστε... θα βρειτε το δρόμο σας σιγά σιγά...λολ 
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    -Από πότε η μοναξιά συνάδει με την ανοησία αγαπητέ Ντολμανσέ;

    και απαντώ η ίδια...

    -από τότε που η αγαμία έχει βαρέσει κατακούτελα.

    23χρονος μάστερ...ακόμα δεν έχει πάρει "πτυχίο", το μάστερ θέλει!
    Μου φαίνεται πως θα δηλώσω από τούδε και στο εξής κοπρολάγνα και θα αρχίζω να αφοδεύω πατωκόρφα μερικούς μερικούς!

    Αστάρτη
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με όποιον εύκολα επιλέγει μία λέξη στο προφίλ του .
    Άλλωστε άμοιροι αυτοί που επιλέγουν τους λεξοκουβαλητές από την μόστρα του αυτοκινήτου πριν κοιτάξουν την μηχανή  
    Δίνει αξία στο πραγματικό η απογοήτευση που γεννιέται στα άδειες κρυψώνες των θησαυρών...
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δηλώνουν perv όσοι προτιμούν τα ελληνικά ερωτηματικά, βιαστική μου...MPslave...Απαντώ σε προγενέστερο ερώτημα. Θα σε μαλώσω...
    Επιπλέον, δεν δηλώνω τελευταίως perv, αλλά couple. Η υπέρτατη διαστροφή.
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2006
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αστάρτη μου,
    αρχίζεις να ερωτοτροπείς με τις ακρότατες εκφάνσεις του (bd)sm.
    Αλλά να μην γράφονται αυτά εδώ, παρακαλώ. Ορισμένοι μπορεί να φρικιάσουν ή να χεστούν από το φόβο τους..
    Ιδιαιτέρως όσοι φρονούν ότι το S/M είναι δυο μανταλάκια και την κάτσαμε.
    Μην γίνεσαι ακραία!
    Υπάρχουν και καλβινιστές, δυσκοίλιοι.
    Τι θα απογίνουν;
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Ταπεινά γονατιστή ζητώ συγνώμη κ. Δολμανσέ....! Σας ικετεύω συγχωρέστε με για το ατόπημα... Ειναι αρκετή η ικεσία μου; (ελλην. ερωτ.!!) ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο; (ξανα...ελληνικο)

    Ναι συμφωνώ ότι 23 χρονος και Μαστερ...δεν συνάδει.. Αστάρτυ μου καλή ουτε 19 χρονος slave κοκ...

    Η τάση ειπαμε ίσως υπάρχει η ροπή...ο χρόνος και οι εμπειρίες δινουν το αποτέλεσμα.

    Ισως ναι να μην ειμαστε αυστηροι , να ειμαστε όμως προειδοποιητικοι σχετικά με το τι κινδύνους έχει να δηλώνεις το ένα ή το αλλο απερίσκεπτα και επίσης το να μην καθιστάς σαφές οτι είσαι απειρος και έχεις άγνοια. Αυτο σε όποιο στατους ειναι σοβαρώς επικινδυνο και για τους ίδιους και για τους πιθανούς συντρόφους των!!


    (αχ Dolmance... Σας πέρασε??? ή πρεπει να τιμωρηθώ;; 
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Θα σε τιμωρήσω με φιλικόν ασπασμό, μετανοούσα!
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Συμμορφώνομαι καλέ μου με τις παρατηρήσεις σου. Έχεις απόλυτο δίκιο.
    Επανέρχομαι στη τάξη που επιβάλλει το δηλωθέν στάτους μου.

    Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο έτερο ήμισυ.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Εν παρόδω, απαντώ σε δημόσια ερώτηση που μου έθεσες. Ναι αναλαμβάνω τα νυφικά.
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Στην Ελλαδα οτι δηλωσεις εισαι...!!!

    Και για να σοβαρευτουμε λιγακι.. μην κρινετε καποιον βαση την ηλικια του!! Υπαρχουν εικοσαριδες που εχουν ζησει πολλα και πενηνταριδες που ακομα ψαχνοντε!
    Οσο για την εμπειρια που λετε παραπανω ....δεν ξερετε αυτο που λενε ''οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι''??

    Παντως υπαρχει μεγαλη αγνοια πιστευω, και αυτο διοτι το BDSM ειναι ακομα σε εμβρυακη κατασταση ... τωρα αρχιζει και ενημερωνετε ο κοσμος. Γι' αυτο παρακαλω να δειξουμε καποια ανοχη και να συγχωρεσουμε την αγνοια..!!
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Κάποιοι έχουν συνηθίσει να πιστεύουν ότι τα στάτους και ιδιαίτερα τα κυριαρχικά απαιτούν χαρισματικούς ανθρώπους. χαχα
    Αν όλοι είχαν την ίδια ψευδαίσθηση, θα ήμασταν σε μεγάλη κρίση της αγοράς του BDSM .
    Ποιος όμως δεν βλέπει ότι ο νόμος της αμοιβαίας στήριξης και όχι οι ικανότητες είναι αυτός που κάνει τους κυριάρχους να υπάρχουν ; Ε;

    Βαφτίσου επιτέλους μορμόνος, μωρό μου!