Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως θα βρω το δρόμο μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος chrisk06, στις 7 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. chrisk06

    chrisk06 New Member

    Χαιρετώ και πάλι αυτή την υπέροχη κοινότητα. Αυτό είναι το 2ο post που κάνω σε αυτό το forum και ελπίζω τα έμπειρα μέλη να με καθοδηγήσουν.
    Ποιο είναι το θέμα; Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που με ξετρελαίνει περισσότερο. Διαωάζω για tops και bottoms, subs slaves και masters, switch κτλ και δεν μπορώ να καταλαβω που θα μπορούσα να ενταχθώ. Όπως είπα και στο 1ο μου post είμαι καινούριος σε αυτό το στυλ και δεν έχω εμπειρίες. Πως λοιπόν μπορώ να βρώ το δρόμο μου σε αυτό το πολύ εντυπωσιακό στυλ;
    Τώρα κάποιος θα με ρωτήσει... μα καλά βρε παιδί μου τι είναι αυτό που σου αρέσει περισσότερο; Αυτό είναι το θέμα... δεν έχω εμπειρίες και δε μπορώ να το απαντήσω. Μου αρέσουν τα latex και leather clothing πάρα πολύ, μου αρέσουν τα toys και πολλά άλλα, θέλω να δω πως είναι να είσαι δεμένος αλλά και πως είναι να έχεις κάποιον δεμένο, μου αρέσει η ιδέα του master / mistress - slave αλλά δεν ξέρω σε ποια πλευρά θέλω να είμαι.
    Όπως καταλαβαίνετε είμαι τελείως μπερδεμένος αλλά το έχω συνέχεια στο μυαλό μου... τι πρέπει να κανω λοιπόν; Μπορείτε να βοηθήσετε;
    Chris:conf:
     
  2. Miranda

    Miranda Regular Member

    Πας με μια switch κοπελα κ βλεπεις τι σ'αρεσει περισσοτερο στις εναλλαγες  
     
  3. Don_giorgio

    Don_giorgio Regular Member

    Αυτό θα έλεγα και εγώ αλλα με πρόλαβε η φίλη Miranda...
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συμφωνω απολυτα!
     
  5. chrisk06

    chrisk06 New Member

    Σας ευχαριστώ πολύ για την πρότασή σας αλλά είναι τόσο απλό;
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;

    Λοιπον, γραφεις σε ενα χαρτακι ενα στατους, μετα σε αλλο χαρτακι αλλο στατους, οταν γραψεις ολα τα στατους σε διαφορετικα χαρτακια τα βαζεις ολα σε μια γιαλα, τα ανακατεβεις και τραβας ενα χαρτακι, αυτο που θα διαβασεις αυτο εισαι..... 
    Περαν της πλακας φιλε δοκιμασε καθε τι που νομιζεις οτι μπορει να σου αρεσει, αλλα προσοχη οχι μονο με μια γυναικα ενα στατους και ουτο καθ' εξης, αλλα καθε στατους με πολλες γυναικες, γιατι οι γυναικες δεν ειναι ολες ιδιες, και κρατα αυτο που σε εκανε να το απολαυσεις καλυτερα με τις περισσοτερες γυναικες.
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ειναι πολυ πιο απλο να κατσεις και να σκεφτεις στις φαντασιωσεις σου τι ρολο εχεις,Κυριαρχικο ή υποτακτικο?Με αντρα ή με γυναικα?Και τα 2?Ολα μαζι?Απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που γραφεις φετιχιστης εισαι,αναφερομενος στα δερματινα και στα λατεξ.Απο εκει και περα θα πρεπει να σκεφτεις περαν του επιφανειακου (ντυσιμο),εσωτερικα τι ειναι αυτο που σε ελκυει.Οπως σε ελκυει π.χ. το δερμα λογω υφης,μυρωδιας κλπ,ετσι θα σε ελκυει και μια γυναικα που ακολουθει εντολες σου ή ακολοθεις εσυ τις δικες της
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;

    Γιατι πρέπει αναγκαστικα να εισαι κάτι απο όλα αυτα?
    Μπορει να εισαι βανιλοειδης κινκυ.. όπως ειναι οι περισοτεροι εδώ εξάλου, ασχέτως τι στάτους έχουν..
    (Μη πιστεύεις ότι δηλώνει ο καθένας)

    Δηλαδη, κανονικό σεξ με διαφορα παιχνιδακια, ποτε κανενα δεσιματακι, ποτε ένα παιχνιδι ρόλων, ποτε ενα δεσιμο ματιών.. άντε κ κανενα μαστιγωματακι..

    Δεν ειναι απαραίτητο να ενταχθείς σε κάποιο βδσμ στατους.
    (Μικροί μεγάλοι δεν γίνονται όλοι κομμουνιστές)

    Αν στην πορεια δεις οτι κλινεις προς κάτι συγκεκριμένο όπως το να σε ερεθιζει έντονα να έχεις μια σαδιστικη ή μαζοχιστικη συμπεριφορά, ή το να κατέχεις (ή να δίνεις) τον απολυτο έλεγχο.. την ψάχνεις λίγο περισοτερο προς αυτή την κατευθυνση.

    Ψάξε χωρίς στατους κ απόλαυσε το ταξιδι.. οι ετικέτες έπονται.. και δεν ειναι κ απαραίτητες..
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2008
  9. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;


    Πολυ καλη Mikra_Psemata
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;

    ετσι λεω και γω ο ερμος και 'χουν λυσσαξει με τις ταμπελες και τους ορισμους! 
     
  11. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;

    ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ...;;;; θα γίνουν και θα πουν κι ένα τραγούδι, άλλωστε η εκπαίδευση τους
    θα ολοκληρωθεί μέσω της αλάθητης τεχνικής ''Γκούλαγκ'', η οποία εξασφαλίζει στους αναζητούντες
    το βάδισμα στον πλέον σωστό δρόμο  

    Τι είδους ηττοπάθεια σε κατέλαβε...Δεν σε αναγνωρίζω!!!
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πως θα βρω το δρόμο μου;

    Εμείς οι σταλινικοι είμεθα κομματακι μπλαζε... δεν θέλουμε κ πολλούς τριγύρω..



    ΥΓ:Ασε που αν γίνουν όλοι κομμουνισται.. με ποιον θα παίζουμε βγάζοντας του τα νυχιά ή στέλνοντάς τον στην Σιβηρια????