Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως θα δείξω σωστά... το ότι τον δέχομαι για master μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Φενριρ...., στις 29 Αυγούστου 2017.

  1. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Νομίζω ότι το κολάρο είναι σύμβολο (π.χ στον Καναδά όταν λένε "collared" εννοούν και το τατοο "Property of ..." ή ¨owened") και ως όλα τα σύμβολα απαιτεί σεβασμό. Νομίζω κολάρο βέρα είναι αρκετό.
     
  2. Sandra1984

    Sandra1984 Goodbye

    Μα όλα αυτά ιερά απαραίτητα αξεσουάρ τέλεσης γάμου είναι.
     
  3. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Γαμώτο τώρα μου το λες???? Όταν ήμουν παντρεμένος πήγα και έσκασα φράγκα για μονόπετρο και το χαιρόνταν η άλλη και δεν πήρα τα τα καλύτερα!!!! 
     
  4. libra

    libra Regular Member

    Χμμ αυτο οντως ειναι ερωτημα ζωτικης σημασιας..
    Στο χωριο μου παντως πρωτα αγοραζουμε το γαϊδαρο κ μετα το σαμαρι.
    Πραξε αναλογως θα ελεγα
     
     
  5. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Από την συμπεριφορά σου, συνέπεια αφοσίωση καλή διάθεση ευγένεια κλπ τα περισσότερα πρέπει να τα ξέρεις ισχύουν και σε βανιλα σχέση άσχετα που προσπαθούν να ξεχάσουμε με αυτά που βλέπουμε τι είναι σωστό.
     
  6. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Για ποιο λόγο ;

    Πιθανότατα, συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο : -Σημειολογικά, η παράδοση του περιλαιμίου από πλευράς της ίδιας της σ συμβολίζει και μάλιστα επισφραγίζει την εθελοδουλία της, με τον πλέον εμφατικό τρόπο, εν είδει προσφοράς γης και ύδατος.
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2017
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    Γνωριζεις καλα τον αλλο και αναλογα προχωρας.αν προχωρισεις με τη μια υπαρχουν παντα δυο σεναρια η θα του αρεσει η θα ξενερωσει.50/50!!γιατι να μην ειναι το ποσοστο υπερ σου;
     
  8. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    "Τυπικά" υπάρχουν τουλάχιστον τρία είδη κολάρου που δείχνουν και διαφορετικά επίπεδα δέσμευσης και έχουν διαφορετικούς συμβολισμούς (Π.χ "κολάρο εκπαίδευσης" ) τη δεκαετία του 90 στην Ολλανδία αν ανήκες σε κάποιο club ο κανόνας του διαφορετικού κολλάρου ήταν αυστηρός ίσως γιατί τότε το Internet δεν ήταν τόσο διαδεδομένο και πιο δύσκολά καταλάβαινες κάποια πράγματα. Επίσης "collared " θεωρείτε και κάποια με τατοο "Property" ή "owened" χωρίς κολάρο (πιο extreme και σίγουρα κάτι που πρέπει να γίνεται μετά από σοβαρή σκέψη). Το BDSM αλλάζει και προσαρμόζεται.
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Γιατί κόλλησε η βελόνα με το κολάρο; Η κοπέλα ρωτάει πως να του δείξει σωστά ότι τον δέχεται για master της.
    Καταρχήν δεν υπάρχει "σωστός τρόπος" κατά την γνώμη μου. Διαφέρει από άτομο σε άτομο, υπάρχουν πολλοί που μπορούν να σου αραδιάσουν ευλαβικά το πρωτόκολλο και να σε μπερδέψουν αλλά ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο μπορείς και εσύ και εκείνος να ανακαλύψετε την μεταξύ σας επαφή είναι η επικοινωνία.
     
  10. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Ναι αλλά έτσι λέμε τα αυτονόητα. Εννοείται η επικοινωνία είναι το πιο βασικό. Είναι σαν να διευκρινίζουμε ότι για να κάνεις μια σχέση πρέπει να ζεις. Από εκεί και πέρα το πρωτόκολλο έχει τη χρησιμότητά του, δείχνει το είδος της σχέσης και προστατεύει την sub ή slave από αυθαίρετες συμπεριφορές του Dom ή Master.
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    Τα χειροτερα λαθη εγιναν λογο λαθος επικοινωνια που νομιζαμε ηταν σωστη αρα τιποτα δεν ειναι αυτονοητο 
     
  12. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Άλλο πράγμα η ύπαρξη επικοινωνίας άλλο πράγμα η αδυναμία δυο ανθρώπων να εκφράσουν αυτό που θέλουν. Είναι αυτονόητη η ανάγκη επικοινωνίας δεν είναι αυτονόητη η ικανότητα δυο ανθρώπων να εκφραστούν σωστά.