Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως θα δείξω σωστά... το ότι τον δέχομαι για master μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Φενριρ...., στις 29 Αυγούστου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor


    Και μια και μιλάμε για γίδια, καλό θα ήταν όταν αναφερόμαστε σε πρωτόκολλο και σε εφαρμογή του, να ξέρουμε ποιος ορίζει το πρωτόκολλο και ποιος το ακολουθεί σε μια BDSMική σχέση, καθώς και ποιος από τους δύο είναι το γίδι.
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2017
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σημειολογικά η παράδοση του σβέρκου επισφραγίζει την εθελοδουλία.
    Η προσέγγιση του ανίσχυρου (στα καθ'ημάς υποτακτικού) από τον ισχυρό (στα καθ'ημάς Κυρίαρχο) περιγράφεται με διάφορες λέξεις, και το bdsm δεν είναι μια από αυτές  
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ασχετη ερώτηση, προς ικανοποίηση του γλωσσικού βίτσιου που με τυραννάει:

    Στη δουλεία τόχω σιγουράκι το ει
    στην εθελοδουλ(ε)ία το ει το διορθώνει ο γουγλης, θέλει ι , γιατίιιιι;.... @estelwen?
     
  4. εγώ πάντως κάποτε το είχα θέσει πολύ διπλωματικά στον Κ μου:
    "κολάρο ή αντίο"
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    καθαρές δουλειές!
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Πού κατέληξε το διπλωματικό διάβημα;
     
  7. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    και γλυκά τουλούμπες  
     
  8. skia

    skia Contributor

    Το αποτελεσμα;