Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος marios_sub_22, στις 2 Οκτωβρίου 2005.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Αυτό το ερώτημα με βασανίζει επι μια δεκαετία τώρα ,απο τότε που ετέθη απο τον Μάριο . Εψαξα , ρώτησα, σκέφτηκα , αλλά σε αποτέλεσμα δεν κατέληγα.
    Δεν το έβαλα όμως κάτω.Δεν παραιτήθηκα. Τελευταίο μου καταφύγιο η επιστήμη.Η έρευνα.Απευθύνθηκα σε ειδικούς , καταξιωμένους επιστήμονες - έχω άκρες σε όλους τους επιστημονικούς τομείς, άλλη φορά θα σας μιλήσω γι'αυτό - και τελικά ,ύστερα απο 10 χρόνια ακάματης προσπάθειας,δικαιώθηκα.
    Ελπίζω οι σκλάβοι και οι υποτακτικοί συμφορουμίτες να μου καταθέσουν ενα ταπεινό λάικ ως μία ελαχίστη ,ηθική δικαίωση των προσπαθειών μου.
    Δεν θέλω όμως να παρατείνω άλλο την αγωνία σας φίλοι μου.
    Iδού:

    http://www.onmed.gr/ygeia-eidhseis/...outien-sou--na-sou-po-ti-typos-gynaikas-eisai

    Δείξε μου πώς κουμπώνεις το σουτιέν σου, να σου πω τι τύπος γυναίκας είσαι!

    ..."
    3. Η οδηγός

    Φορά σουτιέν που κουμπώνει μπροστά. Οι γυναίκες-οδηγοί δεν έχουν χρόνο για χάσιμο. Τις φοβίζει η απώλεια ελέγχου, γι' αυτό και θέλουν να κυριαρχούν σε κάθε πτυχή της ζωής τους. Υψηλές αξίες για αυτές είναι η ταχύτητα, η αποτελεσματικότητα και η ποιότητα. Προτιμούν τα επώνυμα σουτιέν που αντέχουν στο χρόνο."

    ...Σε κάθε πτυχή της ζωής τους, το λέει καθαρά, άρα και στον ερωτικό τομέα.
    Οσες γυναίκες φοράνε σουτιέν που κουμπώνουν μπροστά είναι Αφέντρες ,κι ας μην το ξέρουν.

    Τέλος.
    Ναι.
     
  2. Ομολογώ πως μένω ενεός με την επιστημονική πρόοδο των τελευταίων ετών. Η επιστήμη, μετά το σωματίδιο του θεού, ανακάλυψε το γονίδιο του εμπροσθίου κουμπώματος που χαρακτηρίζει τις αφέντρες.

    Εντούτοις, υπάρχει μιά αλάνθαστη, χωρίς τα περιθώρια σφάλματος τα οποία εμφιλοχωρούν σε κάθε επιστημονική μέθοδο, πρακτική για να διαπιστώσεις αν μιά γυναίκα είναι αφέντρα: τη ρωτάς...
     
  3. Την ρωτάς και η απάντηση που παίρνεις είναι:
    "Δεν ξέρω.. θέλω χρόνο.. ίσως είμαι.. ίσως όχι.. μπορεί..δεν καταλαβαίνω τι εννοείς? Δηλαδή δεν σου αρεσω οπως ειμαι??δεν σου αρεσω πια?πελεα υπάρχει άλλη??? Ποια είναι?? Θα αυτοκτονησω..όχι εντάξει.. είμαι καλά. τελικά είμαι αφέντρα. κάποιες φορές. δεν ξέρω. με πιέζεις.θέλω χρόνο να σκεφτώ.. η μήπως δεν θέλω..!? "

    (αυτός ο μονόλογος μπορεί να συνεχιστεί για ώρες... )
     
  4. Θέλεις να πεις οτι η ιδιότητα της γυναίκας υπερισχύει εκείνης της αφέντρας?
    Δεν το πιστεύω!  
     
  5. voluptas

    voluptas Regular Member

    Μπα,
    Πες του: ΝΑΙ, χαχα
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Με πάσα ειλικρίνεια:
    α) έχει φωτεινή ένδειξη στο κούτελο
    β) κυκλοφορεί (και οπλοφορεί ) με μαστίγια
    γ) φοράει δερμάτινα, έχει βαμμένα κόκκινα νύχια και οι γόβες της είναι 15ποντες
    δ) φοράει αλυσίδες, όχι όχι, δεν είναι υπό, απλά τις έχει πρόχειρες για τον σκλάβο που θα πετύχει στο δρόμο.
    ε) σου ζητάει χρήματα μόλις σε δει, με το καλημέρα πεντάευρο για τσιγάρα και καφέ.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μιας που ξανάσκασε μύτη ο νήμας..!

    Αι κατηγορίαι είναι τέσσερεις, η εξής μιά (δια περιγραφής):
    Θηλυκότατες, με εξαιρετικά προσεγμένη παρουσία ακόμα κι αν φοράνε μια λινάτσα (ντύνονται καλά ακόμα και με το τίποτε με ρούχα που τα φορούν και δεν τις φοράνε), δεν θα τις καταλάβεις ποτέ εκτός αν εκείνες θέλουν να το καταλάβεις (στο 99% των περιπτώσεων), μιλάνε πάρα πολύ καλά, μπορούν να σταθούν παντού με χαρακτηριστική άνεση, ευχάριστες προσωπικότητες από κάθε άποψη και σε ακλό επίπεδο διαλόγου με τον εαυτό τους. Επιλεκτικότατες ακόμα και στην πιο ελαφρια εκδήλωση/προτίμησή τους.


    Και...
    Οι wannabe 3 (μισυ) δήθεν:
    1. Οι Mirror effect.
    Αντιγράφουν πρότυπα αντρικής συμπεριφοράς από δευτεροκλασάτο μάστουρα/ντόμη ή ακατέργαστο μπρουτάλ σερνικό. Όψιμα τρελοκινκιά με παρεθόν τουρλού συνηθως... Ενίοτε μοιάζουν με ντραγκ κουίν, καλαί ψυχαί μπότομ λάιν.

    2. Οι τουρλού
    Μια εσάνς από τις (1), μπόλικο (2) και εσωτερικό ανακάτωμα. Καλά παιδιά με παρελθόν τίγκα στο γαμώτο κλιμακούμενο από μπότομ έως τις παρυφές σαμπ... Εκδηλώνονται παντοιοτρόπως ανάλογα με τον ακόλουθο.

    3. Οι προντόμες
    Οι προ και οι ντεμέκ...
    Προ. Ελάχιστες. Καταπληκτικές παίχτριες ρόλων οι πρώτες (όσκαρ λέμε, όχι μαλακίες).
    Μανταμ Σουσούδες οι (πάμπολλες) δεύτερες, απελπιστικά μπλεγμένες σε οτιδήποτε.
    Η μεγάλη επιτυχία τους έγκειται στο ότι απευθύνονται σε ακριβώς ίδιο μοντέλο σερνικών Σουσούδων.

    3α. Οι περιστασιακές...
    Τρελά και αυθεντικά παιδιά στο είναι τους, βαριούνται ή αποθαρρύνονται εύκολα, από σερνικές Σουσούδες...
     
  8. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Ακόμη και οι υποτακτικες, σκλάβες, είναι switch. Έχουν μαθει να επιβάλλονται δίνουν διαταγές αυστηρά να τιμωρούν, τα παιδιά τους.
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    1) Φοράει στο λαιμό κολιέ από δόντια καρχαρία, που ψάρεψε με την πετονιά της στη μαρίνα του Αλίμου ( εννοείται απ' το κατάστρωμα του κότερου της ).

    2) Κυκλοφορεί με mini μαυροπίνακα και κόκκινη κιμωλία ( αυστηρώς από αίμα σκλάβου η τελευταία ). Ούτως ώστε, όταν αναφέρεται στον εαυτό της, να γράφει το Μου, το Εγώ και το Είμαι.

    3) Σε κάθε της πρόταση κοτσάρει κι ένα "Είμαι Θεά"/ "Είμαι η Μέγιστη Κάϋλα"/"είσ' ένα ξεφτιλισμένο σκουλήκι " και λοιπά παρεμφερή ( εννοείται δίχως παύσεις, κόμματα ή τελείες ).
    Επιπλέον όλα τα παραπάνω ακόμη και όταν λέει καλημέρα στον μανάβη της.
    Π.χ. Καλημέρα Βλάση ( ο μανάβης της ) δως μου τρια κιλά αχλάδια Είμαι Θεά είσ' ένα ξεφτιλισμένο σκουλήκι.
    Π.χ.2 Τι κάνεις Κίτσο? ( ο περιπτεράς της ) Δως μου ένα πακέτο πούρα ( η Αφέντρα δεν καπνίζει ποτέ τσιγάρα ) Είμαι Θεά είσ' ένα ξεφτιλισμένο σκουλήκι.

    4) Χτυπάει την ομελέτα με το flogger, πλάθει την ζύμη με το μαστίγιο και μαγειρεύει τα παραπάνω, χρησιμοποιώντας κάποιον/α σαν ταψί και μετά στον κλίβανο ( ο απλός φούρνος είναι πολύ λίγος για την Αφέντρα και ν' αποτεφρωθεί το σκλαβί no problem, το γιουβετσάκι μην αρπάξει ).
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2016
  10. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Αυτο ειναι το πιο σωστο.
     
  11. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Αν κ δεν ειμαι λατρης θα πω τη γνωμη μου ισως απο τον τροπο ντυσιματος της και το αυταρχικο στυλ αν κ παλι δεν ειναι απολυτο ..απλα μια γνωμη ...
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αγαπητέ κι εγώ φοράω 15ποντα, δερμάτινο κορσεδάκι/αυστηρά ταγιεράκια και μακριά σκουλαρίκια ( όταν έχω όρεξη και δεν κάνω πλάκα ). Το πιο γλυκό μου σαν συμπεριφορά είν' εκείνο του λοχία στο full metal jacket ( ως προς τον αυταρχισμό και δεν προσποιούμαι με την καμία. ). Η φάτσα μου είναι πιο άγρια από κείνη serial killer με το τσεκούρι στα χέρια και όταν φοράω περούκα ( κάθε αγίου πέοντα ανήμερα ) φτιάχνω κότσο που καθαρίζει πεζοδρόμιο. Πίστεψε με όταν σου λέω, ότι παρόλ' αυτά Αφέντρα δεν είμαι. Και το " πλασάρισμα " είναι μέρος του πακέτου. Αλλά μάλλον τα φαινόμενα απατούν που και που.