Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως να κερδισεις εναν εγκεφαλικο ανθρωπο?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος TzepetoPetro, στις 14 Αυγούστου 2017.

  1. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Δηλαδη μου λες οτι πρεπει να το βρω μονος μου!!! Χωρις να ξερω απο που να ξεκινησω?!
     
  2. libra

    libra Regular Member

  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @TzepetoPetro εγώ τουλάχιστον και νομίζω και οι υπόλοιποι "μαθουσάλες", δεν σκοπεύαμε να σου δώσουμε κανένα "μάθημα".
    Τι σημαίνει να "γαμήσεις μυαλό" ? Πολλά και τίποτε. Μπορεί και να σημαίνει : άνοιξε μου μια τρύπα στο κρανίο και χώσε τον αλύπητα.
    Μια φράση σαν τις πολλές είναι. Μια έμφαση ( κάποιες φορές ). Ένας λεκτικός χρωματισμός. Εγώ τουλάχιστον έτσι την αντιλαμβάνομαι.
    Και μιας και τα χρώματα στον προφορικό λόγο που και που μου αρέσουν, όταν έχω κέφια, χαμογελώ και την παίρνω με τα "μανταλάκια".
    Όταν δεν έχω διάθεση, σκέφτομαι - και κάποιες φορές το λέω κιόλας -, δεν μας μαμείς κι εσύ και ο γρύλος σου ( κάποιες φορές γελώντας κι από πάνω ).

    Όσες φορές έχω ακούσει διακηρύξεις/"διαφημίσεις" του είδους και μάλιστα με το "καλημέρα" ( είθισται αυτή η ατάκα να λέγεται αρκετά σύντομα ), είδα δυο πράγματα, τ' ακόλουθα τρία.

    Ή ότι εκείνη/ος που τις είχε κάνει, δεν είχε την παραμικρή ιδέα του τι θα ήθελε να πει.
    Ή ότι δεν είχε την παραμικρή ιδέα, του τι θα ήθελε e basta. Ή ότι μάλλον άλλοι ήταν οι εγκέφαλοι της/του που είχαν ανάγκη μαλάξεως και όχι εκείνος στο κρανίο, αλλά ντρεπόταν να το πει ( ή δεν έκανε chicε να το πει ). Ουδέν κακό σε καμία απ' τις προαναφερόμενες περιπτώσεις, απλά τροφή για σκέψη ( δική μου, δική σου, και πάει λέγοντας ).
     
  4. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Επειδή παρακολουθω τις απορίες σου γενικά... θέλω να σου πω την σκέψη που μου γεννήθηκε...
    Από όσα γράφεις μου σκιαγραφείς την εικόνα ενος ανθρώπου που πρεπει πρώτα να ξεκινήσει να σχετιζεται με τις γυναικες...να προσπαθήσει στοιχειωδώς να καταλάβει 5 πράγματα γι αυτές, και σε 3ο ή 4ο χρόνο (ούτε καν 2ο) να ξεκινήσει να απασχολείται με το bdsm... γιατι προς το παρόν δεν εχεις εξοικιωθεί με τις σχέσεις που ειναι η βάση...
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    δεν υπάρχει η έννοια του "είμαι λίγος", είναι επινόημα.
    μιά μέθοδος για να απεγκλωβιζόμαστε από επινοήματα είναι να φερόμαστε φυσικά. η ψυχαναγκαστική υπερανάλυση παγιδεύει. η διαπίστωση προωθεί.
    υποθέτω πως υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.
     
  6. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Τωρα θα σε παιδεψω λιγο αλλα μπορεις να μου τα ξαναπεις πιο απλα λες και μιλας σε 5 χρονο γιατι σιγουρα εχω χασει πολλα απο αυτα που θες να πεις
     
  7. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint

    Αυτος ακριβως ειμαι!!! Ξερω καποια πραγματα αλλα δεν ξερω αν τα ξερω καλα!! Ξερεις το ρητο "ενα πραγμα ξερω, οτι δεν ξερω τιποτα"... για να μην πω κιολας οτι οταν ημουν μικρος μου ειπαν να ακουω τους παντες, ακομα και ο τρελος μπορει να σου πει κατι που δεν θα στο πει κανενας!!! Ετσι εχω πορευτει στην ζωη και ετσι θα συνεχισω
     
  8. TzepetoPetro

    TzepetoPetro Bdsm is art, just open ur heart and start paint


    Γενικα σαν ανθρωπος εχω αμφιβολιες ακομα και για το τι χρωμα εχει ο ουρανος!! Ο τροπος μου να γινομαι καλυτερος ειναι να κρινω ασχημα τον εαυτο μου ωστε να προσπαθω συνεχεια για το καλυτερο και οχι να χαιδευω τον εαυτο μου με αυτα που ξερω ηδη και να λεω ειμαι καλα
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @TzepetoPetro : Σημαίνει να της κάνεις (με τα δικά σου χρώματα, άρα πρέπει να έχεις χρώματα) εικόνες (άρα πρέπει να μάθεις να ζωγραφίζεις) τις σκέψεις της (άρα πρέπει να μάθεις να τις διαβάζεις), σερφάροντας (άρα πρέπει να μάθεις σερφινγ) πάνω στα συναισθήματά της (άρα πρέπει να μάθεις να τα νιώθεις) γεμίζοντάς τες (τις εικόνες) με την παρουσία σου (άρα πρέπει νa μπορείς να την κάνεις αισθητή).
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Ωραία λοιπόν...σταμάτα να περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που δεν γνωρίζεις για να αξιολογήσεις και την βαρύτητα της γνώμης τους αλλά ούτε και αυτοί σε γνωρίζουν για να σου απαντήσουν πιο στοχευμένα!
    Βάλε το μυαλό σου μπροστά και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα μέσα από την τριβή!
    Είναι σαν να ρωτάς πως να κάνεις ένα μουνάκι να κάνει squirt χωρις να ξέρεις ακόμη το σχήμα του! Ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοω...
     
  11. libra

    libra Regular Member

    Θες να μας πεις τι ξερεις για να σε βοηθησουμε;
     
  12. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

    μην ξαναδω αυτη την λεξη ...........ΛΙΓΟΣ ......

    ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

    ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΛΙΓΟΣ ....ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ

    ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΣΕΣ .......................