Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 26 Ιανουαρίου 2011.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    Ειμαι καινουρια. Δεν το ηξερα.  
    Το διορθωνω αμεσως, αγαπητη Uther...
     
  2. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    χωρίς να έχω διαβάσει τα ποστ που έχουν αναρτηθεί...
    με το να μάθει πρώτα από όλα τον εαυτό του. άνθρωπος που δεν έχει μάθει τον εαυτό του πρώτα και δεν έχει απαλλαγεί από κάθε κόμπλεξ, τάσεις ανωτερότητας και γενικά οτιδήποτε τον καθιστά μη εγκρατή, αυτό και μόνο τον καθιστά αυτόματα ανίκανο να αναλάβει κι άλλον.
     
  3. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    κοιτάει απο τον διπλανό του  
     
  4. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Πρωτα παιζει ο πειραματισμος στην εφηβικη ηλικια...
    απο εκει αρχιζει και μαθαινει ο Κ τι και πως...
    στην συνεχεια με το διαβασμα....
    και στο τελος με το να μιλαει με πολλους και να μπορει να ξεσκαρταρει
    απο αυτα που ακουει τι πρεπει να κρατησει και τι οχι.


    @Uther: Φιλτατη τις απαντήσεις εγω μπορει να τις ξέρω...μην στοιχιματισεις όμως πως τις ξέρουν και όλοι οι άλλοι....
    Επίσης για τα δόγματα που λες και τις ακολουθείες παλι μην πέρνεις όρκο...
    Οσο για τον Μέντορα......δεν μπορω να σου πω οτι αυτο που μου περιγράφεις είναι ο μέντορας....ίσως είναι η εξήγηση τις λέξης...αλλα δεν νομίζω οτι έτσι γίνετε κανεις μεντορας...η έτσι πρεπει να είναι ο σωστος μέντορας.


    @Astrovroxi: Την ψυχολογία της υ το μαθαίνει με το να μιλάει με τιν υ...
    και ναι μην τρομάζετε υπάρχουν πολλα βδσμικα ζευγάρια που ειναι ζευγάρια και μιλάνε μεταξύ τους!
    Επίσης τον πονο τον εξευτελισμο και τα λοιπα παλι τα μαθαίνει μαθαίνοντας την υ....ποια ειναι τα ορια της τι της αρεσει κτλ και μετα τα βλεπει πανω στην δοκιμη.....ξεκινας σιγα σιγα να δεις ποσο αντεχει ο αλλος αν αντεχει αν αν αν αν....
    Χωρις όμως επικοινωνια με τον/την υ δεν εχεις και πολλα!!!!
     
  5. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

      To νου σου στο σκονάκι ε; Όλα στη δασκάλα..χαρτί και καλαμάρι!
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    Παρακαλώ αγαπητή Lady_Dragon, Αναπτύξτε αν θέλετε το συλλογισμό σας. Εδώ , αν δεν ενοχλεί την Αστροβροχή η παρέμβαση στο νήμα της και αν ενδιαφέρει και ΄άλλους, ή σε πμ. Πως πιστεύετε θα έπρεπε να είναι ο μέντορας και πως γίνεται κάποιος μέντορας στο BDSM?
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    Εδώ συμφωνώ.
    Εδώ διαφωνώ. Εγώ είμαι της άποψης πως οι Κ έχουν τάσεις ανωτερότητας (και υπογραμμίζω τη διαφορά μεταξύ του "τάση" και του "συμπλέγματος").
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    Κανένα πρόβλημα και αντίρρηση από μένα.
    Είμαι της άποψης πως κάθε θέμα έχει και παραμέτρους που λειτουργούν είτε επεκτατικά, είτε επικουρικά.
    Παρακαλώ αναπτύξτε το θέμα του μέντορα.
     
  9. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Δεν ξέρω τι κανει τον Μεντορα η τον συμβουλάτορα η οπως θελουν να τον λενε και δεν ξέρω και πως πρεπει να ειναι....
    Θεωρώ πως πρέπει να ειναι ένας άνθρωπος ο οποιος να ειναι γνώστης του ΒΔΣΜ οχι μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.
    Επίσης θεωρώ πως αθτά που λεει πρέπει να μπορεί και να τα υποστηρίξει....
    αυτά που λεει και συμβουλεύει να τα κάνει και ο ίδιος!
    Στην συνέχεια (και πιστεψέ με σε αυτό αγαπητή Uther) επειδή δεν έχουμε ουτε ξεπεράσει ούτε καταφέρει να ξεπεράσουμε το γεγονός οτι δεν μπορούμε πάντα να ξεχωρίσουμε τους μαλάκες απο τους μη μαλάκες ο Μεντορ δεν πρεπει να ειναι μαλάκας και δυστηχως υπάρχουν πολλοι τετοιοι...και μαλάκες και Μεντορ μαλάκες.
    Ο Μέντορας πρέπει να είναι κάποιος ο οποιος να μπορει να είναι υπευθυνος για αυτον που αναλαμβάνει....γιατι με τις γνώσεις και τις διδαχές του πλασάρει ένα ακόμα άτομο στην δική μας κοινωνία που κάποιος ή κάποια θα φάει στην μούρη....και το να τον φάει απλά στην μούρη είναι μικρό το κακό...
    το να πάρει τα νεφρά του πιάτο μετα απο κάποιο παιχνίδι ή το οτιδήποτε άλλο θεωρείτε επικύνδυνο...και φταίει πρώτα οι βδσμικη κοινωνία που επέτρεψε σε έναν τέτοιο άνθρωπο να υπάρχει στον χώρο μας...
    στην συνέχεια που αυτός ο άνθρωπος το παίζει μεντορας/διδάσκαλος ή οτι αλλο θελει να το λεει....και που φυσικά κάποιος που εκπαιδεύτηκε απο αυτόν τον άνθρωπο κυκλοφορεί έξω!
    Αυτά τα λίγα προς το παρών καθώς δεν έχω βρει τον χρόνο να το σκεφτώ περισσοτερο το θέμα....
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?

    Άρα ουσιαστικά η ένστασή σου αναφέρεται στο ποιος και πως αξιολογεί τον Μέντορα. Στα κεκτημένα του δεν νομίζω πως θα διαφωνήσει κανείς. Παρ'ολα αυτά είναι αρκετά δύσκολο να γίνεται η αξιολόγηση απο την κοινότητα χωρίς να θυμίζει στοά είτε μασονική είτε occult.
     
  11. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Still my dear.....

    Η αξιολόγηση γίνετε απο την κοινότητα γιατι πως αλλιως γινανε μεντορες και συμβουλάτορες ολοι αυτοι που είναι και δεν θυμίζει καθόλου στοά ούτε μασσονικη ουτε occult.
    Οπότε το ερώτημα παραμένει να απαντηθεί...
    Ποιος ειναι ο Μεντοράς και ποιος ο συμβουλάτορας και πως φτάνεις εκει?
    Σε χρήζει κάποιος?
    Τι πρεπει να έχει αυτός ο ανθρωπος???
    Οποιος ξέρει ας μας πει!
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: Πως ξέρει ένας Κυρίαρχος τι πρέπει να κάνει?


    Αυτοχρίζεται ή τον χρίζει η παρέα του.

    Όπως γίνεται δηλαδή με όλους τους σαλτιμπάγκους.