Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο ζυγίζει η μοναξιά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος emmonas, στις 27 Ιανουαρίου 2017.

  1. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Καποιοι ανθρωποι φοβονται ν αγαπηθουν κι εγω κ εσυ το ξερουμε καλα. Δεν πειραζει. Γιατι μπορουμε ν τους αγαπαμε κ απο αποσταση.. αυριο θα κανω ισως μερικες δουλιτσες στο σπιτι μα αποψε ειμ ελευθερη. Ν ακουω τη μουσικη μου κ να διαβαζω κ ν συνομιλω μ ανθρωπους. Αν ολα ειν εδω τοτε το εδω με καλυπτει κι αν ολα ειναι στο παρον τοτε εγω παντα κι εδω κ τωρα ευτυχισμενη κ γαληνια, πολυ ανθρωπινη κ ευθραυστη απο σαρκα φτιαγμενη μα με μια αυρα ξερεις μαγικα δυνατη. Αραγε θα μου θυμιζεις οταν φοβαμαι κ ποναω πως υπηρξα ετσι δυνατη κ ευτυχης κ ηρεμη; δεν υπαρχει κανεις κ τιποτα γ ν φιλησω ή ν αγκαλιασω γυρω μ μα δεν νιωθω μονη αυτη τη στιγμη. Ισως οσο πιο μακρια ταξιδευουν οι ανθρωποι που μας αγαπαν τοσο πιο μακρια ν ταξιδευει κ η ψυχη μας. Κ μια ψυχη που ταξιδευει πως γινεται ποτε να ναι μονη ή δυστυχης;

    Αυτο ειναι το αποσπασμα ενος μηνυματος που εστειλα χθες σε μια πολυ καλη φιλη. Ολως τυχαιως νομιζω οτι συναδει με το παρον θεμα.  
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    !!!
     
  3. RAIN

    RAIN nefelibata

    Η δικιά μου μοναξια δεν έχει βάρος.
    Είναι ανάγκη, επιλογή, συνήθεια.
    Είναι το σπίτι μου.
    Χρόνια τώρα.
    Η άλλη εκδοχή με τρομάζει περισσότερο.
     
  4. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Θεωρώ πως το βάρος που αντιστοιχεί στην μοναξιά,βρισκεται στους λόγους που σε οδήγησαν εκεί.Βεβαια δεν υπάρχει κοινή ζυγαριά διότι ο κάθε ένας ζυγίζει την μοναξιά στην δική του προσωπική ζυγαριά.Στην προσωπική του σκέψη.Στα προσωπικά βιώματα.
     
  5. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    πολύ...πάρα πολύ...
     
  6. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Ο Αριστοτέλης υποστήριζε πως ο άνθρωπος είναι 'φύσει πολιτικόν ζώον'.
    Χρειάζεται την αγέλη του, τόσο για προστασία όσο και για ανάπτυξη (εσωτερική αλλά και πολυτισμικη). Πουθενά δεν τον είδα να μιλά για την μοναξιά ως το τίμημα που πληρώνουν όσοι εγκαταλείπουν την αγέλη, ή εγκαταλείπονται από αυτη, ίσως επειδή γνώριζε πως η μοναξιά είναι μια μεγάλη δασκάλα του Εγώ, που σε εξαναγκαζει να στρέψεις το βλέμμα σου προς τα μέσα αντί προς τα έξω.
    Στη μοναξιά δεν υπάρχει χώρος για εγωισμό, δεν μπορείς να δείξεις με το δάχτυλο κάποιον αλλο να ρίξεις εκεί τις ευθύνες, αφού στο καθρέφτη υπαρχει μόνο του κουφάρι σου και θες δεν θες (τουλάχιστον στην αρχή, λίγοι θέλουν) πρέπει να γίνεις κριτής του εαυτού σου. Και όσο σε κοιτάς τόσο βλέπεις κι άλλες ρωγμές και άλλα σκατά αλλά να, που έχεις και εσύ όμορφες καμπύλες και ίσως έπρεπε να σ'αγαπας και λίγο εκτός από το να σε κρίνεις μονάχα.
    Νομίζω στο τέλος, η μοναξιά ζυγίζει όσο η αλήθεια που σου αποκαλύπτει...
     
  7. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

  8. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Οι χειροτερες περιπτωσεις ειναι αυτες που σου στερουν τη μοναχικοτητα χωρις να σου καλυπτουν τη μονσξια.
     
  9. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Βουτηξα στο φόβο της μοναξιας μεχρι που αγαπησα τον εαυτο μου.
     
  10. Mission

    Mission Όσο προσπαθείς να μην με σκέφτεσαι,θα με σκέφτεσαι

    Οσο επιτρεπει η σκεψη......
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Η πλειοψηφία των σχέσεων είναι έτσι, δυστυχώς...
     
  12. Maswiz

    Maswiz Premium Member

    Απίστευτο αυτο που ειπες. Ταυτιζομαι οληρως...