Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο ζυγίζει η μοναξιά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος emmonas, στις 27 Ιανουαρίου 2017.

  1. pegasus.

    pegasus. New Member

    Μονος/η ειναι το ατομο, που δεν μπορει να τα βρει με τον εαυτο του. Αν τα βρει ο καθενας με τον καλυτερο φιλο και μεγιστο εχθρο του που ειναι το "Εγω" -με Ε κεφαλαιο-, τοτε αργα ή γρηγορα η μοναξια θα ειναι συναισθημα που ανηκει στο παρελθον!
     
  2. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Η μοναξιά είναι η φτώχεια του εαυτού μας..
    Η απομόνωση είναι ο πλούτος του εαυτού μας..
     
  3. Mission

    Mission Όσο προσπαθείς να μην με σκέφτεσαι,θα με σκέφτεσαι

  4. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

  5. Ευ

    Ευ Τι χρώμα έχει η αγάπη; Premium Member

    Υπάρχει;
    Γιατί τι άλλο είναι η μοναξιά παρά συντροφικότητα που βασανίζεται από την πείνα και την δίψα της;
     
  6. Strudast

    Strudast New Member

    "Η μοναξια δεν εχει να κανει τοσο με το ποσοι ειναι στο δωματιο, αλλα κυριως με το ποιοι δεν ειναι"
     
  7. vanillaki

    vanillaki Regular Member

    Θεωρώ οτι αυτός που ειναι καλα με άλλους, μπορεί πρωτίστως να ειναι καλα και μόνος του.
     
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    ... ελαφριά, όταν είναι πραγματικά επιλογή μας (πχ εκλογίκευση)
    ... βαριά, όταν είναι πραγματικά επιλογή τους
    ... δυσθεώρητη, όταν λέμε ότι είναι επιλογή μας (πχ υπεραναπλήρωση)
     
  9. bo8ratzis21

    bo8ratzis21 New Member

    Η μοναξιά [αυτή που ζω εγώ] είναι κάτι βαρύ. Με επηρεάζει στην καθημερινότητα μου σε τεράστιο βαθμό. Είμαι 7 χρόνια χωρίς σχέση και γενικότερα χωρίς καμία συναναστροφή με παρτενερ. Εν μέρη επιλογή μου αλλά έχω βυθιστεί τόσο πολύ σε αυτό που πλέον δεν ξέρω πως να βγω από τον λάκκο. Το ακόμα πιο τραγικό είναι ότι μιλάω για κάποιον που είναι 25 και απο τα 18 είναι χωρίς σύντροφο , χωρίς στήριγμα. Είναι δύσκολη η μοναξιά έτσι όπως τη βιώνω εγώ. Το χειρότερο είναι ότι στα μόνα άτομα που μπορείς να εξομολογηθείς κάτι τέτοιο είναι άτομα σαν τους περισσότερους εδώ. Άτομα που δεν θα σε κατακρίνουν και θα σε καταλάβουν. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε.
     
  10. Black Dog Stray Michael

    Black Dog Stray Michael Regular Member

    Ζυγίζει τόσο όσο χρειάζεται ώστε να ξεχνάμε την μοναξιά των άλλων. Και όσο πιο καλά ξέρεις τον εαυτό σου, τόσο πιο δύσκολο γίνεται να ξεχνάς τον πόνο του άλλου - και η μοναξιά βαραίνει.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εξαρτάται από το αν την αποζητάς ή αν προσπαθείς να απαλλαγείς από δαύτη.
     
  12. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Όταν την επιβάλλεις ζυγίζει λίγο. Όταν στην επιβαλλουν ....πολυ