Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο χρόνο παίρνει σε κάποιον υποτακτικό για να εκπαιδευτεί σωστά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Nikos_34_Thess, στις 2 Δεκεμβρίου 2016.

  1. angel42

    angel42 Regular Member

    Τρία χρονάκια καλά είναι για αρχή... Α.
     
  2. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    + 2 χρονάκια αν θέλει και μεταπτυχιακό...     
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Σε 3 χρονια θα φτάσει σε ένα αρκετά καλό επίπεδο σίγουρα  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ερώτηση:

    Εάν έχει μια Χ εμπειρία-εκπαίδευση ένα υ-σ, ξαναεκπαιδεύεται απο τον εκάστοτε Κ και πάει λέγοντας;
     
  5. skia

    skia Contributor

    Εξαρτάται από τις απαιτήσεις και τα θέλω του Κυρίαρχου ατόμου.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι.
    Και θα μου πεις, αυτή τη δουλειά θα κάμνει όλη την ώρα;
    Ε ας μην αλλάζει ποδάρια κάθε τρεις και λίγο διότι η εκπαίδευση είναι κάτι δυαδικό και χρονοβόρο.
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Τις περισσότερες φορές ναι γιατί πρεπει να προσαρμοστεί στα θέλω και τις απαιτήσεις της /του Κ που το αναλαμβάνει .
     
  8. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Σωστό και αυτο .
     
  9. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    υπάρχει και η έξυπνη προσέγγιση: δεν υπάρχει τέλος στην άσκηση της υποταγής! τάζεις στο υ τον Παράδεισο και το αφήνεις να τον κυνηγά.

    η μέθοδος έχει αποδειχτεί αποτελεσματική...κάποιοι ακόμα προσπαθούν να βιώσουν την "αταξική κοινωνία". και αφού δεν τα έχουν καταφέρει δεν μπορούν να διακρίνουν εάν φταίνε αυτοί ή εάν απλά....δεν υπάρχει "αταξική κοινωνία"
     
  10. skia

    skia Contributor

    αυτό...