Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πότε και πως διαπραγματευόμαστε ένα session?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 24 Μαϊου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ορθή παρατήρηση, αν θέλουμε να ακριβολογούμε, πράγματι αυτό που περιγράφω δεν αποτελεί διαπραγμάτευση.
    Το τι μου κινεί το ενδιαφέρον είναι κάτι το πολύπλευρο για να το περιγράψω κι έχει να κάνει και με το τι αποζητώ εκείνη την περίοδο καθώς και τι θέλω να υλοποιήσω στο session.
     
  2. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Πιστεύω πως ειναι η πιο απλή και πιο ξεκάθαρη τοποθέτηση ,που πάντα λειτουργεί σε μια τέτοια σχέση .Απλα και ξάστερα .
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Ποια είναι η ''τέτοια'' σχέση?
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αυτή που δεν είναι από τις άλλες     
    Οκ, το τρολ πάει να δει αν έμεινε παγωτό στο ψυγείο 
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Εννοώ σε μια D/s σχεση .
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Ξαναδές την απάντησή σου τότε. Απαντούσες σε κάτι που αναφερόταν σε session. Και το ξανασυζητάμε, γιατί θαρρώ ότι αν όντως εννοείς ότι έτσι πρέπει να διαπραγματευόμαστε μία σχέση D/s τότε έχω νοηματικά κενά... 
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Χχμμμ...Θα το ξανά κοιτάξω ίσως δεν το διατύπωσα σωστα ... 
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.



    Ειχα μια προσταση για abduction και rape play. Ηταν νεα, σχεδον στη μιση μου ηλικια και την εφτιαχνε αυτο. Εφτιαξα ενα concept , το σεναριο, την πλοκη, τα ορια και τα συζητουσαμε. Online, υπαρχουν ολα γραπτα. Επεμενε για "σωστη" απαγωγη, δεμενη και φιμωμενη στο πορτμπαγκαζ του αυτοκινητου. Δεν μου αρεσε αυτο το σημειο. Παραειναι ρεαλιστικο, επικινδυνο και πολυ... παρανομο. Η ιδεα να ειμαι μονος σε αυτο το παιχνιδι, με μια κοπελα φιμωμενη στο αυτοκινητο, να οδηγω μεσα στην αθηναικη κυκλοφορια και αυτη να ειναι μονη εκει μεσα, οχι, οχι, κατι δεν μου αρεσε σε αυτο. Κι αν παθει κατι, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, να βασιστω σε κειμενα γραμμενα στο facebook...
    Ειπα ......safeword.  . Εγω. Σορυ, δεν μπορω. Σαν σεναριο ομως μαρεσε.

    Το προτεινω σαν concept. Ιισως να μπορει να λειτουργησει διαφορετικα σε ελεγχομενες συνθηκες,, με μπολικους μαρτυρες και οχι σε πραγματικη οδικη κυκλοφοριας . Προσοχη στην ξεκαθαρη και ρητη συναινεση.

    Κατι μου λεει οτι και κεινη καυλωνε, οταν μιλουσαμε online γι αυτο με τις ωρες...
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Μήπως αυτού του είδους ή διαπραγμάτευση είναι ένα απλό φακμπαντιλίκι με εσάνς από bdsm?
    Έχει θέση τελικά στο bdsm, ή παραείναι soft και οριοθετημένο; 
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Παραθετω ενα κομματι κειμενο με πηγη, γιατι λεμε ξανα και ξανα τα ιδια και τα ιδια.
    Εχει καταντησει κουραστικος ο ξερολισμος που προερχεται απο ημιμαθεια.

    Στα βασικα λοιπον.


    -------- παραθεση -------------

    Μύθος 12: Το βίτσιο μου είναι σωστό, το δικό σου δεν είναι.

    Πραγματικότητα: Δυστυχώς, αυτό δεν είναι πάντα μύθος. Με την έννοια πως υπάρχουν πολλοί που το εκφράζουν αυτό.

    Όταν κάποιος έλθει σε επαφή με τον λεγόμενο Χώρο, είναι σχεδόν βέβαιο πως θα δει και θα ακούσει πράγματα που δεν ονειρευόταν ποτέ και που δεν καταλαβαίνει. Αυτό είναι φυσιολογικό. Όμως το να αρχίσεις να λές πως το ένα ή το άλλο είναι λάθος, επειδή δεν θέλεις να το κάνεις ο ίδιος, ή επειδή μπορεί να σε φοβίζει, τότε ΕΣΥ έχεις άδικο. Αν δεν κατανοείς κάτι, είναι πολύ εύκολο και πολύ απλό να ρωτήσεις. Η γνώση είναι δύναμη, λένε.

    Τέλος, αν το πάμε παρακάτω, ο Χώρος δεν είναι μόνο ετεροφυλοφιλικός, ούτε ομοφυλοφιλικός, ούτε bi, ούτε λεσβιακός, ούτε τρανσεξουλικός. Ο Χώρος δεν είναι ούτε Μαστεράδικος Maledom, ούτε Μιστρεσάδικος Femdom, ούτε Top, Bottom, sub, slave ή switch. Ο Χώρος ανήκει ΣΕ ΟΛΟΥΣ. Και όλοι δεν εκφράζονται όπως εκφραζόμαστε εμείς.


    *Προσαρμογή, κείμενο: phoenixxx

    Πηγή: National Leather Association: Columbus Ohio
    (http://www.nlacolumbus.com/global/smmyths.html)*
     
  11. poepoe1800

    poepoe1800 Regular Member