Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς «τσακωνόμαστε» στο BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 29 Αυγούστου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Μπαίνω χθες ολίγον φουριόζα, ομολογώ, στο αυτοκίνητο του Αφεντικού. Κατευθείαν αρχίζω κάτι να λέω, όχι τόσο σοβαρό για να είμαι ειλικρινής αλλά τέλος πάντων παρλάρω.   

    Μετά από λίγο μου λέει «κάθε φορά που Με βλέπεις και δεν Μου δίνεις φιλί, είναι τσακωμός για Μ/μας».

    «Δεν είναιιιιιι…» απαντάω.

    «Πέρα από πλάκα, φυσικά και είναι» μου λέει. «Μέχρι τόσο μπορούμε να τσακωνόμαστε Ε/εμείς» προσθέτει.

    Έκτοτε το σκέφτηκα το θέμα και βρίσκω να έχει δίκιο (κάποιο ).

    Μια M-D/s σχέση είναι μια ερωτική σχέση βεβαίως. Και οι διαφωνίες και οι κόντρες και οι εντάσεις θα υπάρχουν. Αλλά πώς εκφράζονται αυτές; Νομίζω ότι όντως δεν μπορεί να υπάρξει τσακωμός με την κλασική έννοια. Εννοώ αν αρχίσει να φωνάζει ο υποτακτικός, να βρίζει, να ωρύεται, να… να… (κλασικές σκηνές τσακωμού) δεν ακυρώνει αυτομάτως τη σχέση; Και άπαξ και έχει γίνει αυτό, μετά αποκαθίσταται πλήρως η ασυμμετρία; Δεν έχει ραγίσει;

    Αντιστοίχως και για αντιδράσεις του Κυριάρχου.

    Και επανέρχομαι στο ερώτημα: πώς τσακώνεται ένα Κ/υ ζευγάρι;  
     
  2. ο ένας εκ των δύο παίρνει εξιτήριο : )
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Τσακωνόμαστε once δηλαδή ε;  
     
  4. yannouli

    yannouli busy mind

    Δεν τσακωνόμαστε , ούτε ''τσακωνόμαστε'' @margarita_nikolayevna
    Επικοινωνούμε τυχον προβλήματα ή απορίες μας προς επίλυση με υποτακτική προδιάθεση .
    Κι όπως έχει αναφερθεί στο παρελθόν....ένας Κ έχει πάντα δίκαιο , ακόμα κι όταν δεν έχει  
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ελα!!! δεν σε πιστευω!!!      
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Συμφωνώ ότι δεν τσακωνόμαστε (με ή χωρίς εισαγωγικά).  
    Ή μάλλον δεν θα πρέπει να τσακωνόμαστε.
    Στην πράξη όμως; Δεν είμαι σίγουρη ότι δεν...
    Ακόμη και όταν δεν έχει, έχει δίκιο στο πώς θα το διορθώσει  
     
  7. yannouli

    yannouli busy mind

    δεν απαντησα θεωρητικά, για την πραξη απαντησα. Εξαλλου...δεν μιλαμε για μια σχεση γενικά και αόριστα αν καταλαβα καλά μιλαμε όντως για Κ/υ σχεση .


    μπορείς σε παρακαλω να το αναδιατυπώσεις γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις ?
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor


    Κι εγώ στην πράξη απάντησα  
    Και λέω ότι στην πράξη συμβαίνουν συχνά πυκνά τσακωμοί σε όλα τα ζευγάρια, ακόμη και τα Κ/υ.
    Το θέμα είναι τι ορίζει ένας άνθρωπος ή ένα Ζ/ζευγάρι ως τσακωμό.


    Λέω ότι μπορεί να έχει άδικο αλλά έχει τον καλύτερο τρόπο, τουλάχιστον μεταξύ των Δ/δυο για το πώς θα διορθώσει αυτό το λάθος, το άδικο.  
     
  9. yannouli

    yannouli busy mind


    ο ορισμός για την λέξη τσακωμος ειναι ο καυγάς, το να μαλωσεις, να φωναξεις, να απαιτησεις, να τσιριξεις κτλ , διορθωσε με αν κανω λάθος.
    εξηγώ πως δεν μπορεί να υφισταται μια τέτοια κατασταση σε μια Κ/υ σχέση, για τον λόγο οτι υπάρχει αυτη η ασυμμετρία ουσιαστικά και όχι θεωρητικά .
    Δηλαδή αν ο Κ κάνει κάτι που θα πειραξει την υπο, τι θα γίνει ? Θα αρχίζει να φωνάζει και να απαιτεί να της αποδοθεί το δίκαιο ?
    ή αν ο Κ επιμενει οτι έχει δίκαιο σε κάτι , ενω απεδεδειγμένα δεν έχει , θα κάτσει η υπο να κάνει κριτική και να αμφισβητήσει την κρίση του Κυρίου της ?

    Δεν λέω οτι όλα ειναι τα πάντα στρωμένα με ροδοπέταλα. Λεω όμως οτι ο τρόπος που μεταφερονται τυχον προβληματα ειναι διαφορετικός.
    Δεν είμαστε ίσοι. Ούτε θα γίνουμε ποτέ. Γιατι πολύ απλά έχουμε επιλέξει αυτο το μονοπάτι.
    Επικοινωνούμε με γνώμονα την ασυμμετρία και χειριζόμαστε καταστάσεις. Και κάνουμε πολλές γαργάρες προς γνωση και συμμόρφωση  
     
  10. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    αυτο το πραγμα που αγιοποιητε τους κυριαρχους και τους δινετε αφεση αμαρτιων να το κοιταξετε
     
  11. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Η σχέση Κ/υ ορίζεται ως εξής: Το Κ δίνει εντολές, το υ εκτελεί. Από εκεί και πέρα, εξάρσεις, ξεσπάσματα και εντάσεις είναι λογικό να υπάρξουν. Κατευνάζονται (έως και εξαλείφονται) όταν το Κ έχει εκπαιδεύσει τόσο καλά το υ, που το δεύτερο -αν έχει κάποιο παράπονο- μπορεί να "παραπονεθεί" με τον αρμόζων -κατά το Κ- τρόπο.
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εξαρτάται τον βαθμό τριβής που έχει το υ με τον Κ, τι ακριβώς ζητάει αυτός από το υ, τι χαρακτήρα έχει το υ (μπρατ - σάμπ), αν είναι σε μέρες περιόδου       και ένα σωρό άλλα. Αν τον βλέπει μια - δυο φορές την εβδομάδα - δεν ξέρω πια και δεν απαντώ       -, ε όλη η μαγεία είναι η επιβολή.

    Αν ζει όμως στο ίδιο σπίτι σου χω νέα ... τσακωμοί και φωνές, μετά από έντονο ζόρι, το φαινόμενο -θα γίνει της πουτάνας το κάγκελο-, δεν είναι καθόλουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σπάνιο, αλλά μικραίνει και εξαφανίζεται με τον καιρό. Αλλά πρώτα πρώτα, τι αφορά ο τσακωμός ;

    - > Τσακωμός στα πλαίσια των υποχρεώσεων του ερωτικού παιχνιδιού ή σε μικρής σημασίας θέματα που ο Κ ευελπιστεί ότι θα έρθουν με τον χρόνο αλλαγές.
    Τεχνικές Κ : Γροθιά στο μαχαίρι   , δημιουργία ενοχών και τύψεων   , επίκληση bdsm πλαισίου, αδιαφορία και μη ενασχόληση (χαμός), επιστράτευση του φίλου σου του ψεύτη ότι έχεις δίκιο για να πειστεί  , μη επιστροφή στο σπίτι και μη απάντηση στο τηλ ( κάτι έπαθε πεθαίνωωωωω)   , ξενύχτι αλλού (πανικός), παράπονα πτώσης σεξουαλικών επιδόσεων και ανίας, πέσιμο - σποντίτσες σε φίλες, ταπείνωση - εξευτελισμός όλες οι τεχνικές, αιτίες πυγοραπίσματος, Ατάκες : θυμάσαι που σου πα ότι εσύ θα μου τα φάς ; Τσα άλλαξα γνώμη   , δημιουργία Saferoom κατά προτίμηση στην Κουζίνα  

    -> Τσακωμός στα πλαίσια των υποχρεώσεων της σχέσης γενικότερα.
    Τεχνικές Κ : Διαπραγμάτευση 0. Άσε τα κλειδιά και φύγε, μπορώ να βρώ και καλύτερα. Να με παίρνεις και κάνα τηλέφωνο στη γιορτή μου. Επίσης να αλλάξεις εκκλησία τις Κυριακές   Επιτέλους μόνος ! Τώρα θα περάσω καλά  

    Γενικά όμως με τον καιρό το υ εκδηλώνεται ότι δεν θέλει στα αλήθεια να έρθει σε κόντρα με τον Κ, ε και εκεί την πούτσισε.... το σαδομαζοχιστικό ανεβάζει στροφές         , πρέπει να σε γκαβός για να μην βλέπεις την τρύπα στην άμυνα και να πετάξεις τα γκολάκια  
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2015