Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 1 Φεβρουαρίου 2006.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Ύστερα απο μία συζήτηση που είχα με την Κυρία SM_Art_Lady της έθεσα το ερώτημα αυτό, δεν μου απάντησε γιατί η απάντηση θα ήταν πολύ μεγάλη όποτε και σκέφτηκα να το κάνω θέμα εδώ...
    Θα παρακαλούσα όλες τις Κυρίες του forum να μας βοηθήσουν  
    Αν δεν υπήρχε αυτός ο διαδυκτιακός χώρος και η αναζήτηση μας γινόταν μόνο στην αληθινή ζωή πώς θα το καταλαβαίναμε αυτό σε μία γυναίκα, οτι είναι Κυρίαρχη?

    Υ.Σ Δεν έγραψα και για Κυρίαρχους άντρες γιατί πιστεύω ότι σκέφτονται διαφορετικά απο μία γυναίκα.
     
  2. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Συμφωνό με τον rolfo... πρέπει να διευκρινήσεις τί εννοείς με τον όρο Κυρίαρχη γυναίκα.
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Συγνώμη αν είμοθν ασαφής, Κάποια που θα Της άρεσε να Κυριαρχεί στην προσωπική Της ζωή... να έχει σκλάβο.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Πιστεύω πως τίποτα δεν είναι απόλυτο.Θεωρητικά μια κυρίαρχη γυναίκα,και στις υπόλοιπες δραστηριότητες και συναναστροφές φαίνεται υπέρμετρα δυναμική,απότομη και διεκδικητική.Σε bdsm επίπεδο μια mistress σε κάποιο από τα meetings που κάνετε,θα μπορούσε πχ να είναι σοβαρή,απότομη,να εκπέμπει μία απόσταση κτλ κτ΄.
    Όμως για μένα από την όποια επαφή μου με το χώρο αυτό δεν είναι απόλυτο,παρ όλο που δεν είμαι str8 για να έχω "αντικειμενική" άποψη.Από τις λίγες mistresses που έχω γνωρίσει,οι 4-5 στον αριθμό,σε φιλικό επίπεδο και έξω από meetings ,mixed sessions κτλ είναι προσιτές,εύχαρες,καθημερινές και τίποτα δε δηλώνει μια διαφορετικότητα..Αντίθετα έχει τύχει να γνωριστώ μέσα από κοινούς γνωστούς με mistresses οι οποίες είχαν πιο cult παρουσιαστικό και μοιάζαν λίγο πολύ με τη Vanda του sport billy(τη θυμάστε??),για τις οποίες εκ των υστέρων έμαθα πως είτε τρώνε ξύλο σε συχνή βάση,είτε από το πολύ ξύλο το "γυρίσαν" σε mistresses..

    Bέβαια ,αυτό που λέω δεν είναι κανόνας,αλλά φίλε μου....ακόμα και σε αυτόν το χώρο ισχύει το :όπου ακούς πολλά κεράσια....
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Incomplete_ Θέλω να αγιάσω και δεν μ’ αφήνεις .
    Δεν μπορεί … κάτι έχει το νερό τση Κρήτης !

    Σε ότι αφορά τώρα το ερώτημα του thread φαντάζομαι πως δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος αναγνώρισης .
    Ή τουλάχιστον δεν μπορεί εύκολα να αποτυπωθεί . Υποψιάζομαι πως είναι θέμα ενστίκτου .
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Ίντα χει δηλαδή το νερο τση Κρήτης?
     
  7. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Να μην 'αγιάσεις' Χάινριχ.
    Ότι έχεις να πεις, λέγε το ντρέτα δίχως ξόμπλια κι αναγυριστικές κουβέντες.

    Οι εκδηλώσεις κυριαρχικής συμπεριφοράς είναι κακέκτυπα κακώς εννοούμενης δεσποτικής συμπεριφοράς αρσενικών.
    Διότι οι άντρες δεν φέρονται με έπαρση, θράσος και αναίδεια.

    Incomplete_ το νερό που έχει ο πατριώτης μου στο νου του, απαντάται σε νερομπούκαλα 'Ζαρού' και 'Σαμαριάς'.
    Επίσης έχει την σπάνια ιδιότητα να ξαστερώνει το νου από αδυναμίες.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    RE: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Θα παρακολουθήσω με μεγάλο ενδιαφέρον τις όποιες απαντήσεις των γυναικών στο θέμα(θα δώσετε κανένα παρόν ????)

    Θα συμφωνήσω φίλε μου,αλλά θα γενίκευα σε δύο κατευθύνσεις:
    α.Πως κανείς άνθρωπος δεν θα πρεπε να φέρεται κατά αυτούς τους τρόπους.
    β.Δυστυχώς,όσο και αν συμφωνώ με αυτό που γράφεις,δεν μπορώ να μην χαρακτηρίσω ως ρομαντική αυτή την κατάσταση..Πόσοι άντρες έχουν αυτή την "πρότυπη-παραδοσιακά αντρική-ντόμπρα-ευθύ" συμπεριφορά???(και δε μιλάω αναφορικά με τη σεξουαλική ταυτότητα..)

    Τα ξέρω τα νερομπούκαλα που λες.Και γω αυτά βάζω στο σπίτι μου(Ηρακλειώτης πλέον γαρ...) και μόνο τις αδυναμίες που δεν μου ξαστέρωσαν(κοινώς ,κατάφερα προ ημερών και έκανα μεγάλη μλκια...)

    Αρκετά αποπροσανατόλισα το θέμα..

    Τελικά οι κυρίες του φόρουμ ,θα μας δώσουν καμιά απάντηση?

    Άσχετο..Τον καπετάν-Κόρακα έχεις στο avatar?
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Mavrobasilis συνέχισε σε αυτό το motivo ...ευχαριστώ με κάλυψε η απάντησή σου σε αυτό το σημείο!

    Eιναι δύσκολη η θέση μου σαν γυναίκας Κυριαρχικής να απαντήσω διότι πολλές γυναίκες Κυριαρχικές δεν φαίνονται από την κοινωνική τους συμπεριφορά.
    Δηλαδή μου έχει τύχει να γνωρίσω μια γραμματέα σε κάποιο γραφείο όπου συνεργαζόμουν.
    Η γυναίκα αυτή σε όλες της τις εκδηλώσεις μέσα σε αυτόν τον χώρο πρόδιδε μια υποτακτικής ψυχολογίας άτομο.
    Σε μια επίσκεψη μου στο σπίτι της δεν αναγνώριζα την ίδια φοβισμένη, τρυφερή, ευγενική συντηρητική παρουσία αλλά αντίθετα μια δυναμική γυναίκα με τρομερή επιβολή στον άντρα της και είμαι απόλυτα σίγουρη ότι ήταν αυτή που κράταγε και τα ινία της οικογένειας της ολόκληρης και είχε και τον τελευταίο λόγο.
    Πιστεύω ότι κατάλαβε την έκπληξη μου διότι πήρα απάντηση χωρίς να έχω κάνει καμία ερώτηση....
    «Αν δεν ήμουν έτσι εγώ...θα το είχαμε διαλύσει εδώ μέσα. Δεν είναι άξιος να κάνει τίποτε αν δεν του πω κάνε αυτό η κάνε εκείνο (αναφερόμενη στον σύζυγο)»

    Ακόμα έχω δει και το αντίθετο να συμβαίνει σε κάποια συνάδελφο που διοικούσε ολόκληρο τμήμα πωλήσεων της εταιρίας.
    Μια γυναίκα που ασκούσε εξουσία και πίεση σε όλους τους υπάλληλους και πωλητές.
    Την φώναζαν και δικαίως πίσω από την πλάτη της «Μέγαιρα»
    Η συμπεριφορά της στο σπίτι της ήταν ακριβώς το ετίθετο από αυτό που και πάλι περίμενα να δω.
    Τρυφερή νοικοκυρά που στον Πασά της (άντρα της) έφερε πάνω από δυο φορές νερό που της ζητήθηκε επιτακτικά μέσα σε μια ώρα που ήμουν κοντά τους.

    Δεν μπορώ και δεν είμαι αρμόδια να μιλήσω για μένα και το πως είναι η εικόνα που βγάζω προς τα έξω..
    Πάντως το μόνο που ξέρω είναι ότι είμαι «υποτακτικομαγνήτης» χωρίς υπερβολές.
    Αυτό σημαίνει ότι έξω κάτι μου φαίνετε η κάτι βγάζω αν και είμαι αρκετά κοινωνική, ευχάριστη, προσιτή (μέχρι ενός σημείου) και ευγενική (ναι πιστέψτε το είμαι ευγενική –χωρίς ακρότητες) όπως επίσης είμαι και αρκετές φορές ναζιάρα (όταν θέλω να κερδίσω εύνοια η κάτι που έχω στόχο)
    .
    Οι σχέσεις που είχα στο παρελθών και αυτή που έχω ακόμα και σήμερα (άντρες υποτακτικής ψυχολογίας) δεν τους γνώρισα στο ιντερνετ αλλά σε realtime.
    Είναι άντρες με ισχυρή θα έλεγα προσωπικότητα στον επαγγελματικό τους χώρο ....(αλλά αυτό είναι μακριά από εμένα)
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    SM_Art_Lady ;)

    Τελικά όλοι συμφωνούμε μέχρι τώρα;)
     
  11. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Όλα αυτά τα threads όπου επικρατεί μια τάση αναίρεσης της γυναικείας Κυριαρχίας μου θύμισαν ένα πόστ σε άλλο ξενόγλωσσο φόρουμ...

     
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Δε νομίζω πως προσπαθεί κανείς να αναιρέσει τη γυναικεία κυριαρχεία ή έχει τέτοια πρόθεση..Υποθέτουμε για συμπεριφορές,δεν κρίνουμε ρόλους..