Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αντιδράτε όταν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 8 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Πώς αντιδράτε όταν σας ζητάει ο/η σύντροφος σας πρόσφατες εξετάσεις για std? (sexual transmitted diseases)

    Το πρόσφατες είναι εντός εξαμήνου ή λιγότερο!!

    Κάθε πότε κάνετε τέτοιες εξετάσεις; Τις θεωρείτε απαραίτητες για να κάνετε σεξ με κάποιον;
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    θελει να βρουμε πρωτα συντροφο για να μας ζητησει ....
    για εμας που δεν εχουμε σεξουαλικες συνευρεσεις δεν τις θεωρω απαραιτητες ....
    θα εκανα αν υπηρχε καποιος σοβαρος λογος [ σεξ με διαφορους συντροφους, ελλατωματικο προφυλακτικο κτλ]
    δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητες για να κανεις σεξ με καποιον [ δλδ θα λεμε φερε μου τις εξετασεις σου και μετα προχωραμε ? ]
     
  3. Dapom

    Dapom Contributor

    Αν μου τις ζητήσει σταθερός σύντροφος τότε αρχίζω και αναρωτιέμαι αν με πήρε χαμπάρι (που μάλλον απίθανο γιατί τοτε θα είχαμε υστερίες) ή τρέχω να τις κάνω γιατί μάλλον με κάποιον πηδήχτηκε χωρίς προφύλαξη.

    Οταν "νιωσω" οτι αυτή που έκανα σεξ μάλλον κατι "κρύβει"

    ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιώ προφυλακτικό αλλά δεν είναι και κακό να υπάρχουν ειδικά με νέες "κατακτήσεις"
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Φυσικά.-
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ενταξη μπορει να ειναι και λαθος μου εγω δεν εχω κανει κατι τετοιο .... αλλο να παιρνω τις προφυλαξεις μου και αλλο να ζητησω εξετασεις

    ΥΓ. αν σημερα κανεις σεξ και και κανεις εξετασεις για HIV κανονικα εχει και επαναληπτικες μετα απο 6 μηνες γιατι μπορει να μην διξουν κατι η προσφατες
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ντροπή είναι?! ( wtf ) .
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ασφαλώς, αν και υπάρχουν κάποιες πιο εξειδικευμένες και πιο ακριβές που μπορούν να δείξουν το φορτίο, οπότε κάνεις με μεγάλες προφυλάξεις το πρώτο εξάμηνο και μετά επαναλαμβάνεις, όταν λέω κάνεις εννοώ και τους δύο. Επίσης το προφυλακτικό δεν είναι το μόνο μέτρο προστασίας.
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    κακή σεξουαλική διαπαιδαγώγηση είναι!!
     
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αυτο με τις εξετασεις ....

    το πρωι εκανα εξετασεις το απογευμα εκανα σεξ με την Χ [ φορεας std ]
    και το βραδι με την συντροφο μου

    Τι σημασια εχουν οι εξετασεις ? !!!
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    MeGάλη, να προσέχεις - για να έχεις, την υγεία σου.
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αν όμως ζητούσες στην Χ τις εξετάσεις της δεν θα έφερνες σε κίνδυνο ούτε τον εαυτό σου, ούτε την σύντροφο σου, αυτό ονομάζεται ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ!!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    για το παραδειγμα που ανεφερα λεω ....

    το προσεχω ξεκιναει απο εμας και οχι απο τις εξετασεις η τα μετρα προφυλαξεις ... δεν λεω ολα μαζι ειναι καλυτερα
    αλλα το βασικο ειμαστε εμεις και ο τροπος σκεψης μας