Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αντιδράτε όταν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 8 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ε μετα απο αυτο αποκλειτε να βρεθω μαζι σου και να εισαι μεθυσμενος           
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    δεν χρειάζεται να πιω για να σε μπιπ!!  
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Εμένα με αιμοληψια μου το έκαναν.  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  5. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Κανω πολυ συχνα. Δεν το ζηταω απ τους αλλους. Μονο απ τους φιλους μου.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    @Siren_Peisinoe τι είναι αυτό το τεστ;

    @guruni
    Μερικές διευκρινίσεις παρακαλώ: Τις ζητάμε πότε; Στην αρχή μιας σχέσης; Κάθε εξάμηνο πχ ενώ είμαστε μέσα στη σχέση;
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2015
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Είναι το τεστ που προσδιορίζει κατα ποσο ο οργανισμός σου παράγει αντισώματα κατα του ιού HIV.
    Εαν βγει θετικό, μετά κανεις ενα δεύτερο τεστ, το western blot που εαν με τη σειρα του βγει θετικό θεωρείται σιγουρο πως φέρεις τον ιό HIV.
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κατάλαβα   Μερσί  
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    WTF!!!
     
  10. Εστω οτι μας διαβεβαιώνει πως έχει κάνει εξετάσεις και είναι καθαρή/ός. Βασιζόμαστε στο λόγο της/ου, ή ζητάμε να δούμε τα χαρτιά.
    Κι αν οι εξετάσεις έγιναν προ πέντε μηνών, πώς ξέρουμε με πόσους/ες έχει κάνει σεξ στο μεταξύ και αν έχει λάβει μέτρα προφύλαξης. Πώς το ελέγχουμε.
    Πώς είμαστε σίγουροι οτι σε κάποια από αυτές τις συνευρέσεις δεν έσπασε το προφυλακτικό χωρίς να το καταλάβει.

    Πολλά δυσεπίλυτα θέματα. Απόλυτη προστασία δεν υπάρχει. Με το που βγαίνεις από το σπίτι σου εκτίθεσαι σε χίλιους κινδύνους (άσε που, και στο σπίτι να μείνεις μπορεί να γίνει σεισμός). Ας μη μας πιάνει πανικός. Η ζωή είναι λελογισμένο ρίσκο. Παίρνεις τις προφυλάξεις που μπορείς και βουτάς στο άγνωστο...
     
  11. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    προσωπικά κάνω μία φορά τουλάχιστον το χρόνο για λόγους εργασίας. Η αλήθεια είναι ότι τις πρώτες φορές έχεις πολλούς μα πολλούς φόβους για τ' αποτελέσματα, όπως και κάθε άλλη φορά, ακόμη και αν είσαι σίγουρος για τις πράξεις σου, δεν είσαι σίγουρος για τις ενέργιες του άλλου όπως επισημαίνει και ο @peleas . Αυτό που επαναλαμβάνω ειναι ότι οι εξετάσεις και οι προφυλάξεις δεν σου εξασφαλίζουν απόλυτα την εξάλειψη του κινδύνου, αλλά μειώνουν δραματικά το ρίσκο. Είναι αυτονόητο ότι δεν προστατεύουμε τον εαυτό μας, εάν δεν κάνουμε τίποτα. Η μετάδοση των ασθενειών δεν είναι απαραίτητο να γίνει μόνο με σεξουαλική επαφή. πχ. αν κάποιος είναι μολυσμένος και ο άλλος έχει κάποια ανοικτή πληγή μπορεί να γίνει blood to blood transmission. Αναφέρω ένα πολύ απλό παράδειγμα.

    Στις σχέσεις μου ζητάω, ευγενικά πάντα, αυτές τις εξετάσεις και ζητώ εντος κάθε 170-180 ημερών να ξαναεπαναλαμβάνονται.


    Ασφαλώς, αλλά πιστεύω ότι δεν περνάς μέσα από την κίνηση των αυτοκινήτων, αλλά από τις διαβάσεις.
    Το αυτοκίνητο το πας για έλεγχο και σέρβις, στα προιόντα κοιτας ημερομηνία λήξεως κτλ κτλ
    Σε όλα παίρνεις τ' απαραίτητα μέτρα προφύλαξης και πρόγνωσης, αλλά (είναι γενικό) όταν αφορά την σεξουαλική σου υγεία σε πιάνουν οι ντροπές σου!! Χμμμ... πολύ ωραία!
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2015
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ναι καταλαβαίνω απολύτως τι λες και έχεις δίκιο. Η υγεία είναι πάρα πολύ σημαντική!
    Προσωπικά δεν ξεκινάω ποτέ σεξουαλικές επαφές χωρίς προφυλάξεις αν δεν έχω κάνει εγώ η ίδια εξετάσεις (τις κάνω κάθε χρόνο).
    Με τους ανθρώπους που επιλέγω να κάνω κάτι τέτοιο (δεν είναι πολλοί συνολικά στην ερωτική μου ζωή) έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ότι κάνουν το ίδιο οπότε απλά το συζητάμε και τέλος, δεν ζητώ να "πέσουν χαρτιά στο τραπέζι".
    Επίσης πάντοτε κάνω με μόνον έναν άνθρωπο σεξ χωρίς προφυλάξεις και αν υπάρχουν άλλοι σύντροφοι - επαφές την ίδια περίοδο χρησιμοποιώ πάντα προφυλάξεις.
    Θεωρώ αυτονόητο ότι όταν ένας άνθρωπος επιλέξει να κάνει σεξ χωρίς προφυλάξεις με κάποιον τον προστατεύει απόλυτα.