Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς μπορεί κανείς να φτιάξει single tail whip?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 4 Αυγούστου 2016.

  1. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    @MasterJp ευχαριστω για τις πληροφοριες. Αρχιζω και μαθαινω. Δερμα νομιζω θα βρω. Το θεμα ειναι να βρω ακριβως το δερμα που χρειαζεται. Στο Μοναστηρακι υπαρχουν διαφοροι με δερματα. Ενας συγκεκριμενος φτιαχνει απο μονος του bullwhips kai dressage whips τα εχει σε μερη στο μαγαζι που μονο αν εισαι παρατηρητικος τα βλεπεις. Δεν ξερω αν ειναι μελος εδω και φυσικα δεν θα εκθεσω δημοσια το μαγαζι. Σιγουρα θα ρωτησω και τον ιδιο. Ελπιζω να βρω ακρη. Τα δικα μου χερια δεν πιανουν, αλλα εκεινης που θα το φτιαξει ναι.
     
  2. Εξαιρετικά εργαλεία τα single tails.
    Προσωπικά προτίμησα να τα αγοράσω από κάπου παρά να πειραματίζομαι με την κατασκευή κάποιου. Είναι πολλά που πρέπει να σκεφτεί κάποιος πέρα από το αν είναι δέρμα ή όχι.
    Αν και αλμυρές οι τιμές θεωρώ πως είναι ότι καλύτερο. Cobra Whips
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Guruni : αν δεν υπάρχει αντίρρηση, θα ήθελα τις συντεταγμένες του συγκεκριμένου μαγαζιού σε PM.
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    πολυ ενδιαφέρον tutorial @MasterJp θα το παρακολουθήσω σίγουρα!!!
    με το λίγο που είδα στο γρήγορο παρατήρησα ότι ο κύριος στο βίντεο κόβει ευθείες λουρίδες.
    υπάρχει κι άλλος τρόπος.
    μπορεί οποιος θέλει μια λωρίδα αρκετών μέτρων να κόψει κυκλική λουρίδα σαν σαλιγκάρι.
    έτσι μπορεί να βγάλει όσα μέτρα θέλει.
    για να ισιώσει το δέρμα το πλένουμε και το ισιώνουμε όπως κάνουμε με τα cane (κρεμαμε και φροντίζουμε να έχει βάρος στο τέλος του)
    η μπορούμε να το ισιώσουμε με τα χέρια αν και απαιτεί αρκετό κόπο με αυτό το τρόπο.

    ο τύπος δέρματος που επιλέγουμε για μαστίγια που απαιτούν πλέξη μπορεί να είναι από οποιοδήποτε ζώο. (συνήθως χρησιμοποιούμε αρνί η μοσχάρι)
    φροντίζουμε το δέρμα μας να ειναι ελαφρά ελαστικό.
    εγω χρησιμοποιώ κομμάτια ναπας η κοιλιάς.
    σε περίπτωση που βρούμε ένα φθηνό δέρμα λόγο ελαφριάς φθοράς (οχι χρώματος αλλα υφής) μην σας απασχολεί.
    περνάτε το δέρμα με ένα καθαρό βαμβακερό πανί ελαφρά βρεγμένο με νερό.
    αφού περάσουμε όλη την επιφάνια αφήνουμε να στεγνώσει κι έπειτα το θρέφουμε με ενυδατική κρέμα σώματος (άοσμη)
    αφήνουμε να απορροφήσει και επαναλαμβάνουμε μέχρι να σιγουρευτούμε πως έχει έρθει στην επιθυμητή υφή.
     
    ελπίζω να βοήθησα.
    εγω συνεργάζομαι με ένα κατάστημα απο Αθήνα.
    ο κύριος έχει βυρσοδεψείο με πολυ καλή ποιότητα δέρματος.
    αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας το στείλω σε πμ
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Soraya : υποθέτω πως είδατε το 1ο από τα 3. Ο τρόπος που περιγράφετε (και που υπάρχει παρακάτω) είναι ο μόνος για να βγουν τόσο μακριές λουρίδες όσο απαιτείται για ένα single tail 2+ μέτρων, όπως αναφέρετε. Όσον αφορά τον τύπο, οι περισσότεροι επαγγελματίες κατασκευαστές συνιστούν καγκουρό, λόγω ακριβώς της ελαστικότητας, και ήταν εύκολο να βρει κανείς στο ebay προ capital controls. Το αρνί ακούγεται ενδιαφέρον η δική μου εμπειρία είναι κυρίως με μοσχάρι. Δυστυχώς τα περισσότερα ελληνικά βυρσοδεψία υπέκυψαν στην κινεζική πίεση και η κρίση τα αποτελείωσε. Άκρως ενδιαφέρουσα η τεχνική με την κρέμα!

    Περιμένω το pm και ευχαριστώ.
     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    @MasterJp χθες το βράδυ κατάφερα και είδα το πρώτο βίντεο. Φυσικα έχετε δίκιο.
    γελούσα με τον εαυτό μου... έβλεπα τον τρόπο και σκεφτόμουν
    " φυσικα και ο άνθρωπος που ασχολείται 35 χρόνια θα χρησιμοποιούσε τον τρόπο που εσύ έμαθες μόλις!!!!"
    ξαναλέω, με σιγουριά αυτή τη φορά, ΥΠΕΡΟΧΟ βίντεο. Άκρος αναλυτικό.
    μακάρι να το γνώριζα πολύ παλαιότερα.
    θα γλύτωνα τον εαυτό μου από πολλά λάθη και πολλά λεφτά (όντας κατά 80%αυτοδίδακτη όσον αφορά το δέρμα)
    ανυπομονώ να δω και τα αλλα 2 βίντεο.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!