Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς μπορώ να καταλάβω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Αφεντης μπιλ, στις 21 Μαϊου 2015.

  1. Αν μια γυναίκα είναι μαζοχιστρια η υποταχτικη?
    Θυμάμαι την τελευταία κοπέλα μου που ήταν 19 και ειμουνα ο πρώτος της, στις αρχές ήταν πολλυ αντιδράσεις... , η χημεία λοιπόν μετάξι μας ουσιαστικά ξεκίνησε όταν άρχισα να της κτυπαω τον πισίνο .... κάθε φορά που έβγαζε αντίδραση η εβριζε άσχημα , φυσικά αν μου έκανε παράπονο δεν θα της το ξανακάνα , μετά από αυτά καμία φορά μου φίλουσε το χέρι ... και εκεί ψιλοφρικαρα!!! αλλά ήταν τότε που κατάλαβα τι μου αρέσει

    το ερώτημα κύριες και κύριοι λοιπόν είναι το εξής ...
    ποτέ καταλαβενεις αν μια κοπέλα γουστάρει υποταγή η είναι μαζοχιστρια? Η κάτι τέτοιο?
     
    Last edited: 21 Μαϊου 2015
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Καταρχήν το τι θεωρεί ο καθένας Κυριαρχία διαφέρει.; ( whatever )

    Υπάρχουν αρκετά παραδείγματα υποτακτικών γυναικών που δεν είναι μαζοχίστριες και υπάρχουν επίσης αρκετές μαζοχίστριες που δεν είναι υποτακτικές. Δεν το έχουν κοινώς  
    Oι μαζοχιστές θεωρούνται λάτρεις του ''θανάτου και εχθροί της ζωής'', .... πραγματικά γουστάρουν και δεν ικανοποιούνται με τίποτα λιγότερο.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Μια ένδειξη θα μπορούσε να είναι πόσο επιθυμεί να εγκαταλείψει το μαζοχισμό της για σένα.
    Και δεν εννοώ να μην τον ασκεί με σένα που δεν θες να σαδίζεις πχ εννοώ να τον αποποιηθεί εντελώς  
     
  4. Στην



    Δηλαδή?????? Μήπως μπορείς να το πεις λίγο πιο απλά?
     
  5. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Κατα την άποψη μου, ο μαζοχιστης διεγειρεται σεξουαλικα με πρόκληση πονου..τωρα, εδω, οσον αφορα τον πονο, ως καθαρά υποκειμενικό στοιχειο, χρειάζεται προσοχή.. Και ο υποτακτικος διεγειρεται με πονο..η.απάντηση μάλλον βρισκεται στα ορια και επιθυμιες του καθενός πανω στο σεξ..
    Παντως, οσον αφορα τον μαζοχιστη, υπάρχει και μια γενικότερη συμπεριφορά απο μεριας του ωστε συνειδητά ή ασυνείδητα, να επιδιώκει τη βιωση ηττας και οδυνης, ωστε να δημιουργήσει ή να επιτύχει κατι στη ζωη..
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Απλα η διαφορα ενος υποτακτικου και ενος μαζοχιστη ειναι οτι ο υποτακτικος <<μπαινει>> στο bdsm για να καλυψει την αναγκη του για υποταγη και οχι του πονου, ενω ο μαζοχιστης καθαρα για τον πονο
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Δηλαδή, μήπως πριν δηλώσεις σαδιστής θα έπρεπε να κάνεις μία βαθύτερη μελέτη πάνω σε κάποιες έννοιες και να αποφύγεις να συμβουλεύεσαι τρίτους που δεν σε ξέρουν και δεν τους ξέρεις, σχετικά με το πως θα αντιμετωπίζεις εσύ στην πραγματική πλέον ζωή τους άλλους ανθρώπους?
    Μήπως? Λέω, μήπως?
    Παρεμπιπτόντως αν νομίζεις ότι το να αρέσει σε μία γυναίκα να την βαράς στον κώλο θα σε οδηγήσει στο συμπέρασμα ότι εσύ είσαι σαδιστής και αυτή μαζοχίστρια ή υποτακτική, μάλλον έχεις μπροστά σου πολύ δρόμο....μα πάρα πολύ δρόμο....
    Στο φίλημα του χεριού που ψιλοφρίκαρες θα μπορούσες να εστιάσεις περισσότερο και καλύτερα...τόσο σε σχέση με εκείνην, όσο και σε σχέση με σένα...
    Επίσης, το ''κάτι τέτοιο'' είναι κάτι που πρέπει να ψάξεις μέσα σου να το βρεις, δεν μπορείς να δανειστείς συναισθήματα από κανέναν...
    Νιώσε τα δικά σου...
     

  8. Έχεις δίκιο αλλά εσωτερικές αναζητήσεις τις βαρέθηκα θέλω να πειραματιστω κατάλαβες?
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Βάλε μία αγγελία τότε στο τμήμα των προσωπικών αγγελιών και πες τι ψάχνεις, μην ανοίγεις νήμα (δηλαδή θεματική ενότητα) αν δεν έχεις εσωτερικές αναζητήσεις και θέλεις μόνο να πειραματιστείς. Να σου θυμίσω ότι άνοιξες νήμα με συγκεκριμένο θέμα στο bdsm discussion. Μόνο που αυτό νομίζω πως μόνο το bdsm δεν αφορά, αυτό αφορά εσένα...φιλικά στο λέω, με κάθε καλή διάθεση....
     
  10. Noardos

    Noardos Regular Member

    Ξεκίνα τύπε, τα σφαχτάρια σε περιμένουν.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Eπί του πρακτέου, αγαπητέ, στο εύχομαι! και μην ακούς κανέναν : )
     
  12. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Από προσωπική εμπειρία :
    Αργά ή γρήγορα η υποτακτικοτητα θα φανεί και πέρα απ'το σεχ,(στο βλέμμα είναι και η πιο επικίνδυνη). Συμφέρει να έχει και η άλλη μια γνώμη γι αυτην.
    Προχώρα, γνωρίζοντας τι ευχαριστεί εσενα και σίγουρα θα βρεθεί ανάλογο