Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ραβδισμός και προβλήματα μέσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Spank35, στις 11 Ιουλίου 2007.

  1. Spank35

    Spank35 New Member

    Γεια σας!

    Αν υπάρχει κάποιος σχετικά ειδικός η έμπειρος στο θέμα, έχω μια απορία!

    Ο φίλος μου αν και υποτακτικός σκλάβος, έχει ένα χρόνιο πρόβλημα στη μέση, έχει φλεγμονή ανάμεσα σε 2 σπόνδυλους, μάλιστα έχει κάνει επέμβαση πριν μερικά χρόνια!

    Το πρόβλημα είναι ότι του αρέσουν οι s/m πρακτικές που του επιβάλλω, μαστίγωμα, spanking, κλπ, φυσικά όσο άγριες και αυστηρές αν είναι, ΠΑΝΤΑ με ιδιαίτερη προσοχή και ΠΑΝΤΑ στη περιοχή των γλουτών και ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ!

    Η απορία μου είναι η εξής: Υπάρχει περίπτωση με τη κακομεταχείριση στους γλουτούς να ενισχυθεί το πρόβλημα των πόνων στη μέση;

    Θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον απαντήσει και συνεχίσουμε αυτό το thread, γιατί δεν μπορούμε να απευθυνθούμε πουθενά αλλού!

    Ευχαριστώ για τη προσοχή!
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Εδώ η μόνη απάντηση που θα πάρεις θα είναι κομπογιαννίτικη.
    Να πεις στον φίλο σου να επισκεφθεί ένα γιατρό ο οποίος θα τον συμβουλέψει.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Spank35: Δεν υπάρχει μονοσήμαντη απάντηση σε αυτό που ρωτάς ακόμη και αν ακολουθήσεις την (σωστή) συμβουλή του Heinrich. Εξαρτάται από τις αιτίες δημιουργίας της φλεγμονής, το ύψος στο οποίο βρίσκεται, τον βαθμό της, το είδος της επέμβασης που έχει γίνει και άλλους παράγοντες.

    Ευχής έργο θα ήταν αν υπήρχαν kink aware γιατροί.

    Αν υπάρχει κάποιος ορθοπεδικός στο φόρουμ θα μπορούσε πιθανά να βοηθήσει
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Παρακαλώ και εγώ αν υπάρχει ορθοπεδικός στο φόρουμ να μου στείλει πμ.
    Θέλω να τον ρωτήσω κάτι.
     
  5. Spank35

    Spank35 New Member

    "Ευχής έργο θα ήταν αν υπήρχαν kink aware γιατροί"

    Τι καλά που θα ήταν - όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ εύκολο να πεί κάτι τέτοιο στον γιατρό του ο φίλος μου!

    Η φλεγμονή πάντως ειναι στο ύψος της μέσης, περιόχή ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΈΝΗ για ραβδισμό ετσι κι αλλιώς!
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Στον γιατρό μπορείς να τα πεις όλα. Όπως και στον πνευματικό σου. Όπως και στις πουτάνες.
    Όλα.
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Συμφώνω με τον αγαπημένο μου.
    Στο γιατρό οφείλουμε να τα πούμε όλα για την καλύτερη δυνατή διάγνωση.
     
  8. Spank35

    Spank35 New Member

    Ακριβώς, στον οικογενειακό σου γιατρό να πείς ότι σου αρέσει να σε μαστιγώνει ο γκόμενός σου! 
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Γιατί να μην το πει; Ντρέπεται για αυτό;
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Θα είχες την ίδια αντίληψη αν στα έλεγε μια γυναίκα που κακοποιείται από τον άντρα της και επισκέπτεται έναν γιατρό για την θεραπεύσει;
    Οφείλει αυτή η γυναίκα στον εαυτό της να πει την αλήθεια για να έχει το καλύτερο αποτέλεσμα.

    Κάπως έτσι και στην περίπτωση που θίγεται εδώ πέρα. Ίσως κιόλας να λέγεται πιο εύκολα καθώς στην τελική κάθεται επειδή της αρέσει!
     
  11. Spank35

    Spank35 New Member

    Αν υπαρχει καποιος ενημερωμενος, ας μου απαντησει παρακαλω, δεν ενδιαφέρομαι για κύρηγμα!

    Υπάρχει περίπτωση με τη κακομεταχείριση (ραβδισμό, μαστίγωμα, spanking) στους γλουτούς να ενισχυθεί το πρόβλημα των πόνων στη μέση που προερχεται απο μεσοσπονδύλιο φλεγμονή;

    Ευχαριστώ!
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Καταλαβαίνεις ότι αυτά που ρωτάς δεν απαιτούν μόνο ενημέρωση αλλά ειδική επιστημονική, ιατρική επάρκεια;
    Ναι ή ού;