Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρόλοι και αυτοεκτίμηση..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 3 Οκτωβρίου 2005.

Tags:
  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καταλαβαινω τι λες για μασκα αυτοπεποιθησης που θρυματιζεται ευκολα, παρολα αυτα εξακολουθω να πιστευω οτι υπαρχουν ατομα με πραγματικη αυτοπεποιθηση αλλα μειωμενη αυτοεκτιμηση. μιλαω γενικα και οχι απαραιτητα σε σχεση με το bdsm.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτούς φίλε μου θα τους ονόμαζα απλά μωρούς...Εγώ...Βέβαια αν τους βοηθάει για να ζούνε...Καλά κάνουν...
    Ο καθένας με την προσωπική του κοσμοθεωρία...
    Το θέμα είναι ότι εδώ συζητάμε για αυτοεκτίμηση και επιλογή βουδουσουμιάρικου ρόλου status...
    Και εννοείται ότι κάποιος/α ίσως και να "κουβαλάει" την ψυχοσύνθεση του/της και στην ερωτική/συναισθηματική/όπως στον πέοντα θέλουμε να την ονομάσουμε σφαίρα...
    Όχι για να το παίξω τηλεπαρουσιάστρια...
    Τα περί αυτοεκτίμησης και βουδουσουμού, πως τ' αντιλαμβάνεσαι?
    Εσύ για τον εαυτό σου...
    Αν θέλεις...
    Εγώ σε κάθε περίπτωση καληνυχτίζω...

      
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    φιλε Tenebra, εγραψα στα αρχικα ποστσ πως το αντιλαμβανομαι σε σχεση με το βδσμ. παρολα αυτα, επιδη ειχα και μια αυτοκτονια στον ευρυτερο κυκλο, απο ατομο που ειχε πραγματικη αυτοπεποιθηση, αρχισα να αναρωτιεμαι αν τελικα το ενα εχει σχεση με το αλλο...
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    τη λες ρεεεεεεε????????χεχεχεχε
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    χαχαχαχαχ πλακωσανε!!!
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    φιλε μου το αν εχεις αυτοπεποιθηση δεν σημαινει τιποτα οπως την εχεις ετσι ευκολα την χανεις.αναλογα τις συνθηκες.γιαυτο πολλες φορες βλεπεις ατομα με μεγαλη αυτοπεποιθηση να σπανε ετσι ευκολα!ισα ισα μερικες φορες ειναι και μειονεκτημα γιατι δεν υπολογιζουμε σωστα τις καταστασεις!
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μπρε κουβέντα κάνουμε...Δεν πήγα να σου βγω με κόκκινο...Μου αρέσει όταν συζητώ με κάποιον, να μπαίνω όσο γίνεται περισσότερο στη σκέψη του...Την ενστερνίζομαι η όχι...Την κατανοώ η όχι...Είμαι και "αργός" βλέπεις χαχαχα...

    Εγώ καλή ώρα....το όποιο Καπιλίκι μου, αν το έχω καθόλου...
    Είναι θέμα χαρακτήρα γενικώς...
    Και στην περίπτωση μου κωλοχαρακτήρα και το λέω ειλικρινά...
    Δεν ανέχομαι μύγα στο σβέρκο μου...Σεξουαλικά/εργασιακά/παντού...
    Και όταν αναγκάζομαι, να "σκύψω" το "κεφάλι"...Σαλτάρω...
    Και ας μου βγαίνει και σε "κακό" ( που μου βγαίνει συχνά πυκνά )...
    Δεν είναι θέμα αυτοεκτίμησης...Ώρες ώρες ίσως και να έπρεπε να την είχα πιο "φουσκωμένη"...
    Αυτά και παύω να περιαυτολογώ...Γιατί ήδη με έχουν για ψωνάρα και ίσως και να είμαι...
    Απλά μου αρέσει η επικοινωνία...
    Και το θεώρησα καφρίλα να μην σου απαντήσω, πριν αποχωρήσω...
    Και ναι, είμαι και κάφρος και απαντώ πλέον μόνο σ'εκείνους που δεν "αντιπαθώ"...
    Τι να κάνουμε, το έχω και αυτό το κουσούρι...
    Ανάμεσα σε άπειρα άλλα...χαχαχα...
    Τεσπα, στα λόγια και τις θεωρίες είμαι μάστορας...
    Στις πράξεις...γάματα με κεφαλαία γράμματα χαχαχα

    Φιλάκια στον αέρα φίλε Σαυράκο...Καληνύχτα again χαχαχα...

              
     
    Last edited: 15 Δεκεμβρίου 2014
  8. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Όπως όλοι μας, άλλωστε.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    χαχαχαχαχαχαχ. εγω τις τελευταιες μερες παω πιπα κωλο και απο θεωρια και απο πραξη, αλλα απ τις 18 και μετα ολοι τοιχο τοιχο θα πηγαινετε!!! το ειπε η ξανθια στην tv την κυριακη που λεει τα ζωδια!!!      
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μην το λες φίλη μου Butterfly...
    Εγώ για τον εαυτό μου, ότι συχνά πυκνά στην πράξη χωλαίνω...Μπορώ να το πω...
    Δεν σημαίνει, ότι όλοι είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως/"λειψοί" σαν κι εμένα...
    Ο καθένας με τον δρόμο του στο τέλος...Και η ζαργάνα τον Οκτώβριο ( Σιχαίνομαι τον κολιό χαχαχα )...
    Και από τις 18 ετοιμάζω τα εκρηκτικά, για να ρίξω τον τοίχο στον Lizard γιατί αυθαδιάζει χαχαχα...
    Αλλά αφού το είπε η ζωδιού...Χαλάλι του χαχαχα...
    Καληνύχτα και σε σένα

            
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Σιγά μην κλάψω...(στ´αλήθεια τώρα...   )
    Σιγά μην φοβηθώ...
     
  12. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Εγώ πάντα χωλαίνω στην πράξη. Τόσο πολύ, που ακόμα και τον τίτλο τον διαβάζω "ρολόι και αυτοεκτίμηση".